Loading presentation...

Present Remotely

Send the link below via email or IM

Copy

Present to your audience

Start remote presentation

  • Invited audience members will follow you as you navigate and present
  • People invited to a presentation do not need a Prezi account
  • This link expires 10 minutes after you close the presentation
  • A maximum of 30 users can follow your presentation
  • Learn more about this feature in our knowledge base article

Do you really want to delete this prezi?

Neither you, nor the coeditors you shared it with will be able to recover it again.

DeleteCancel

Make your likes visible on Facebook?

Connect your Facebook account to Prezi and let your likes appear on your timeline.
You can change this under Settings & Account at any time.

No, thanks

"Kääbik"

No description
by

Silvia Torn

on 26 March 2014

Comments (0)

Please log in to add your comment.

Report abuse

Transcript of "Kääbik"

"Kääbik"
J.R.R.Tolkieni
Silvia Torn
Teekonna algul oli kõigil hea tuju, nad laulsid kuid mõne aja pärast olidki tunda esimesed ohumärgid...Nad sattusid mäekollide koobastesse ning päkapikud püüti lõksu. Kääbik kes ainukesena välja jäi kobas mööda pimedaid koopaid, et leida üles sõbrad.Kääbik leidis sõprade asemel üles Gungluki. Gungluk oli koopasisalik.Ta oli väga kaval ning püüdis kääbikut mitmel moel lõksu püüda...
Kääbiku urg

Kõik algas Kääbiku urust. Ühel õhtul saabusid Kääbiku juurde Gandalfi kaaslased. Kääbikut kutsuti seiklusele mägedesse kulla järele. Algul kääbik kahtles kuid hommikul otsustas ta ümber ja asus Gandalfi jateiste kaaslastega teele...
Teekond
Teekond

Päkapikud, kääbik ja Gandalf said vabaks täna kääbikule ning nad jätkasid oma teed. Järgmine koht kuhu tee neid viis oli Beorni maja. Sinna jäid nad peatuma üsna pikaks ajaks kuid aeg oli edasi minna.
Teekond
Teel mägede poole kohtasid nad veel paljugi kuid kirjutan siia mõned tähtsamad kohad... Kaaslased olid vahepeal sattunud Haldjakuninga lossi vanglasse. Kuid jälle sai kääbik põgenema. Ta peitis end võlusõrmuse abil lossis ning ootas võimalust sõpru päästa
Teekond
Ka seekord päästis kääbik oma sõbrad. Nad jätkasid, aga ikka teed mägede poole. Haldjalossist pääsedes sõudsid nad vaatidega Järvelinna.Sealt edasi Pikkjärve põhjaotsa ning sealt tüürisid Rutujõkke ja nüüd võisid juba Üksildast mäge näha.
Üksildane mägi
Kääbik ja tema kaaslased olid jõudnud Üksildase mäe peaväravani.Thorin oli öelnud, et Kääbik peab minema asja uurima. Paraku oli Smaug ärkvel ning sai väga vihaseks. Ta suust purskas tuld ning Kääbik pistis nii kiiresti peavärava poole jooksu kui sai.
Üksildane mägi
Sõbrad ootasid Smaugi raevu vaibumist ühes mäelohus. Kõik tundus väga vaikne ning juhtunust oli juba peaaegu kaks päeva möödas. Kääbik otsustas Smaugi külastada. Nad oletasid,et Smaug on vaatama läinud kas keegi neile järgneb ning ta koobas oli täiesti tühi.
Teated
Smaug oli juba üpris kaua ära olnud kui järsku lendas kohale ronk värskete uudistega: Smaug on surnud. Varandus on teie oma...Kuid Thorin sai aru, et mitte ainult päkapikud ei taha varandust saada.
Võit
Nagu ka arvata võib tulidki varandusest huvitatud linlased mäe juurde nuuskima. Küll proovisid üht küll teist moodi kui ei jäänud mitte midagi muud üle kui pidada varanduse üle sõda milles said haavata ka päkapikud.
Võit
Niisiis toimuski päkapikkude ja linlaste vahel sõda kus võitjaks tulid mõlemad. See tähendas, et Thorin andis kõik hõbeda linlastele.Päkapikud toimetati telkidesse kus neid raviti kuid kahjuks ei suudetud päästa Thorinit. Ta maeti mäkke koos kalli laekakiviga.
Kodutee
Kääbik oli õnnelik, et lõpuks koju naaseb kuid esmalt oli vaja läbida kõik see tee mis siiani sai läbitud. Ainult, et praegu ei olnud see eriti lõbus kui mõelda tagasi juhtunule. Koju jõudes istus ta tugitooli sõi ja jõi ning elas rahulikku elu edasi
Full transcript