Loading presentation...

Present Remotely

Send the link below via email or IM

Copy

Present to your audience

Start remote presentation

  • Invited audience members will follow you as you navigate and present
  • People invited to a presentation do not need a Prezi account
  • This link expires 10 minutes after you close the presentation
  • A maximum of 30 users can follow your presentation
  • Learn more about this feature in our knowledge base article

Do you really want to delete this prezi?

Neither you, nor the coeditors you shared it with will be able to recover it again.

DeleteCancel

SATINALMA ORYANTASYON SUNUMU

No description
by

Zeynep Yıldız

on 8 June 2016

Comments (0)

Please log in to add your comment.

Report abuse

Transcript of SATINALMA ORYANTASYON SUNUMU

Anel Grup çalışanları olarak, yaşadığımız dünyaya, topluma, çalıştığmız kurum ve kuruluşlara değer katma bilinciyle çalışırız. Başarımızın temelinde yer alan ve kurum kültürümüzü oluşturan değerlerimize sahip çıkarız.
Dokümanlarımız
Satın Alma Politikamız
Satın Alma, Anel Grup’un karlılığında, büyümesinde ve buna bağlı olarak da vizyonunu gerçekleştirme yolunda stratejik öneme sahiptir.
Bu doğrultuda, tedarikçilerimizle yaptığımız işbirliği ile, fırsatları görmek , rİskleri minimize etmek, güçlü yönleri elde etmek ve korumak, zayıf yönleri yok ederek sürdürülebilir yarar sağlama doğrultusunda Süreçlerimizi yönetmekteyiz.

Müşterilerimizin beklentilerini, İş Etiği Kurallarına, Kalite, Çevre ve İş Güvenliği Standartlarına uygun koşullarda ürün ve hizmet tedarik edilmektedir.

Daha fazla bilgi için;
• Portal’daki Satınalma sayfamızı ziyaret ediniz.
• Doküman Yönetim Sistemi (DYS) üzerinden Satınalma Yönetmeliği’ni ve Kılavuzlarımızı okuyunuz.

Destek istediğiniz her noktada yardıma hazırız, bize ulaşınız.

Taahhüt Satın Alma Süreci
Taahhüt Dışı Satın Alma Süreci
İhracat Süreci
Tedarikçi Seçme Süreci
Satın Alma Süreçleri
Yurt Dışı Taahhüt Satın alma Süreci
Yurt içi Taahhüt Satın alma Süreci
Performans Kriterleri
Satınalma ürün ve hizmetlerin edinimidir. Doğru ürün ,miktar, kaynak ve uygun fiyatla edinilmesi doğru zamanda teslim edilmesidir.
Amacımız; Anel Grup'un yurtiçi ve yurtdışında faaliyet gösteren şantiye ve şirketlerinin malzeme ve hizmet ihtiyaçlarını kesintisiz olarak akışını sağlamak, envanteri yönetmek, kaliteyi artırmak, birim maliyeti, teslim süresi ve elde bulundurma maliyetlerini göz önünde bulundurarak en uygun maliyetle satınalmayı gerçekleştirmektir.

Neler Yapıyoruz ?
Satınalma yada Tedarik süreçinde; uygun tedarikçilerin belirlenmesi,talep edilen ürüne alternatif ürünlerin araştırılması, Piyasa / sektör araştırılmaları ile Teknik uygunluk, Ürün fiyatı ,Termin,ödeme , Lojistik gibi verilerin analiz edilerek en uygun firmanın belirlenmesi ve üst yönetim onayı alınarak, sözleşme aşamasına geçilmektedir.

SAP sistemi üzerinden gelen taleplerin malzeme yada hizmetlerin siparişleri sözleşme anlaşmaları çerçevesinde satınalma siparişleri sistemden oluşturulur.Satın alma siparişlerini planlanan tedarik süresi içinde JIT (just in time) sevk edilmesini sağlamaktayız.
Satınalma Sorumlulukları
Tedarikçilerimizle uzun vadeli ve karşılıklı güvene dayalı ilişkiler geliştirmek , stratejik ortaklıklar oluşturularak süreçlerimize katkılar sağlamaktayız. Geri bildirimler ile aksayan tarafların belirlenmesi ile sistemlerimizi güçlendirmekteyiz.
Tedarikçi Yönetimi
Proje Sürecinde ,Planlama / Maliyet Kontrol Sorumlusundan gelen tedarik planı ve nakit akış verilerine bağlı olarak SAP üzerinden açılan talepler doğrultusunda malzeme/hizmetin zamanında teslim edilmesini sağlar stok maliyeti risklerini minimize ederek, lojistik takibini yaparız.
Stok Yönetimi ve Lojistik
Anel Grup ve bünyesindeki şirketlerde kullanılan Tip Sözleşmelere göre taşeron sözleşmelerini veya danışmanlık sözleşmelerini ve mal/hizmet alım sözleşmelerini hazırlar. Tip sözleşme kullanılarak yapılan alımlar haricindeki standart dışı sözleşmeleri Sözleşme Yöneticisi ile koordine eder.

Proje Yöneticisi/İhtiyaç Sahibi Bölüm Yöneticisi tarafından verilen karar doğrultusunda sözleşmeleri nihai hale getirir ve Satınalma Sözleşmesi Onay Formu’nu hazırlarız. Sözleşme onay formuna ilgili bölümlerin onayını/görüşünü alarak, sözleşmeleri yönetim onayına sunarız
.
Sözleşme Yönetimi
Ekip Ruhu; ortak sinerji ve başarıyı getirir.
İş birliğinden güç alıyoruz ve süreçlerimize katkı sağlıyoruz.
Proje Yönetimi
Planlama
Sözleşme
Teklif
Mali İşler
&
Finans

Performans Yönetim sisteminde Hedef, yetkinlik ve fonksiyon bazlı 360 derece değerlendirdiriliyoruz.

Proje Satınalma Hedefinin Sağlanması
Proje Vade Hedefinin Sağlanması
Projenin stok devir hızının Sağlanması
Planlı Stok Yönetiminin Sağlanması

Full transcript