Loading presentation...

Present Remotely

Send the link below via email or IM

Copy

Present to your audience

Start remote presentation

  • Invited audience members will follow you as you navigate and present
  • People invited to a presentation do not need a Prezi account
  • This link expires 10 minutes after you close the presentation
  • A maximum of 30 users can follow your presentation
  • Learn more about this feature in our knowledge base article

Do you really want to delete this prezi?

Neither you, nor the coeditors you shared it with will be able to recover it again.

DeleteCancel

Bilboardy na Slovensku

No description
by

Tomas Kocalka

on 11 November 2012

Comments (0)

Please log in to add your comment.

Report abuse

Transcript of Bilboardy na Slovensku


opacha alebo biznis Bilboardy na Sloevensku Krásna scenéria Tatier a "krásne" bilboardy popri cestách Prvá vec, ktorú turista vchádzajúci do našich krásnych hôr uvidí, už nie sú zasnežené štíty. Výhľad na ne zakrývajú "krásne" bilboardy. Sú neestetické a nachádzajú sa príliž blízko cesty, čiže môžu byť aj nebezpečné. Cesta Vrútky - Žilina Včera a dnes som si krátil cestu v autobuse počítaním bilboardov na ceste Vrútky - Žilina. Musel som si to rozdeliť na dva dni, proste počas jednej cesty sa to nedá stíhať. Z celkového počtu som vylúčil zhruba 30 tabúľ, ktoré odkazujú na miestne firmičky a iné zaujímavosti. Kde - tu sa mihla aj nejaká, v tomto chaose obačs aj dobre maskovaná, dopravná značka.

Hyzdenie krajiny a odpútavanie pozornosti vodičov a v konečnom dôsledku aj nebezpečie, ktoré je prítomné vzhľadom na to, že bilboardy sú umiestnené príliž blízko cesty, mi neskutočne prekáža.

Na ceste, ktorá má približne 20 km a z toho na 10 km nemôžu byt bilboardy kôli skalám, je 216 bilboardov. Viac slov nemám. Ako ďaleko môžu byť billbordy pri cestách

diaľnice a rýchlostné cesty – 100 metrov od osi vozovky priľahlého jazdného pásu

cesty I. triedy – 50 metrov od osi vozovky

cesty II. triedy – 25 metrov od osi vozovky

cesty III. triedy – 20 metrov od osi vozovky

miestnej komunikácie – 15 metrov od osi vozovky Umiestnenie bilboardov pri cestách Cesta I. triedy Vrútky - Žilina. Vzdialenosť
bilboardov od cesty by mala byť 50 metrov
od osi vozovky. "Zlý je preto, lebo v niektorých ustanoveniach je pravdepodobne v rozpore s ústavou. Likviduje celý jeden segment podnikania s negatívnymi dôsledkami na príjmy štátu i zamestnanosť. Návrh je pripravený bez úplnej znalosti problematiky," odkázal Chren. Poslanec zdôraznil, že schválením novely zmizne 95 % bilboardov a prakticky tak zanikne celý jeden segment podnikania, ktorý tu existuje 20 rokov.

Martin Chren (SaS) Na Slovensku zmizí billboardy u cest Bratislava - Od slovenských cest má zmizet reklama. Zmenu zákona schvaluje tamní parlament v techto dnech. Odsunutí bilboardú od dálnic i silnic 1., 2. a 3. třídy prosazuje místopředsedkyne Národní rady Renáta Zmajkovičová. Podle ní reklama snižuje bezpečnost provozu a ničí krajinu. Slovenský zákon jde tedy výrazne dál než ten, který letos schválil parlament český. Ten omezil jen reklamu u dálnic a silnic prvních tříd a stávající bilboardy mají na zmizení pet let. NÁVRH ODSTRAŇUJÚCI BILBOARDY JE ZLÝ A ŠKODLIVÝ Použité elektronické zdroje http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/197445-na-slovensku-zmizi-billboardy-u-cest/ http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?s=ff64edd94a40ad77984c3b10d7792da9&t=677446&page=17 http://www.ta3.com/clanok/1009036/billboardy-nezmiznu-zmajkovicova-navrh-stiahla.html http://auto.sme.sk/c/6561457/poslanec-navrhuje-vyrazne-zuzit-zonu-bez-billboardov-pri-cestach.html http://bihari.blog.sme.sk/c/171728/Ze-jaky-kseft.html Ďakujem za pozornosť Tomáš Kočalka Bilboardy pri cestách môžu byť veľmi nebezpečné Bilboardy vraj rýchlosť vodičov neovplyvňujú V súčasnosti na rýchlosť vodičov vplýva ich strach z pokút v prípade prekročenia povolenej rýchlosti, prípadne strach z rizík vyplývajúcich z rýchlej jazdy. Dnes teda nie reklamné pútače, ale dopravné predpisy a potreba vodiča určujú výslednú rýchlosť vozidla. V civilizovaných krajinách sú veľkoplošné reklamy pri cestách a diaľniciach zakázané Splneným snom aktivistov zostáva São Paulo. Jedenásťmiliónové brazílske mesto v roku 2007 celkom obmedzilo vizuálnu reklamu. Nielen bilboardy či megaboardy, pokuta hrozí aj obchodu, ak vyvesí nad svoju prevádzku nápis, či logo. http://www.sme.sk/c/6359944/najviac-bilboardov-je-na-slovensku-skodi-vizualny-smog.html#ixzz2Bv4w8zz1 Bezpečnosť dopravy pred reklamou má absolútnu prednosť v Rakúsku, Nemecku, Španielsku, či vo Fínsku. V každej zo spomínaných krajín platí striktný zákaz umiestňovania bilboardov pri cestách. Na Slovensku sa o ich obmedzení síce hovorí už roky, ale doteraz sa nič nezmenilo. Najviac bilboardov je na Slovensku. Škodí vizuálny smog? Slovensko je kráľovstvom bilboardov. Ulice, fasády, aj prírodu pri diaľniciach zamorila reklama, ktorá púta pozornosť a zarába na našich pohľadoch. Škodí zdraviu vizuálny smog ? A ako s ním bojovať ?
Full transcript