Loading presentation...

Present Remotely

Send the link below via email or IM

Copy

Present to your audience

Start remote presentation

  • Invited audience members will follow you as you navigate and present
  • People invited to a presentation do not need a Prezi account
  • This link expires 10 minutes after you close the presentation
  • A maximum of 30 users can follow your presentation
  • Learn more about this feature in our knowledge base article

Do you really want to delete this prezi?

Neither you, nor the coeditors you shared it with will be able to recover it again.

DeleteCancel

Top dziesięć - niekonwencjonalne obiekty noclegowe na świeci

No description
by

Anna Wojtanowska

on 10 February 2014

Comments (0)

Please log in to add your comment.

Report abuse

Transcript of Top dziesięć - niekonwencjonalne obiekty noclegowe na świeci

Niekonwencjonalne obiekty noclegowe na świecie .
3.Hotel w beczkach po winie :
W holenderskim nadmorskim miasteczku Stavoren koneserzy wina znajdą coś dla siebie. Hotel De Vrouwe van Stavoren oferuje nocleg w beczkach po winie. Ogromne beczki (pojemność ok. 14 tys. litrów), które służyły do przechowywania wina zostały wyremontowane i zamienione w luksusowe pokoje hotelowe wyposażone w telewizor, radio, prysznic i wc. W beczce mieszczą się dwa pojedyncze łóżka, szafki nocne oraz małe okienka, które wpuszczają do przesiąkniętej zapachem Beaujolais beczki odrobinę światła i trochę świeżego powietrza. Łazienka oraz skromny salon znajdują się w dalszej, dobudowanej do beczki, części małego apartamentu. Unoszący się w powietrzu zapach czerwonego burgundzkiego wina to jedyny minus dla tych, którzy nie są jego miłośnikami.
4.Hotel w trumnach:

1.Hotele Kapsuły:
Hotel kapsułowy -rodzaj hotelu stworzonego i spotykanego przede wszystkim w Japonii. W hotelach tego typu zamiast pokojów są kapsuły przypominające obudowane łóżko w wagonie sypialnym. Wewnątrz kapsuły znajduje się zwykle: telewizor, radio i budzik. Kapsuły są ułożone jedna na drugiej najczęściej w jednym dużym pomieszczeniu po kilkaset lub kilkadziesiąt.
2. Hotel z soli :

W Boliwii, na pustyni Salar de Uyuni, znajdziemy jeden z najbardziej niezwykłych hoteli na świecie. Hotel Tayka de Sal w całości zbudowany jest z soli. Nikogo nie dziwi, że w obiekcie obowiązuje zakaz lizania ścian...
W Berlinie znajdziemy ekscentryczny hotel wzniesiony przez artystę i muzyka Larsa Stroschena. Hotel Propeller składa się z 35 pokoi, z których każdy ma inną konwencję i wystrój, a także swoją oryginalną nazwę, która odzwierciedla atuty wnętrza. Można tam odnaleźć pokoje, w których główną rolę odgrywa kolor (jak Chicken Curry), sypialnię pełną luster (Mirror Room), a także pokoje, w których łóżka zapadły się częściowo pod podłogę. Najbardziej intrygujący jest jednak pokój "Grobowiec", w którym śpi się w...trumnach. Cały hotel przypomina gigantyczne dzieło sztuki.
5.Hotel w betonie :
Das Park Hotel w austriackim Linz to wyjątkowo dziwne miejsce. Oferuje, zdawałoby się bardzo niewygodne pokoje, ale jak zapewniają turyści, nocleg w betonowej rurze ściekowej o średnicy ok. 2 metrów może być całkiem przyjemny. Dzięki malowidłom ściennym wykonanym przez austriackiego artystę i praktycznie urządzonym wnętrzu wcale nie jest tu ponuro. Ponadto opłatę za zakwaterowanie goście wyceniają według własnego uznania. Na terenie hotelu znajduje się również restauracja, kafeteria oraz baza sanitarna. Betonowe kwatery czynne są od maja do października.
6. Hotel Pies :
Goście Dog Bark Park Inn śpią w Tobym - gigantycznym psie rasy beagle. Ten motelik w kształcie psa w Cottonwood w Idaho w Stanach Zjednoczonych z pewnością jest wyjątkowy. Budynek, a właściwie pies ma około 9 m wysokości, 4 m szerokości i 10 m długości. Wewnątrz znajduje się sypialnia, łazienka i schody prowadzące do "głowy", gdzie jest jeszcze druga sypialnia. Łącznie w motelu mogą nocować 4 osoby. Śmiesznym elementem obiektu są materiałowe uszy, które ruszają się zgodnie z kierunkiem wiatru. Motel został zaprojektowany i zbudowany przez małżeństwo, które zajmuje się rzeźbieniem psich figurek z drewna.
7. Hotel w domku dla chomika :
Przebywając w tej niezwykłej ‚Willi Chomik’ otrzymujemy szansę, aby poczuć się jak… chomik. W cenie 99 euro za noc, hotel oferuje między innymi: ziarnisty posiłek, spanie na sianie i przebieżkę w gigantycznej, chomikowej karuzeli. Karuzela jest tak skonstruowana, że można ją szybko zamienić na wygodną kanapę lub stół.
8. Hotel ze śmieci :
W centrum Madrytu stanął hotel ze śmieci znalezionych na plaży. Budynek z odzysku stworzył niemiecki artysta Ha Schult. Nie bez powodu głównym budulcem są przedmioty wyrzucone przez morze - hotel ma uzmysłowić przechodnim jak bardzo zanieczyszczona jest morska woda. W ścianach hotelu znaleźć można wszystko: plastikowe butelki, drewniane ramy, instrumenty muzyczne, skarpetki, opony i książki dla dzieci. "Chcieliśmy pokazać, jak może wyglądać nasz urlop, jeżeli nie zaczniemy sprzątać plaż" - mówią organizatorzy akcji. Do 23 stycznia turyści mogą zwiedzać hotel. Ekspozycja zbiega się z trwającymi w Madrycie targami turystycznymi.
9. Hotel lodowy:
Pierwszy hotel lodowy na świecie powstał w pobliżu wsi Jukkasjärvi w północnej Szwecji. Rokrocznie mniej więcej w połowie kwietnia hotel roztapia się, po czym w grudniu buduje się go od nowa w innym kształcie.
Full transcript