Loading presentation...

Present Remotely

Send the link below via email or IM

Copy

Present to your audience

Start remote presentation

  • Invited audience members will follow you as you navigate and present
  • People invited to a presentation do not need a Prezi account
  • This link expires 10 minutes after you close the presentation
  • A maximum of 30 users can follow your presentation
  • Learn more about this feature in our knowledge base article

Do you really want to delete this prezi?

Neither you, nor the coeditors you shared it with will be able to recover it again.

DeleteCancel

Make your likes visible on Facebook?

Connect your Facebook account to Prezi and let your likes appear on your timeline.
You can change this under Settings & Account at any time.

No, thanks

Konkurencinės aplinkos vertinimas

No description
by

Raminta Kėželytė

on 16 December 2014

Comments (0)

Please log in to add your comment.

Report abuse

Transcript of Konkurencinės aplinkos vertinimas

KONKURENCINĖS
APLINKOS VERTINIMAS

design by Dóri Sirály for Prezi
Joana Suslavičiūtė
Gediminas Vaikasas
Žilvinas Danys
Raminta Kėželytė
Šiuolaikinio meno rinkoje vyrauja „monopolinė konkurencija“, nes yra daug konkurentų (virš 10 vien Švedijos sostinėje), jų vaidmuo yra įvairus, bet konkurentų įtaka yra gana maža (visi rengia skirtingų autorių darbus), suteikiamų paslaugų ir prekių diferiancija yra gana didelė (jos panašios, tačiau vartotojui stipriai skiriasi) ir įėjimo į rinką galimybės gana didelės (ypač jeigu pradžiai pasirenkama tinkama niša).
Darbo grupė
Siūloma strategija:
Rinkos tipo apibūdinimas
Konkurentų profiliavimas
Pozicionavimo žemėlapis
Šiuolaikinio meno centras Švedijoje
Lyderis
Persekiotojas
Nišų užpildytojai
Lyderis:
“Magnus Karlsson” galerija yra Rinkos lyderis, jis užima didžiausią dalį, ir gauna daugiausiai dėmesio. Taikosi į nacionalinius (Švedijos) talentus (nuo naujokų iki profesionalų). Taipogi ši galerija yra labai plataus profilio (įvairūs meno dirbiniai, instaliacijos ir pan.).
Persekiotojas:
“Lars Bohman” galerija yra šalia rinkos lyderio, taipogi garsėja kaip plataus profilio galerija. Tačiau ši galerija yra labiau tarptautinio lygio.
Pasiekėjai:
Nišų užpildytojai (2)
“Wip Konsthall” galerija priklauso sambūriui iš daugybės menininkų. Šioje galerijoje norima pastatyti 83 menininkų studijas, galeriją ir keletą parduotuvių (tame tarpe ir knygyną). Taip pat vykdyti įvairius menininkų bendradarbiavimus su “išorės” menininkais.

“Fotografiska” vienas geriausių fotografijos muziejų Skandinavijos šalyse.

“Natalia Goldin” galerija yra “madingesnė” – šiuolaikiškesnė ir jaunatviškesnė. Eksponuojami jaunų menininkų darbai.

Konkurencinės aplinkos analizė
Gaminamos produkcijos portfelio analizė
Žvaigždės:
Tarptautinės parodos su gerai žinomų šiuolaikinių meninink darbais. Panaudojant marketingo strategijas ir viešojo informavimo priemones, siekiama atkreipti Skandinavijos visuomenės dėmesį į išskirtinius meno kūrinius ir jų koncepcijas. Šia strategija siekiama pritraukti Skandinavijos kolekcionierius, verslininkus bei kitus potencialius meno kūrinių pirkėjus.
Strategijos abišalė finansinė nauda - mūsų įmonė susitaria su menininku dėl jo kūrinio kainos, tada investuoja į kūrinio populiarinimą ir įvaizdį bei parduoda meno kūrinį už didesnę kainą, gaunant pelną už suteiktas marketingo ir vadybos paslaugas.
Meno institucijos vykdomos tarptautinės parodos bei jose eksponuojami žinomi vardai palaiko solidų ir šiuolaikišką institucijos įvaizdį.

Melžiamos karvės:
Tarptautinių menininkų parodos, rengiamos nuolat.
Šio tipo parodas finansuoja Europos Sąjungos ir Šiaurės šalių struktūriniai fondai, parodų iniciatyvos siejamos su Europos Sąjungos šalių kultūrine sanglauda, bendradarbiavimu ir mainais tarp šiaurės šalių (įtraukiant Baltijos šalis). Tokio tipo parodoms nuolat gaunamas finansavimas iš minėtų rėmėjų, nes jos atitinka politinius ir kultūrinus ES prioritetus. Iš gaunamo finansavimo skiriamos lėšos meno kūrinių eksponavimui, kartais menininkams sumokami honorarai, taip pat apmokamos komunalinės bei patalpų išlaikymo išlaidos, parodų kuratorių, vadybininkų ir techninių darbuotojų atlyginimai.
Sunkūs vaikai:
Jaunųjų, kylančių meninkų parodos.
Parodų kuratorių tikslas nuolat stebėti Baltijos ir kitų ES šalių meninius procesus, ieškoti savo braižą turinčių ir išsiskiriančių jaunųjų menininkų. Siekiama padėti jauniesiems menininkams įsitraukti į aktyvią šiuolaikinio meno sceną, pakviečiant juos dalyvauti tarptautinėse parodose. Suteikti galimybę būti pastebėtiems tarptautinių kuratorių ir galeristų taip pat pritraukti potencialius jaunųjų menininkų kūrinių pirkėjus. Akcentuoti jaunųjų menininkų teigiamą įvertinimą tarptautiniame kontekste, taip padedant jiems tapti sėkmingais ir žinomais.
Šunys:
Tai meno institucijos organizuojama švietėjiška veikla.
Tokia kaip edukaciniai užsiėmimai, paskaitos, konferencijos, forumai. Šiuose renginiuose nagrinėjamos globalios, visuomenei aktualios švietimo ir kultūros temos, į renginius siekiama pritraukti jaunimą. Kadangi tai yra antrinė meno institucijos veikla, ieškoma tokių temų kurios būtų aktualios jaunimui, renginių rezultatai kurtų visuomenėje tam tikrą vertę. Jeigu projektas nesusilaukia atitinkamo dėmesio ieškoma, naujų temų, jeigu renginys buvo sėkmingas jis tampa tęstinu.
“Magasin III” muziejus turintis ypatingai didelę parodos salę ir besistengiantis rodyti tarptautinio lygio, viduryje savo karjeros, esančių menininkų darbus
M. Porter’io 5 jėgų modelis:
Naujų konkurentų grėsmė
Tiekėjų derėjimosi galia
Esančių konkurentų grėsmė
Klientų derėjimosi galia
Pakaitalų grėsmė
Potencialūs konkurentai:
potencialių konkurentų galimybė gana didelė, nes:
Masto ekonomija yra palanki, esant aukštam šalies BVP daugelis žmonių norės stebėti ar įsigyti meno kūrinius.
Valdžios veiksmai negali daryti didelės įtakos naujų galerijų atsidarymui.
Privalumams skirti kaštai nėra siejami su dideliais kaštais, vietiniai nauji konkurentai gali turėti daugiau asmeninių pažinčių ir tuo naudotis.
kitą vertus:
Konkurentai vargu ar imsis aktyvių veiksmų.
Įėjimo į rinką kaštai yra gana dideli.
Vis tiek bus siūloma skirtinga produkcija.
Tiekėjų derėjimosi galia:
Tiekėjų derėjimosi galia yra nedidelė, nes nors kūrėjai gali kelti savo darbų kainas kiek tik nori, vis dėlto nuo jų įvardytų kainų adekvatumo priklausys jų prekių įperkamumas ir paklausumas.
Klientų derėjimosi galia:
Nors rinkoje yra daugiau šios srities (galerijos) žaidėjų, tačiau pirkėjai supranta, kad meno kūrinių kainos didžiąja dalimi priklauso nuo pačių kūrėjų, tad klientų derėjimosi galia yra minimali.
Pakaitalų grėsmė:
Dabartiniais laikais daugelį darbų galima apžiūrėti internetu, bet joks ekranas nepakeis realių įspūdžių, tad šiuo klausimu grėsmė nėra didelė, tačiau svarbu atkreipti dėmesį į aukštą žmonių toleranciją reprodukcijoms ir padirbiniams, tai kelia šokią tokią grėsmę. Taip pat Švedijoje vertinamas minimalistinis būsto dekoravimo stilius gali daryti įtaką žmonių meno kūrinių įsigyjimui.
Esančių konkurentų grėsmė:
Esančių konkurentų grėsmė yra gana didelė, nes didžiausi Stokholmo meno centrai yra gerai žinomi ir už šalies ribų, tačiau taikantis į siauresnę nišą esamų konkurentų grėsmė mažėja.
Ačiū už dėmesį!
1. Nusisamdyti gerą konsultacinę bendrovę, kuri supažindintų su Švedijos rinka
2. Rasti patrauklią vietą ŠMC įsteigti, bei ją įrengti pagal moderniausius standartus
3. Pradėti reklaminę kampaniją, siekiant atkreipti vartotojų dėmesį
4. Susirasti remėjų.
5. Kooperuoti su tam tikromis bendrovėmis (siekiant pripažinimo tarp vartotojų)
6. Eksponuoti Baltijos šalių menininkų darbus (sudominti kitoniškumu)
7. Užsiimti edukacine veikla (taip ugdyti lankytojus)
Full transcript