Loading presentation...

Present Remotely

Send the link below via email or IM

Copy

Present to your audience

Start remote presentation

  • Invited audience members will follow you as you navigate and present
  • People invited to a presentation do not need a Prezi account
  • This link expires 10 minutes after you close the presentation
  • A maximum of 30 users can follow your presentation
  • Learn more about this feature in our knowledge base article

Do you really want to delete this prezi?

Neither you, nor the coeditors you shared it with will be able to recover it again.

DeleteCancel

KARALIAUS SALIAMONO KASYKLOS

No description
by

Tina Turner

on 23 February 2016

Comments (0)

Please log in to add your comment.

Report abuse

Transcript of KARALIAUS SALIAMONO KASYKLOS

Problema:


Pagrindinė mintis:

Mums ši knyga tikrai labai patiko, labai labai siūlome visiems ją perskaityti. Tikrai nenusivilsite :-)
Pagrindinė mintis ir problema
Veikėjai ir jų apibūdinimas
Tema
Alenas Kvotermenas
– penkiasdešimt penkerių metų amžiaus Natalio provincijos Durbano miesto pirklys ir medžiotojas, protingas, taiklus, baikštus, nelinkęs kautis, draugiškas, sumanus.

Henris Kurtis
– apie trisdešimties metų amžiaus, labai plačių pečių ir ilgų rankų, šviesiaplaukis, ryškių veido bruožų, turėjo užsiauginęs puikią šviesią barzdą, jo didelės pilkos akys buvo giliai įsmigusios akiduobėse. Jis buvo rūpestingas, ryžtingas, protingas, dosnus, mylintis savo brolį.

Džonas Gudas
– trisdešimt vienerių metų amžiaus jūrų karininkas, trečiojo rango kapitonas, tamsiaplaukis, nedidukas, apkūnus, kresnas, plačiapetis, jo drabužiai buvo nepaprastai tvarkingi, veidas –krupščiai nuskustas, dešinėje akyje jis nešiojo monoklį, nešiojo dirbtinius dantis. Jis buvo labai mandagus, galantiškas, padorus, labai etiškas.

Umbopa
– labai aukštas, dailios išvaizdos, maždaug trisdešimties metų amžiaus, buvo juodaodis, tačiau gana šviesesnės odos negu kiti jo kaimo juodaodžiai. Drąsus, ryžtingas, sumanus, protingas, karingas. Kaip vėliau paaiškėjo, iš tikrųjų Umbopa buvo Ignosis, teisėtas kukuanų (Saliamono kalnų gyventojų genties) karalius.
Trijų draugų nuotykiai ieškant legendinių karaliaus Saliamono aukso ir deimantų kasyklų, pagal afrikiečių padavimus buvusių kažkur neprieinamuose Afrikos kalnuose.
Kaina: 10–ukas!
Henris Raideris Hagardas
Edgaras, Ieva, Mantė, Lukas
Apie autorių H. Raiderį Hagardą
Knygos aprašymas
Garsus dramblių medžiotojas Alenas Kvotermenas laivo kelionėje sutinka du puikius vyrus, serą Henrį Kurtį ir kapitoną Džoną Gudą. Alenas su jais susibičiuliauja. Vėliau paaiškėja, kad Henris ieško savo brolio, kadaise iškeliavusio ieškoti Saliamono turtų ir negrįžusio. Henris paprašo pagalbos, ir po ilgų įkalbinėjimų Kvotermenas sutinka padėti . Visi trys, pasikvietę keliauti dar du tarnus, išsiruošė į kelionę. Ir, vadovaudamiesi kadaise Džoze da Silvestros (kuris bandė surasti turtus) savo paties krauju mirties valandą parašytu žemėlapiu, keliauja per dykumą, kurioje spigina karšta kaip pragaras saulė. Ar jiems pavyks pasiekti kalnus? Ar jie sugebės į juos įkopti? Kaip draugai pasielgs, kai juos apsups vietinė gentis? Visa tai sužinosite perskaitę šią tikrai labai įdomią knygą!
KARALIAUS SALIAMONO KASYKLOS
2016 m. Vasario 26 d.

Ko reikia, norint pasiekti savo tikslą?
Norint pasiekti savo tikslą reikia bagalinio pasiryžimo ir noro.
Anglų rašytojas Henris Raideris Hagardas gimė 1856m., yra sukūręs apie 50 nuotykinės prozos knygų, labai paplitusių tarp paauglių. Apie 10 iš jų yra išverstos į lietuvių kalbą. Daugiausia rašė apie nuotykius egzotiškose vietose (daugiausia jo nuotykiniuose kūriniuose veiksmas vyksta Afrikoje, taip pat ir „Karaliaus Saliamono kasyklose“), bet jo kūrinių lobyne taip pat yra ir istorinių, fantastinių kūrinių. Mirė sulaukęs 69 metų.
VERTYBĖS
Ryžtas, tikslo siekimas, broliška meilė, draugystė, naujos pažintys, nuotykiai, kelionės.
Full transcript