Loading presentation...

Present Remotely

Send the link below via email or IM

Copy

Present to your audience

Start remote presentation

  • Invited audience members will follow you as you navigate and present
  • People invited to a presentation do not need a Prezi account
  • This link expires 10 minutes after you close the presentation
  • A maximum of 30 users can follow your presentation
  • Learn more about this feature in our knowledge base article

Do you really want to delete this prezi?

Neither you, nor the coeditors you shared it with will be able to recover it again.

DeleteCancel

REKOLEKCJE

GRA MIEJSKA
by

Szymon Dąbrowski

on 21 January 2013

Comments (0)

Please log in to add your comment.

Report abuse

Transcript of REKOLEKCJE

GRA MIEJSKA Czym jest
GRA MIEJSKA? Jak można wykorzystać
GRY MIEJSKIE
w szkole? fizyka, chemia, etc.:
GRA MIEJSKA
EUREKA
16 kwietnia 2011r. historia, matematyka:
GRA MIEJSKA
ENIGMA
15 września 2007r. rekolekcje szkolne
W formie gry miejskiej
GM PIĘCIU WSPANIAŁYCH,
GM POSZUKIWACZE PRAWDY,
GM POSZUKIWACZE SKARBU. GRA MIEJSKA
w służbie Ewangelii? CZEMU
NIE? FABUŁA Etap internetowy Rozwiązanie zagadek etapu może wymagać np. obecności na wielkopostnych nabożeństwach, lektury Pisma Świętego, orientacji w rejonie szkoły, sprawdzenia wiedzy w internecie itp... Etap uliczny Osiągane cele Integralny rozwój ucznia: osobisty, społeczny, manualny, intelektualny i duchowy.

Integracja z rówieśnikami poprzez elementy rywalizacji, wytrwałej zespołowej pracy, komunikacji. Przełamanie stereotypowego podziału na sacrum i profanum.

Troska całego Kościoła (którego najbliższym reprezentantem jest parafia terytorialna i personalna) o zbawienie młodzieży. Promowanie postawy poszanowania wolnej woli, różnorodności, Zaangażowanie w życie społeczne,

Realizacja Ścieżek Edukacyjnych (czytelnicza i medialna, ekologiczna, europejska, filozoficzna, prozdrowotna, regionalna - dziedzictwo kulturowe w regionie oraz wychowanie do życia w rodzinie) Przekazanie kerygmatu i wybranych treści z nauczania Kościoła.

Zaszczepienie w młodzieży ciekawości i przydatności Biblii jako księgi Życia codziennego. Przekroczenie dotychczasowego myślenia i rozpoczęcie przez ucznia dialogu z Bogiem.

Udział w życiu liturgicznym i sakramentalnym. MIASTO
TO PLANSZA,
WEJDŹ DO GRY,
PRZEŻYJ PRZYGODĘ
I WYGRAJ! serdecznie
zapraszamy na

www.gramiejska.pl
www.lamaczeszyfrow.pl www.codebreakers.eu Nowy, niepowtarzalny rodzaj rozrywki, łączący w sobie elementy gier komputerowych, gier typu RPG oraz happeningów ulicznych. Kilkuosobowe zespoły uczestników rywalizują między sobą na ulicach miasta, starając się wykonać postawione przed nimi zadania w jak najkrótszym czasie. Całość rozgrywana jest w przestrzeni miasta, które stanowi integralny element rozgrywki. Liczą się: szybkość działania, kojarzenie faktów i miejsc, skuteczna praca zespołowa, orientacja w terenie i odrobina sprytu. W Poznaniu od 2006 roku odbyło się około 60 gier, w których wzięło udział około 7000 osób. CZYLI Jak dotrzeć do uczniów? Do zmagań finałowych wejdzie określona ilość osób, które uzyskają najlepszy wynik w etapie wstępnym.

Etap uliczny będzie ukoronowaniem starań graczy. Na wstępie uczestnicy otrzymają karty startowe i niezbędne materiały. Gra Miejska na podstawie Łk 19, 11 nn

Pewien człowiek szlachetnego rodu wybrał się w kraj daleki aby uzyskać dla siebie godność królewską. Przed podróżą jednakże zostawił swój majątek podzieliwszy go między sługi. Polecił wszelako tak nim dysponować, aby po powrocie odzyskać go z zyskiem. Jak nie stracić powierzonych min? Gdzie i ile zarobić? Czym zostanie wynagrodzony najlepszy inwestor? Co go czeka w drodze? Jak zdobędzie mapę i czy dotrze do skarbu? W samym centrum miasta stoi stara skrzynia.
Strzegą jej, niczym wielkiego sekretu, uzbrojeni strażnicy.
Kaptury zasłaniają twarze, więc nie można nawet spojrzeć im w oczy, by wybadać zamiary... Skrzynia wygląda na bardzo starą. Wielki, ręcznie kuty zamek chroni jej wnętrze przed okiem niewtajemniczonych.
Co jest w środku? Złoto, cenne dokumenty, a może mapa prowadząca do miejsca ukrycia skarbu?
Jeśli chcesz się przekonać - podejmij wyzwanie i... wejdź do gry! WPROWADZENIE DO REKOLEKCJI

zachęcenie do udziału (przekonujemy nieprzekonanych!),
wprowadzenie tematyczne (zarówno fabularne, jak i teologiczne),
zbudowanie klimatu (co okazuje się ważne dla obu stron)... Jaki kolor sznurowadeł podczas nabożeństwa ma ministrant, który siedzi po prawej stronie prezbiterium? (jeden z ministrantów ma żółte sznurowadła)

Jakiego trudnego słowa użył ksiądz kilka razy podczas kazania? (ksiądz dziwnie akcentując powtarza wiele razy na przykład „metanoia”)

O jakiej postaci była mowa w drugim czytaniu podczas nabożeństwa? (np. Szaweł)

Znajdź w Piśmie Świętym kogo Ewangelista Łukasz uważa za głównego przeciwnika Jezusa? (Szatan). Jaki święty widnieje na ilustracji? Odpowiedź podaj w formie jednego wyrazu.

Aby odsłonić więcej odpowiedz na pytanie pomocnicze! d
Full transcript