Loading presentation...

Present Remotely

Send the link below via email or IM

Copy

Present to your audience

Start remote presentation

  • Invited audience members will follow you as you navigate and present
  • People invited to a presentation do not need a Prezi account
  • This link expires 10 minutes after you close the presentation
  • A maximum of 30 users can follow your presentation
  • Learn more about this feature in our knowledge base article

Do you really want to delete this prezi?

Neither you, nor the coeditors you shared it with will be able to recover it again.

DeleteCancel

Yalova Üniversitesi Tiyatro Kulübü

No description
by

Volkan Kılıç

on 5 October 2015

Comments (0)

Please log in to add your comment.

Report abuse

Transcript of Yalova Üniversitesi Tiyatro Kulübü

Yalova Üniversitesi Tiyatro Kulübü
2015-2016 Tanıtım Toplantısı
YÜTİK Nedir?
Yütik 2009 yılında kurulan ve Yalova Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren bir sanat kulübüdür.
YÜTİK Nedir?
YÜTİK öğrenciler tarafından yönetilir ve faaliyetlerini kendi tüzüğüne bağlı olarak, üyeleri, fahri üyeleri ve çalıştırıcıları ile birlikte yapar.
YÜTİK Nasıl Kuruldu?
Yalova Üniversitesi'nde bir tiyatro kulübü kurma fikri 2009 yılında Yalova Üniversitesi'ni yeni kazanan bir grup tiyatrosever öğrenci tarafından ortaya atılmıştır. Daha sonra çevrelerindeki arkadaşlarının da desteğini alarak büyüyen grup YÜTİK'i kurmuştur.
YÜTİK Nasıl Kuruldu?
Kuruluş aşamasında internet üzerinden tanışan grup, aralarında yaptıkları görüşmeler sonucu, tüzük, kısa ad ve logoyu hazırlarlar ve başvurularını ilgili makama iletirler. Artık kulüp kurulmaya hazırdır.
YÜTİK Nasıl Kuruldu?
Heyecanla oyun çalışmalarına başlamak isteyen üyeler kulübün resmi olarak yayınlanmasını bekleyemezler. İlk prova 17 Aralık 2009'da yapılır. Bu tarih YÜTİK'in kuruluş tarihi olarak akıllarda kalır.
Sanat Günleri
YÜTİK geride bıraktığımız 5 sezonda toplam 8 Sanat Günleri söyleşisinde 12 değerli sanatçıyı ağırlamış ve yaklaşık 1100 kişiye ulaşmıştır.
Atölyeler
2013 yılından bu yana düzenlenen başlanan Atölyeler YÜTİK'te oyuncu seçiminin temelini oluşturmaktadır. Yıl içerisine dağılmış eğitimler şeklinde sürdürülen atölyelerde şu ana kadar 123 üyemiz eğitim almış ve 26 üyemiz oyun çalışmalarına başlamış ve 2014 yılında Deli Dokturu, 2015 yılında ise Yabancı Değil Biziz isimli oyunu sahneye koymuşlardır
Tiyatro Kütüphanesi
Bu yılki projeler arasında yer alan Tiyatro Kütüphanesi projesi üniversitemiz merkez kütüphanesi bünyesinde tiyatro eserlerini içeren bir alan oluşturarak tüm öğrencilere fayda sağlamayı amaçlamaktadır.
Tiyatro Festivali
Tiyatro Festivali projemizde çevre illerden gelen toplulukları ağırlayarak, üniversiteler arası iletişimi artırmayı, öğrenciler ve Yalova halkını daha çok tiyatro ile buluşturmayı amaçlıyoruz.
Sanat ve Teknik Birimi
Yütik'te oyunlar gibi sanatsal faaliyetleri yöneten birimdir. Bunun yanında her türlü etkinliğe teknik destek bu birim tarafından sağlanır.
Organizasyon ve Yönetim Birimi
Yütik'te tüm etkinliklerin organizasyonundan sorumlu birimdir. Etkinlik öncesi tüm prosedürler ve etkinlik sırasında yapılan işler bu birimin sorumluluğu altındadır.
Basın-Yayın Birimi
Yütik'te her türlü iletişimden sorumlu birimdir. YÜTİK'in tüm sosyal medya hesapları iletişim birimi tarafından yönetilir. Etkinlik öncesi ve sonrası üyelerle iletişim bu birimin sorumluluğundadır.
YÜTİK Üye Kart
Aktif Üye Sayıları
Aktif Üye Sayıları
Aktif Üye Sayıları
Aktif Üye Sayıları
Aktif Üye Sayıları
2009-2010
2010 - 2011
2011 - 2012
Oyunlar
YÜTİK 2009 yılından bu yana toplamda 9 oyun sahnelemiş, 23 gösterim yapmış ve yaklaşık 3500 seyirciye ulaşmıştır.
2012 - 2013
2013 - 2014
YÜTİK
NASIL
KURULDU?
PROJELER
ETKİNLİKLER
YÜTİK'TE
YÖNETİM
facebook.com/yutik77
@yutik77
www.yutik.com
yutik@yutik.com
Bize Ulaşın
Tutkuyla Tiyatro Yapıyoruz!
5.10.2015
(toplantı günü üye olanlar )
Aktif Üye Sayıları
2015 - 2016
Tiyatro gezileri ile çevre illerde perdelerini açan devlet ve şehir tiyatrolarına günübirlik geziler düzenleyerek üyelerimizin oyunlara ücretsiz ulaşımını sağlıyor ve tiyatroyla hep iç içe kalmasını sağlıyoruz.
Tiyatro Gezileri
Piknik,Kahvaltı ve Kamp Organizasyonları
Yalova Üniversitesi'nin en kalabalık kulübü olarak üyelerimize bizleri ve ekibi tanıtmak ve üyelerimizin sosyal hayatına ufak da olsa katkıda bulunmak için Yütik sene içerisinde çeşitli organizasyonlar düzenleyecektir.
@77yutik
Full transcript