Loading presentation...

Present Remotely

Send the link below via email or IM

Copy

Present to your audience

Start remote presentation

  • Invited audience members will follow you as you navigate and present
  • People invited to a presentation do not need a Prezi account
  • This link expires 10 minutes after you close the presentation
  • A maximum of 30 users can follow your presentation
  • Learn more about this feature in our knowledge base article

Do you really want to delete this prezi?

Neither you, nor the coeditors you shared it with will be able to recover it again.

DeleteCancel

Вільям Шекспір

No description

Comments (0)

Please log in to add your comment.

Report abuse

Transcript of Вільям Шекспір

Гамлет, принц Данський
Дія цієї п'єси відбувається в Данії. У ній розповідається, як принц Гамлет здійснює помсту своєму дядькові королю Клавдію, убивці попереднього короля, Гамлетового батька, та нового чоловіка Гамлетової матері, королеви Гертруди. У п'єсі яскраво відтворено протікання справжнього й удаваного божевілля, яке проявляється то в глибокому смутку, то в шаленій люті. Серед її тем також зрада, помста, інцест і моральне падіння.
Отелло
Отелло, мавр, здобув собі славу як чудовий полководець. Він знайомиться з Дездемоною, дочкою Брабанціо. Вражена його розповідями про військові кампанії, дівчина закохується в Отелло і таємно з ним вінчається. Брабанціо звертається до Дожа Венеції, вважаючи, що мавр закохав у себе Дездемону за допомогою чаклунства. Однак Отелло вдається переконати всіх, що Дездемона абсолютно вільна в своїй волі: «Вона мене за муки полюбила, а я її за співчуття до них». Він отримує призначення прийняти командування віддаленим гарнізоном і їде туди з молодою дружиною.
Ромео і Джульєтта — трагедія Вільяма Шекспіра, в якій розповідається про трагічне кохання двох молодих веронців із ворожих родин.


Буря (п'єса)
Події відбуваються на віддаленому острові, де Просперо, герцог Мілана у вигнанні, намагається повернути законні землі своїй дочці — Міранді, використовуючи магічні сили (ілюзію та обман). Буря (на честь якої і було названо твір) приносить на острів брата Просперо — Антоніо, та короля Неаполя — Алонзо, які захопили владу в Мілані й відправили законного правителя на острів у вигнання. За допомогою чарів Просперо викриває ницість Антоніо та Алонзо й одружує Міранду та сина Алонзо Фердинанда.
Венеційський купець
«Венеційський купець» — комедія Вільяма Шекспіра написана близько 1596-1597 року
Два веронці
Сюжет закручений навколо двох молодих дворян—приятелів з Верони та їх любовних пригод з дівчатами спочатку в Вероні, а потім в Мілані. (Дещо пізніше в Верону Шекспір перенесе події власної п'єси «Ромео і Джульєта»). Старий батько Валентина наполягає, аби син відбув у Мілан та набрався там досвіду і шляхетної поведінки при блискучому дворі міланського герцога. Протей залишається в Вероні, тим паче що його утрумують тут стосунки з Джулією. Невдовзі і батько Протея відсилає власного сина до двору міланського герцога. Під час прощання Протея та Джулії молодята обмінялися каблучками.
Вільям Шекспір
англійський драматург Єлизаветинської епохи. Один з найвідоміших драматургів світу, автор принаймні 17 комедій, 10 хронік, 11 трагедій, 5 поем і циклу з 154 сонетів. Шекспір визнаний найвидатнішим англійським драматургом всіх часів. Його вважають національним героєм та одним з символів Англії.
Вільям Шекспір
Біографічні дані

У 1612 році Шекспір вийшов з невідомих причин у відставку і повернувся в рідний Стратфорд, де жили його дружина і дочки. Заповіт Шекспіра від 15 березня 1616-го року був підписаний нерозбірливим почерком, на підставі чого деякі дослідники вважають, що він був у той час серйозно хворий. 23 квітня 1616 року Шекспір помер. Через три дні тіло Шекспіра поховали під вівтарем стратфордської церкви.

Шекспир, Уильям.
Ромео и Джульетта [Текст] / У. Шекспир ; пер. с англ. Т. Л. Щепкина-Куперник. - Х. : Фолио, 2007. - 285 c.
Шекспір, Уілліям.
Гамлет принц Данський [Текст] / У. Шекспір ; пер. П. А. Куліш ; передм., пояснення І. Я. Франко. - Львів : Українсько-руська видавнича спілка, 1899. - 171 с.
Шекспір, Вільям.
Шекспірові твори. Т. 1. Отелло. Троїл та Крессида. Комедія помилок [Текст] / В. Шекспір ; пер. з англ. П. А. Куліш. - Львів : [б.в.], 1882. - 418 с.
Трагедії Шекспіра
Шекспир, Уильям.
Буря [Текст] : [пьеса] / Уильям Шекспир ; [пер. с англ. Н. Сатина]. - Х. : Фолио, 2011. - 224 с.
Шекспир, Уильям.
Два веронца [Текст] : [комедия] / Уильям Шекспир ; [пер. с англ. В. Миллера]. - Х. : Фолио, 2011. - 224 с. : ил
Комедії Шекспіра
Full transcript