Loading presentation...

Present Remotely

Send the link below via email or IM

Copy

Present to your audience

Start remote presentation

  • Invited audience members will follow you as you navigate and present
  • People invited to a presentation do not need a Prezi account
  • This link expires 10 minutes after you close the presentation
  • A maximum of 30 users can follow your presentation
  • Learn more about this feature in our knowledge base article

Do you really want to delete this prezi?

Neither you, nor the coeditors you shared it with will be able to recover it again.

DeleteCancel

Indie

No description
by

Dominika Szmurło

on 10 March 2013

Comments (0)

Please log in to add your comment.

Report abuse

Transcript of Indie

Podstawowe informacje Powierzchnia: 3,29 mln km² Zderzenie historii i nowoczesności Republika Indii - państwo w Azji Południowej, zajmujce wiekszość subkontynentu indyjskiego. Stolicą Indii jest Delhi. Języki jakie tam przeważają to: hindi, 17 języków regionalnych i angielski. Klimat Zwrotnikowy, na północy zwrotnikowo-monsunowy, na południowym zachodzie wilgotny, stopniowo przechodzi w suchy. W zachodniej części Niziny Hindustaskiej, w Karakorum i Himalajach - podzwrotnikowy górski.

W wyższych partiach gór zima trwa 6 miesicy. Występują częste cyklony połączone z wielkimi ulewami w okresie przejściowym między monsunem letnim a zimowym. Średnia temperatura w styczniu wynosi od ok. +15 °C u podnóża Himalajów do ok. +28 °C na południu. Maj, jest najcieplejszym miesiącem w roku, w którym temperatury wynoszą od +27 do +30 °C. Wyjątkiem jest pustynia Thar, gdzie temperatura wynosi +36 °C. W Delhi dochodzi nawet do +44 °C 2) W maju 1998 r. Indie naraziły się na ostrą krytykę międzynarodowej opinii publicznej. Mimo ogólnoświatowego moratorium dokonały bowiem kilku próbnych wybuchów jądrowych, doprowadzając przy tym do zaognienia konfliktu z sąsiednim Pakistanem; INDIE Kraj ciągłego postępu Prezentację wykonały: Dominika Szmurło
Agata Głowacka Ludność: 1 210,2 mln Gęstość zaludnienia: 368 osób/km² Największe wzniesienie: K'angczen'dzönga (8 586 m n.p.m.) Hymn Republiki Indii K'angczen'dzönga Położenie Indii Sąsiedzi Indii i ich granice:

Bangladesz – 4053 km
Chiny – 3380 km
Pakistan – 2912 km
Nepal – 1690 km
Mjanma – 1463 km
Bhutan – 605 km 3) W sąsiednim państwie, Bhutanie istnieje minister, który pełni funkcję... badania szczęścia w kraju :) Ciekawostki 1) Z największym szacunkiem hinduiści traktują bydło domowe. W hinduizmie bydło jest gatunkiem zwierzęcia wielce szanowanym. Już w Rygwedzie przypisywano mu boskie pochodzenie. Święte pisma hinduizmu traktują krowy jako podtrzymujące życie (ponieważ ich mleko było bardzo ważnym elementem diety dla wielu ludzi). Religia hinduistyczna zakazuje spożywania wołowiny i zdecydowana większość hinduistów tego unika. Flaga Indii Godło Indii Gospodarka Najwięcej upraw zajmują rośliny żywieniowe - głównie ryż, dzięki którym, Indie zajmują 2 miejsce na świecie. Na tym samym miejscu znajduje się pszenica i proso. W Indiach występuje największy na świecie pogłowie bydła, jednak ze względów religijnych (święte krowy) nie jest ono przeznaczne do spożycia, ale traktowane jako siła pociągowa i źródło mleka.

Mimo dużej i ciągle wzgrastającej produkcji rolnej, państwo to ma ciągłe problemy z wyżywieniem szybko powiększającego się społeczeństwa. Jedną z prób wzrostu uzyskiwanych plonów upraw polowych było wprowadzenie zielonej rewolucji. Religie występujce w
Indiach hinduści
80,5% muzułmanie
13,4% chrześcijanie
2,3% sikhowie
1,9% buddyści
0,8% inni
1,1% "Ty jesteś władcą umysłów wszystkich ludzi"
Full transcript