Loading presentation...

Present Remotely

Send the link below via email or IM

Copy

Present to your audience

Start remote presentation

  • Invited audience members will follow you as you navigate and present
  • People invited to a presentation do not need a Prezi account
  • This link expires 10 minutes after you close the presentation
  • A maximum of 30 users can follow your presentation
  • Learn more about this feature in our knowledge base article

Do you really want to delete this prezi?

Neither you, nor the coeditors you shared it with will be able to recover it again.

DeleteCancel

VAMPİRLER-ONLARA İNANIR MISINIZ?-SİMGE CANITEZ

simge canıtez zökal
by

SİMGE CANITEZ

on 25 May 2015

Comments (0)

Please log in to add your comment.

Report abuse

Transcript of VAMPİRLER-ONLARA İNANIR MISINIZ?-SİMGE CANITEZ

KARANLIĞIN ÇIĞLIĞI
Bazı kişiler inanmazken, bazıları inanır ama bazıları vardır ki benim gibi vampir hastasıdırlar..
KISA BİR EFSANEYE NE DERSİNİZ?
1200’lerde İngiltere’de Galli bir din adamı olan Walter Map bir vampirin bütün bir köy ahalisinin kanlarını emmek suretiyle öldürdüğünü iddia etti. Map’ın iddiasına göre köyde sağ kalan son kişi kılıcını çekip kana susamış cehennem yaratığının kafasını ensesine kadar ikiye bölmüş ve tehlikeyi sona erdirmişti.
Vampir kültürü Babil’den kalan örneklere dayanır ve yüzyıllar boyunca değişimini inceleyen kapsamlı folklorik tarihsel araştırmalara konu teşkil eder. Kan emme ve öldükten sonra dirilme efsaneleri Orta Çağ’da yayıldı.
VAMPİRLİK NEDİR?


Öncelikle vampirler ölü değildir. VC17 virüsünün vücuttaki sindirim, sinir ve kas hücreleri üzerinde gerçekleştirdiği mutasyondan ortaya çıkmış bir hastalıktır vampirlik.

VC17 virüsünün oluşum zamanı milattan önceki yıllara dayanıyor, özellikle ortaçağ da Avrupa'da yaygınlaşan bu virüs, halk tarafından hastalıklı kişinin şeytan ele geçirmiş gibi görülmesine sebep olmuş ve abartılı vampir efsaneleri ortaya çıkmıştır.
VAMPİRLER KAN İLE NASIL BESLENİR?
VC17 vücuda girdiği anda ilk olarak mide genlerinde değişime yol açar. Kısa bir süre içinde mide kan ile diğer maddeleri kolayca ayırt etmeye ve kanı direk olarak sindirmeden bağırsaklara göndermeye başlar. Mutasyona uğramış bağırsaklar ise gelen kanı hiç bir oynama yapmadan direk olarak vücuda verir. Yüzde yüz alınan kanın vücuda katkısı ile kişi yüksek miktarda enerjiye sahip olur. İnsanlarda alınan besinin çok çok küçük bir kısmı ancak kana dönüştürülebilir.
ONLARA İNANIR MISINIZ?
ÖZELLİKLERİ
Karanlıkta görme yetileri insanlara oranla çok daha fazladır.
5 duyu organları oldukça hassastır. Çok iyi koku alabilir, çok kısık sesleri bile duyabilir ve çok uzakları görebilirler.
Saf kan olanları altıncı hisse sahiptir. Buradaki altıncı his, karşısında bulunan insanın düşüncelerini ve duygularını hissetmektir.
Fiziksel güçleri insanlara göre daha fazladır.
Yaraları hızla iyileşebilir, yüksek rejenerasyona sahiptirler.
YANİ İZLEDİĞİMİZ FİLMLERDEKİ GİBİ DEĞİLLER
VAMPİRLER NASIL DAHA GÜÇLÜLERDİR?
Vampir vücudunda serbestçe gezen iyonik kan sayesinde, kişi yüksek miktarda rejenerasyon yeteneğine sahip olur. Normal bir insanda 3 günde iyileşecek bir yara vampirde 5-6 saat sürer.
Kaslarda meydana gelen değişimle, laktik asit sentezi çok büyük oranda durur ve kişinin yorulma isteği azalır, kaslardaki sınır varyansının da kalkması ile kişi ortalama bir insandan dört ila 7 katlık bir güç fazlalığına sahip olur.

APOTAMPKİN
İnanışlara göre Apotamkim Amerikalı yerlilerin mitoloji kavramlarına göre tanrıçalardan birisi olmaktadır. Vampir tanrısı olan Apotamkin’in uzun dişleri ve pençeleri olduğuna inanılıyor.

Hindistan ve Mısır’da inanışına göre de soğuk varlık olarak kabul edilen vampirlerin adıdır.

Kan emici ölümsüzler olarak bilinir bedenleri soğuk varlıklardan oluşur insan ve hayvanlar ile beslenen vampirlerdir. Güneş ışınlarından etkilenmeyen adeta insanlara benzeyen gözlerinin rengi değişkendir. Hızlı ve güçlü olmaları yanı sıra hepsinin kendilerine has özellikleri bulunur. İnsanlardan ayırt edilmesi zordur kimseye kimliklerini açık etmezler. Günümüzde onlara ait herhangi bir belirti veya işaret bulunmamaktadır.


GÜÇLÜ
SOĞUK TEN
ÖLÜMSÜZ
VAMPİRLER
GÜÇLÜ, ÖLÜMSÜZ VE SOĞUK TEN
BREAKİNG DAWN
Full transcript