Loading presentation...

Present Remotely

Send the link below via email or IM

Copy

Present to your audience

Start remote presentation

  • Invited audience members will follow you as you navigate and present
  • People invited to a presentation do not need a Prezi account
  • This link expires 10 minutes after you close the presentation
  • A maximum of 30 users can follow your presentation
  • Learn more about this feature in our knowledge base article

Do you really want to delete this prezi?

Neither you, nor the coeditors you shared it with will be able to recover it again.

DeleteCancel

Austrālija

No description
by

Sintija Lapina

on 6 May 2015

Comments (0)

Please log in to add your comment.

Report abuse

Transcript of Austrālija

Austrālija
Daba un augu valsts Austrālijā
Visizplatītākie koki Austrālijā ir eikalipti, sastopamas apmēram 700 to sugas - gan sīki krūmi, gan milzīgi, līdz pat 90 metrus augsti koki. Sausajos rajonos, kur nokrišņu daudzums nepārsniedz 250 mm, ļoti izplatītas dažādas akācijas. Tām ir sīkas un cietas lapas. Austrālijā aug arī zāleskoki un tiem ir sausas zālei līdzīgas lapas.
Iedzīvotāji un saimniecība
Austrālijā ir apmēram 20,6 miljoni iedzīvotāji. Kontinenta pirmiedzīvotāji ir aborigēni, kuru skaits mūsdienās ir tikai 140 000. Lielāko daļu Austrālijas iedzīvotāju veido ieceļotāji no Eiropas, galvenokārt no Lielbritānijas. Austrālijas lielākās pilsētas ir Sideneja, Kanbera un Melburna.
Austrālijas ģeogrāfiskais stāvoklis
Austrālija ir vismazākais kontinents un Zemes. Tā platība ir 7,69 miljoni kvadrātkilometru un šis kontinents atrodas tālu no citiem kontinentiem uz Zemes. Visa Austrālija attiecībā pret ekvatoru atrodas dienvidu puslodē. Uz ziemeļiem atrodas otra lielākā sala pasaulē - Jaungvineja un austrumu piekrastē atrodas pasaulē lielākais koraļļu salu sakopojums - Lielais Barjerrifs.
Dzīvnieki
Austrālias dzīvnieku valsts ir ļoti savdabīga. Tikai šajā kontinentā sastopami visprimitīvākie zīdītājdzīvnieki - ehidna un pīļknābis, kuri dēj olas, bet mazuļus baro ar pienu. Tur ir daudz somaino dzīvnieku, kuru mazuļi piedzimst ļoti sīki. Populāri dzīvnieki Austrālijā ir, piemēram, ķengurs, pīļkābis, koala, dingo, krokodils, emu un kazuārs.
Austrālijas reljefs
Austrālijas reljefs ir samērā vienkāršs. Tas ir līdzīgs Āfrikas reljefam. Kontinenta pamatu veido Austrālijas platforma - sens un stabils Zemes garozas apgabals. Austrālijas augstākā virsotne ir Uluru jeb Eiersa klints. Dažās kontinenta vietās ir novērojamas savdabīgas formas klintis. Austrālija ir vienīgais kontinents, kur nav aktīvu vulkānu un mūsdienu apledojuma.
Daba un augu valsts Austrālijā
Austrālijas centrālo daļu aizņem tuksneši un pustuksneši, dienvidrietumos ir savannas un piekrastē lietusmeži un mitrie meži. Bet dienvidos atrodas cietlapju meži un krūmāji.
Veidoja Sintija Lapiņa
Saturs
Austrālijas ģeogrāfiskais stāvoklis
Daba un augu valsts Austrālijā
Dzīvnieki
Austrālijas reljefs
Iedzīvotāji un saimniecība
Okeāni un jūras, kas to apskalo
Austrālijas atklāšana un izpēte
Okeāni jūras, kas to apskalo
Austrālijas Rietumu krastus apskalo Koraļļu jūra un Tasmana jūra, kuras ir Klusā okeāna baseina jūras. Kontinenta dienvidos atrodas Lielais Austrālijas līcis, bet ziemeļos starp Arnemlendu un Jorkas raga pussalu atrodas Karpentārija līcis.
Austrālijas atklāšana un izpēte
Austrālija atrodas tālu no Eiropas, tāpēc eiropieši to atklāja tikai 17. gadsimtā. Pirmais tur nokļuva holandiešu jūrasbraucējs Vilhelms Janszons. Kontinenta iekšējo rajonu izpēte sākās tikai 19. gadsimtā. To ievērojami traucēja milzīgie tuksneši, kurus šķērsojot bija bezgala grūti lielā kartuma un ūdens trūkuma dēļ.
Paldies par uzmanību!
Full transcript