Loading presentation...

Present Remotely

Send the link below via email or IM

Copy

Present to your audience

Start remote presentation

  • Invited audience members will follow you as you navigate and present
  • People invited to a presentation do not need a Prezi account
  • This link expires 10 minutes after you close the presentation
  • A maximum of 30 users can follow your presentation
  • Learn more about this feature in our knowledge base article

Do you really want to delete this prezi?

Neither you, nor the coeditors you shared it with will be able to recover it again.

DeleteCancel

Walory turystyczne

No description
by

Kinga Kaszper

on 16 October 2016

Comments (0)

Please log in to add your comment.

Report abuse

Transcript of Walory turystyczne

Klimat
Krajobraz
Infrastruktura turystyczna:

- bogata baza noclegowa,
- dużo regionalnych restauracji, knajp
- jedna z największych baz hotelowych świata
- rozwinięta linia komunikacyjna
Jedzenie
Typowi Hiszpanie wcale nie wiedzą, że „śniadanie to najważniejszy posiłek dnia”. Wiele osób przed wyjściem do pracy lub na uczelnie pije tylko kawę z mlekiem.
Flamenco
Flamenco nie należy to zwykłych gatunków muzycznych, ale jest sztuką, nierozerwalnie związaną z Hiszpanią i jej odwieczną kulturą. Flamenco nie tylko służy rozrywce, ale poprzez rytmy tego tańca, śpiewu i muzyki od wieków andaluzyjscy cyganie wyrażali swoje emocje. Mieści ono w sobie nie tylko elementy kultury hiszpańskiej, ale tez hinduskiej, żydowskiej, perskiej, arabskiej, mauretańskiej, egipskiej oraz średniowiecznej muzyki gregoriańskiego chorału.
Siesta
Siesta w Hiszpanii trwa od 14.00 do 17.00. Wszyscy mieszkańcy tego kraju spotykają się w restauracjach, kawiarniach by razem z rodziną lub przyjaciółmi zjeść obiad i deser.
Wszystkie urzędy, szkoły. Banki są wtedy nieczynne. Pracują tylko biura turystyczne w dużych miastach i supermarkety.
Architektura
Architektura Gotycka- Do Hiszpanii, podobnie jaki do wielu innych państw, architektura gotycka dotarła z Francji. Pierwsze budowle w tym stylu pojawiły się już w XII w., a czas trwania tradycji gotyckich sięga końca XV w.

Architektura romańska- przenikała na Półwysep Iberyjski różnymi drogami. Jedna z nich prowadziła przez Katalonię, w której nakładała się na wcześniejsze osiągnięcia sztuki karolińskiej.

Architektura islamu – obejmuje wszelkie zjawiska architektoniczne będące wytworem islamu jako zjawiska społecznego, kulturowego, politycznego i religijnego. Stąd obejmuje zarówno budynki służące celom kultowym, jak i świeckim, historyczne jak i współczesne, a także twórczość ośrodków będących pod wpływem islamu.
Źródła:
- https://pl.wikipedia.org/wiki/Hiszpania
- https://kochamhiszpanie.wordpress.com/2015/09/28/jedzenie-w-hiszpanii-podstawy/
- http://ohiszpanii.pl/hiszpanska-siesta/
- https://pl.wikipedia.org/wiki/Architektura_gotycka_w_Hiszpanii
Gracias por su atención!
Walory turystyczne
Hiszpanii
Klimat Hiszpanii jest zróżnicowany, od chłodnego i deszczowego na północnym zachodzie, po gorący i suchy na równinach Andaluzji.Jest to teren otoczony pasmami górskimi, w związku z czym nie dociera tam wilgotne powietrze i jest bardzo sucho.
Hiszpania jest jednym z najpiękniejszych i najczęściej odwiedzanym państwem Europy przez turystów z całego świata. Krajobrazy są tam niezwykle urozmaicone: od długich piaszczystych plaż do skalistego urwistego wybrzeża, od nizin i mokradeł po wysokie ponad 2000 metrowe góry. Stolicą Hiszpani jest Madryt.
Wielu Hiszpanów je obiad w domu, w czasie siesty. Ale będąc w Hiszpanii na wakacjach najwygodniejszym rozwiązaniem są menu del dia (menu dnia). Większość restauracji w czasie siesty (czyli około 13-16) serwuje zestawy obiadowe, z czego bardzo często korzystają sami Hiszpanie. Koszt zestawu to ok 7-15€, ale w miejscowościach turystycznych, przy głównych ulicach ceny mogą dochodzić nawet do 20€, dlatego warto przespacerować się po bocznych uliczkach i poszukać mniej turystycznych miejsc.
tłumaczenie: dziękuje za uwagę.
Ada Kaszper
Full transcript