Loading presentation...

Present Remotely

Send the link below via email or IM

Copy

Present to your audience

Start remote presentation

  • Invited audience members will follow you as you navigate and present
  • People invited to a presentation do not need a Prezi account
  • This link expires 10 minutes after you close the presentation
  • A maximum of 30 users can follow your presentation
  • Learn more about this feature in our knowledge base article

Do you really want to delete this prezi?

Neither you, nor the coeditors you shared it with will be able to recover it again.

DeleteCancel

Harry Potter

No description
by

Rozalia Potter

on 6 April 2016

Comments (0)

Please log in to add your comment.

Report abuse

Transcript of Harry Potter

Lord Voldemort
Harry Potter
Ron Weasley
Albus Dumbledore
Draco Malfoy
Bellatrix Lestrange
Harry Potter
Hermiona Granger
Peter Pettigrew
(ur. 31 lipca 1980 r.) czarodziej półkrwi, jedyny syn Lily i Jamesa Potterów. Uczeń Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie, przydzielony, podobnie jak jego rodzice, do Gryffindoru. Poznał tam swoich najlepszych przyjaciół Hermionę Granger i Rona Weasleya. Nie przystąpił do siódmego roku w Hogwarcie, ponieważ wybrał się na poszukiwanie horkruksów. Zabił Lorda Voldemorta podczas Bitwy o Hogwart.
Ronald „Ron” Bilius Weasley (ur. 1 marca 1980 r.) — czarodziej czystej krwi uważany za zdrajcę krwi. Najmłodszy i szósty syn Molly i Artura Weasleyów, brat Percy'ego, Freda, George'a, Billa, Charliego i Ginny. Najlepszy przyjaciel Harry'ego Pottera i Hermiony Granger.

1 września 1991 roku - rozpoczęcie nauki w Szkole Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie przez Rona, gdzie został przydzielony do Domu Lwa, Gryffindoru. Podczas pierwszego roku edukacji pomógł Harry'emu rozwiązać zagadkę Nicolasa Flamela oraz powstrzymać Kwiryniusza Quirrella przed skradnięciem Kamienia Filozoficznego.
Hermiona Jean Granger (ur. 19 września 1979 r. prawdopodobnie w Londynie) — czarownica mugolskiego pochodzenia; jedyna córka dentystów - pani i pana Grangerów; żona Rona Weasley'a matka jego dwójki - Rose Weasley i Hugona Weasley'a; bliska przyjaciółka Harry'ego Pottera; w latach 1991-1999 [1] uczennica Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie; należała do domu Godryka Gryffindora; w 1995 roku została prefektem, wyróżniała się na tle swoich kolegów niezwykłą inteligencją i błyskotliwością; brała udział w Bitwie o Hogwart po zakończeniu edukacji rozpoczęła pracę w ministerstwie magii w Depertamencie Przestrzegania Prawa Czarodziejów.
Draco Lucjusz Malfoy (ur. 5 czerwca 1980 roku) - czarodziej czystej krwi, jest on jedynym synem Lucjusza Malfoya i jego żony Narcyzy Malfoy (zd Black). Uczęszczał do Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie w latach 1991−1998, podczas ceremonii przydziału został przydzielony do Slytherinu, tak jak wszyscy z jego rodziny. Zazwyczaj trzymał się obok swoich przyjaciół, Vincenta Crabe'a i Gregory'ego Goyla oraz Pansy Parkinson. W piątym roku szkolnym został prefektem oraz dołączył do Brygady Inkwizycyjnej. Na szóstym roku swojej edukacji został śmierciożercą. Po śmierci Lorda Voldemorta Draco ożenił się z Astorią Greengrass (młodszą siostrą Dafne Greengrass). W 2006 roku na świat przyszedł ich syn, Scorpius Hyperion Malfoy.
Peter "Glizdogon" Pettigrew (ur. 1960 – zm. marzec 1998 r.) — "śmierciożerca"; dawniej przyjaciel Jamesa Pottera, Syriusza Blacka i Remusa Lupina, jeden z Huncwotów. Kawaler Orderu Merlina pierwszej klasy.

Peter urodził się w 1960 roku. W młodości uczęszczał do Hogwartu, został przydzielony do Gryffindoru. Tam poznał Jamesa Pottera, Syriusza Blacka i Remusa Lupina, z którymi stworzył Mapę Huncwotów. Nauczył się także nielegalnie przemieniać w szczura. Po ukończeniu edukacji stał się podwójnym agentem Voldemorta.

W 1981 roku dołączył do zwolenników Lorda Voldemorta zdradzając Lily i Jamesa Potterów. Peter bojąc się konsekwencji wrobił w to Syriusza Blacka, a sam odciął sobie palec i jako szczur uciekł do ścieków. Świat czarodziejów uwierzył więc, że Syriusz zdradził Potterów i zamknął go w Azkabanie, a Pettigrew stracił palec po walce z nim. Przybłąkał się do rodziny Weasley i został domowym zwierzątkiem Ronalda Weasleya o imieniu Parszywek. Przez trzy lata (od 1991 do 1993 roku) mieszkał z Ronem w pokoju wspólnym Gryffindoru. Ujawnił się w 1994, a rok później pomógł odrodzić się Czarnemu Panu na cmentarzu w Little Hangleton. Zmarł w 1998 podczas potyczki w dworze Malfoya uduszony przez własną, srebrną dłoń.


Bellatriks Lestrange (zd. Black; ur. 1951, zm. 2 maja 1998 r.) — czarownica czystej krwi. Najstarsza córka Druelli Rosier i Cygnusa Blacka, pochodziła z Rodu Blacków. Miała dwie młodsze siostry: Andromedę Tonks i Narcyzę Malfoy. Bellatriks zginęła podczas Drugiej Bitwy o Hogwart.

Do Hogwartu uczęszczała od 1962 roku i została przydzielona, jak większość jej rodziny, do Slytherinu, gdzie związała się z grupą Ślizgonów, z których prawie wszyscy zostali śmierciożercami. Była jedną z najbardziej oddanych zwolenniczek Voldemorta, ale również jedną z najgroźniejszych i najbardziej sadystycznych. Wyszła za czarodzieja czystej krwi Rudolfa Lestrange, ponieważ tego oczekiwała od niej rodzina. Nie mieli dzieci. Po upadku swojego pana razem z mężem Rudolfusem, szwagrem Rabastanem i śmierciożercą Bartym Crouchem Juniorem torturowała klątwa Cruciatus znanych aurorów Alicję i Franka Longbottomów, rodziców Nevilla, chcąc uzyskać od nich dane na temat miejsca pobytu Toma Riddle'a.
Albus Percival Wulfryk Brian Dumbledore urodził się w rodzinie czarodziejów jako syn Kendry i Percivala latem [8] 1881 [9] w Mould-on-the-Wold, małej czarodziejskiej wiosce i spędził tam swoje dzieciństwo. Albus był najstarszym z trojga rodzeństwa. Miał młodszego brata, Aberfortha i siostrę, Arianę.
Thomas "Tom" Marvolo Riddle — potężny czarnoksiężnik, przywódca śmierciożerców. Ślizgon za czasów nauki w Hogwarcie.

Tom urodził się 31 grudnia 1928 roku w sierocińcu Wool's jako jedyne dziecko Toma Riddle'a i Meropy Gaunt. W wieku jedenastu lat rozpoczął naukę w Hogwarcie i został przydzielony do Domu Węża, Slytherinu. Już za czasów edukacji zaczął tworzyć pierwsze horkruksy oraz planować zawładnięcie nad światem czarodziejów.

Po zakończeniu nauki stworzył grupę popleczników, których nazwał śmierciożercami. Wszczął Pierwszą Wojnę Czarodziejów.

W 1981 roku utracił swą moc próbując zabić małego Harry'ego Pottera, gdy jego zaklęcie odbiło się od dziecka i rykoszetem ugodziło go. Powrócił czternaście lat później na cmentarzu w Little Whinging.

W 1998 roku został zabity przez Harry'ego Pottera, podczas Drugiej Bitwy o Hogwart.
Full transcript