Loading presentation...

Present Remotely

Send the link below via email or IM

Copy

Present to your audience

Start remote presentation

  • Invited audience members will follow you as you navigate and present
  • People invited to a presentation do not need a Prezi account
  • This link expires 10 minutes after you close the presentation
  • A maximum of 30 users can follow your presentation
  • Learn more about this feature in our knowledge base article

Do you really want to delete this prezi?

Neither you, nor the coeditors you shared it with will be able to recover it again.

DeleteCancel

Kto może wygrać w lotto?

Obrazki wykorzystane w prezentacji nie należą do mnie
by

K Kos

on 7 May 2018

Comments (0)

Please log in to add your comment.

Report abuse

Transcript of Kto może wygrać w lotto?

W 2009r. w Budaors na Węgrzech 15 kolegów złożyło się na kupon i wygrało główną nagrodę, czyli ponad 50 mln złotych. Postanowili, że wszyscy natychmiast rzucają pracę.


Problem w tym, że był to dosłownie cały odział miejscowej policji. Po losowaniu w mieście nie było żadnego policjanta

W 1995 w Olsztynie ten sam gracz trafił 2 szóstki w Lotto w odstępie 2 tygodni.
Polacy rocznie na kupony Lotto wydają 3,5 miliarda złotych
W 2007r. pewien Chinczyk o nazwisku Wang wygrał na loteri dzięki swemu kotu, który przeszedł po klawiature do wprowadzania cyfr. Kilka dni później okazało sie, że cyfry padły w losowaniu
W Izraelu liczby: 13, 14, 26, 32, 33 i 36 wygrały losowanie 16 października i miesiąc wcześniej 21 września.
W losowaniu z 30 marca 1994 stwierdzono aż 80 wygranych I stopnia. Wylosowane liczby to: 11, 16, 23, 30, 35, 41. Liczby te tworzą kopertę na ówcześnie używanym blankiecie do typowania liczb Dużego Lotka
W USA pewna kobieta wygrała w Lotto 4 razy najpierw 17 mln złotych, dekadę później 6 mln, po 2 latach 10 mln i rok później 30 mln złotych.

Jaka jest jej tajemnica? Jest profesorem matematyki specjalizującym się w statystyce1. ULUBIONE NUMERY, czyli stałe typowanie tych samych, bliskich danemu graczowi liczb – najczęściej są to numery telefonów, daty ważnych rocznic i urodzin.
2.GRA ZESPOŁOWA, czyli zwiększenie prawdopodobieństwa wygrania poprzez zakup większej ilości kombinacji. Tworzący zespół gracze dzielą się kosztami i ewentualnymi wygranymi w swojej grupie.
3. STATYSTYKI to chleb powszedni dla zaawansowanych graczy lotto. Na podstawie dostępnych w sieci rankingów można wytypować najczęściej padające liczby w ostatnich losowaniach lub na przestrzeni lat.
4. NAJMNIEJ LUBIANE LICZBY, czyli maksymalizacja zysków z wygranej. Liczby 1, 2, 3, 4, 13, 31, 41 to według statystyk najrzadziej typowane numery. Jeśli padną jest dużo większa szansa na brak podziału wygranych, ponieważ wytypowało je mniej osób.
6. SZCZĘŚLIWE ZESTAWY LICZB, czyli typowanie numerów, które już kiedyś padły.

Lotto to najpopularniejsza i najstarsza gra liczbowa w Polsce. Potocznie nazywana jest Toto Lotkiem, ze względu na podmiot organizujący losowania- Totalizator Sportowy.

Szansa na trafienie "szóstki" w Lotto wynosi
1 do 13 983 816
,
natomiast na trafienie:
pięciu liczb 1 do 55 491,
czterech liczb 1 do 1032
trzech liczb 1 do 57

Szansa na dowolną wygraną wynosi 1 do 53,96 czyli około 2%
Największe wygrane Lotto w Polsce:
9 II 2012 Gdynia-
33 787 496,10

1 IX 2012 Bolesławiec- 30 927 429,60 zł
22 IX 2012 Bolimów- 29 465 370,60 zł

Historia


Historia Lotto sięga lat 50 XX wieku, wtedy to zakres liczb od 1 do 49 był poszerzony o dysypliny sportowe, i tak np. nr 1 odpowiadał bobslejom, nr 15 koszykówce czy nr 22 piłce nożnej. Początkowo losowania odbywały się w niedzielę, od 1984 przeniesiono je na sobotę, później dodano dni, które pozostały do dzisiaj. Zasada kumulacji nagród także nie obowiązywała od początku, wprowadzono ją w 1996 roku.
Zasady gry w lotto są bardzo proste, wystarczy kupić los (cena zaczyna się od 3zł), wytypować 6 liczb od 1 do 49 liczyć na wielkie szczęście. Typowanie liczb odbywa się poprzez zaznaczanie ich na specjalnym kuponie lub "na chybił trafił", w tej drugiej opcji liczby losuje system informatyczny.
Losowania odbywają się 3 razy w tygodniu- we wtorki, czwartki i soboty o 21:40, transmitowane są także w telewizji, najczęściej w przerwie filmu lub serialu.
Po losowaniu warto sprawdzić wyniki, można to zrobić w internecie, w gazecnie lub w kolekturze.
Jeżeli będziemy mieli wielkie szczęście i trafimy nagrodę większą od 24 zł, czyli od wartości jednego kuponu, wartoby ją odebrać. Gdy kwota jest większa od 2280zł, to musimy się udać do oddziału Totalizatora Sportowego.
Każdy z nas chciałby wygrać w Lotto. Wzbogacenie się o kilkanaście milionów złotych kusi niejednego. Wizja tak bardzo wysokiej nagrody mocno mobilizuje wiele osób do regularnego udziału w grze lotto, jednocześnie przesłaniając im iluzoryczność szans na wygranie. Ludzie szukają przeróżnych sposobów na wytypowanie prawidłowych liczb poczynając od skomplikowanych wyliczeń do wizyt u wróżki. Niestety statystyka jest bezwględna i większość tych sposobów po prostu nie działa. W losowaniach możemy liczyć tylko na nasze własne szczęście. Tylko osoby które mają go niezmiernie dużo mogą wygrać w loteri. To jednak nie oni są zwycięzcami. Prawdziwym wygrywającym jest sam totalizator. To on właśnie dzięki losowaniom zarabia najwięcej, bo aż połowe kwoty przeznaczonej na wygane, a zwykli ludzie z założenia tracą.
Metoda sprawna w 100%!

W Lotto jest możliwych 13 983 816 różnych zestawów 6 liczb. Aby mieć pewność, że trafimy szóstkę wystarczy skreślić wszyskie kombinacje. Koszt jednego kuponu to 3 zł, wiec za pewną wygraną trzeba zapłacić 41 951 448 zł.
W Lotto można wygrać jeśli poprawnie wytypuje się sześć, pięć, cztery lub trzy liczby.
Oczywiście największą pulę pieniędzy można zdobyć trafiając tzw. "szóstkę".
W przypadku trafienia "szóstki" gwarantowana wygrana wynosi 2 miliony złotych, pozostała kwota zależy od ilości grających i wygranych. Z sumy pieniędzych uzyskanych poprzez sprzedaż losów 51% przeznacza się na wszystkie wygrane, a 44% z tej puli na główne nagrody.
Natomiast jeśli uda nam się wytypować pięć liczb średnio możemy wygrać 5300zł, za trafienie czterech 170zł, a za trzy dostaniemy nagrodę gwarantowaną w wysokości 24zł.
Dziękujemy za uwagę.

Źródła:
Wikipedia.org
Lotto.pl
Wp.pl
Faktopedia.pl
Foter.com
Full transcript