Loading presentation...

Present Remotely

Send the link below via email or IM

Copy

Present to your audience

Start remote presentation

  • Invited audience members will follow you as you navigate and present
  • People invited to a presentation do not need a Prezi account
  • This link expires 10 minutes after you close the presentation
  • A maximum of 30 users can follow your presentation
  • Learn more about this feature in our knowledge base article

Do you really want to delete this prezi?

Neither you, nor the coeditors you shared it with will be able to recover it again.

DeleteCancel

Copy of Doğa Bulut Data Center.

Doga Bulut Data Center
by

Alexander Concha

on 1 July 2013

Comments (0)

Please log in to add your comment.

Report abuse

Transcript of Copy of Doğa Bulut Data Center.

DOĞA BULUT 1979 yılından bu yana bir çok alanda faaliyet gösteren DOĞA GRUP bünyesinde kusursuz bulut teknolojisini siz değerli müşterileri ile buluşturmak amacı ile 2012 yılında kurulmuştur.

Güçlü ve deneyimli bir kadroya sahip olan DOĞA BULUT müşteri memnuniyeti odaklı çalışmaktadır.

Gelişmiş altyapısı ile müşterilerine Sunucu Barındırma, Sunucu Kiralama, Sanallaştırma, Depolama, Yedekleme E-posta ve Web alanı Barındırma gibi veri merkezi hizmetlerini İstanbul’da DOĞA BULUT kalitesiyle değerli müşterilerine sunmaktadır.
Hakkımızda
Hizmetlerimiz

DOĞA BULUT veri merkezi sadece uygulamalarınıza odaklanmanız için enerji, soğutma, güvenlik ve ağ sistemleri ile ilgili tüm altyapının yönetimini yaparak, müşterilerine hazır şekilde sunmaktadır.

Sunucularınızı DOĞA BULUT veri merkezinde barındırarak, pahalı altyapı, bakım, onarım ve personel masraflarından tasarruf ederken, aynı zamanda sunucularınızın yönetimini kendi sistem odanızdaymış gibi kontrol edebilirsiniz. İhtiyaç halinde 7/24 teknik destek ekiplerimizle her zaman yanınızdayız.
Sunucu Barındırma
Sunucu Kiralama
Sunucu yatırımı gerçekleştirmek istemeyen müşteriler için aylık ücret karşılığı sunulan kiralama hizmetlerinin tümüne Sunucu Kiralama Hizmeti denir.

Günümüzde kurumsal firmaların bir çoğu sunucu satın almak yerine kiralamayı tercih etmektedir. Bunun sebebi kaliteli ve güvenilir hizmetin daha uygun maliyetle sağlanmasıdır.

DOĞA BULUT veri merkezi Sunucu Kiralama alanında profesyonel hizmet, kaliteli ve güvenilir desteği müşterilerine sunmaktadır.
Veri Merkezinden sunucu barındırma veya kiralama hizmeti alan müşterilerimize verilmesi planlanan "DOGA BULUT Veri Merkezi Müşteri Ofisleri" gerektiği durumlarda müşterilerimize kullanabilmeleri için masa ya da ofis alanı tahsis eder, böylece istediğiniz zaman sunucularınız veri merkezimizden kontrol edebilirsiniz.
Müşteri Ofisleri
Olağanüstü Durum Merkezi (ODM)

Olağanüstü durumlarda dahi siz müşterilerine kesintisiz ve kaliteli hizmet sunabilmek adına depolama replikasyonu hizmeti sunar. Kritik verilerinin farklı illerde bulunan veri merkezlerinde kopyalar, saklar ve olabilecek doğal felaketler sırasında kesintisiz veri erişimine sahip olma ihtiyacı duyan müşterilere sunar.
Güçlü Sunucu/Network Alt Yapısı
Web Barındırma
DOĞA BULUT Blade server mimarisi üzerinde hizmet verir.
Tüm verilerimiz sandiskler üzerinde tutulmaktadır.
Yüksek kapasiteli ve yedekli internet olanağı sağlamaktadır.
Microsoft ve Linux mimari destekleri sunmaktadır.
Periyodik yedeklenen sistem hizmeti sağlamaktadır.
Web sitesi oluşturabilmeniz için hazır ekler ile kolaylık sağlamaktadır.
DOĞA BULUT sizlere kaliteli ve ekonomik Web Barındırma hizmeti sunmaktadır.
Sanallaştıma
Sanallaştırma işlemi fiziksel kaynakların sadece paylaşımlı olarak dağıtımını sağlamaz, aynı zamanda Hypervisor seviyesinde kaynakların efektif kullanılabilmesini sağlayarak maliyetleri düşürür, esneklik, yedeklilik, ölçeklendirebilirlik ve performans gibi önemli kriterleri de beraberinde getirir.

•Yeni sanal sunucu veya sunuculara ihtiyaç duyulması durumunda kaynak havuzlarından sunucu tanımlamaları yapılmasına olanak sağlanır.
•Mevcut sunucularınıza RAM, CPU, Depolama Alanı gibi ek kaynaklar gerekmesi halinde minimum down time veya tam olarak kesintisiniz bir şekilde kaynak güncellemeleri yapılabilir.
•Bir veya birden fazla sunucunuzun yönetimlerini merkezileştirerek yönetimsel kolaylığınız sağlanır.
•Merkezi Yönetimin en büyük getirilerinden biri olan raporlama özelliği ile ihtiyaç analizlerinin çıkarılmasını kolaylaştırır. Bu sayede gereksiz kaynak kullanımının önüne geçilmiş olunur.
•V-Motion senaryoları ile sunucularınızın felaket durumunda geri dönüşleri sağlanabilir. Bu kritik seviyede önem arz eden sunucular için en ideal çözümlerdir.
DOĞA BULUT Sanallaştırma, her adımda kurumsal değerlerinizin genişlemesine ve ek maliyetler olmaksızın somut faydalar elde etmenize yardımcı olur. Dünyanın lider ve en güvenilir sanallaştırma platformu Vmware ESX 5.0.1 yazılımlarını müşterileri ile buluşturur.
Yedekleme
Backup Storage Area :

DOĞA BULUT yedekleme alanında çok kapsamlı çözümler sunar.

*Veeam ile güçlü ve yenilikçi yedekleme çözümleri,
*SAN Raid10 disk alanlarında veri saklama olanağı,
*Geleneksel Tape Library üzerinde veri saklama olanağı sağlar.
Doğa Bulut Destek
DOĞA BULUT Veri Merkezi hizmetlerinden faydalanan müşterilerimizin sunucularına direkt ulaşmak zorunda kalmadan uzaktan ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri bir destek hizmeti olarak sunulması amaçlanmaktadır. Katma değerli bir servis olarak ürün portföyünde yer alacaktır.
*◦Windows ve GNU/Linux türevlerinin varsayılan ayarlarla kurulmasında yardımcı olur,
*Müşteri isteği doğrultusunda işletim sisteminde ve sunucu ağ değişikliklerin yapılması
*Bir cihazın yeninden başlatılması, kapatılması ya da açılması.
*Müşterinin uzaktan sorun giderirken görsel doğrulama sağlama,
*Müşteriye teçhizat ve işlev üzerindeki göstergeler hakkında bilgi verilmesi.
*Yer değiştirme ve sonlandırma gibi kablolama hizmetinin sağlanması.
*Etiket ekleme, sökme ve doğrulama işlemlerinin sağlanması.
*Harici bellek medyalarını sökülmesi, montajlanması,
*Kabin ve koridorda yer değişikliği, ve bunlar gibi bir çok yenilikçi desteği DOĞA BULUT kusursuz Bulut teknolojisiyle siz müşterilerine sunmaktadır.
Alan Adı Yönetimi
Alan Adı günümüzde şirketlerin kendilerini profesyonel bir biçimde dünyaya ifade edebileceği ve tanıtabileceği adreslerdir.

DOĞA BULUT domain isimlerinizi güvenli bir şekilde kontrol etmeniz için, gerekli destek ve alt yapıyı değerli müşterilerinin hizmetine sunulmaktadır.
E-posta Barındırma
DOĞA BULUT E-posta hosting kullanmanın avantajları
E-posta hosting ile özel yapılandırmalar için seçenekleriniz mevcuttur. E-posta barınma ile işbirliği araçları ve senkronizasyon hizmetlerine sahip olacaksınız.

Kolay Ulaşım: Bilgisayar, masaüstü yazılımı ya da mobil cihaz kullanarak, kolay ve hızlı bir şekilde, web tabanlı kontrol paneli vasıtasıyla, e-postanıza erişmek mümkün olacaktır.

Kontrol paneli: Kontrol paneli sayesinde, e-posta hesaplarınızı görmek, kapasitesini artırma, hesap açma, hesap kapama gibi işlemleri yapmanız ve hesabınızdaki her e-posta adresini denetlemeniz için web tabanlı kontrol paneli işinizi çok kolaylaştıracaktır.

Şifreleme: Şifreli e-posta gönderimi yaparak, iletinizi istenmeyen kişilerin tarafından okunmasını engelleyebilirsiniz.

Otomatik yedekler: E-posta hesapları için günlük yedek alma imkanı sağlayacaktır.

Daha az kısıtlayıcı: Geleneksel ISP e-posta hesaplarında, genellikle saat veya göndereceğiniz içeriğin boyutunda veya belli sayıda e-posta gönderimi gibi kısıtlamalar olacaktır.
Yük Dengeleme
Yük dengeleme; işi, iki ya da daha fazla bilgisayar, işlemci, sabit disk ya da diğer kaynaklar arasında paylaştırma teknolojisidir. Bu teknolojiyi kullanarak en iyi kaynak kullanımı, en yüksek işlem hacmi, en düşük cevap süresi sağlanabilir; oluşabilecek aşırı yüklemeden (overload) kurtulmanıza olanak sağlar. Tek bileşen kullanmak yerine, yük dengeleme ile birden fazla bileşen kullanımı yedekleme (redundancy) sayesinde güvenilirliği artırabilir. Yük dengeleme genellikle adanmış bir yazılım ya da donanım aygıtı(DNS, Multilayer switch vb) kullanılarak sağlanır.

DOĞA BULUT veri merkezi kaynaklar arası güvenli paylaşımı sağlar (http, ftp, rtp, https v.s. gibi çeşitli servislerden gelen trafiğin sunuculara dağıtılmasını sağlar). Böylece aktif ve pasif sunucuların çalışmasına destek olur.
FTP Destek Hizmet
FTP’nin açılımı File Transfer Protocol’dür; yani Dosya Transfer Protokolü. Adından anlaşılabileceği gibi bu sunucular dosya sunar. Örneğin bir bilgisayar firması yeni donanım sürücülerini, bedava yazılımlarını kullanıcılara FTP sunucusu üzerinden iletebilirsiniz. Web sayfalarından dosya indirmekten farkı, çoğu FTP sunucusu hat kesintisi gibi durumlarda yarıda kalan dosyaları kaldığı yerden indirmeyi destekler, farklı bir protokol olarak daha hızlı dosya indirmeye izin verir; aynı zamanda çift yönlü olduğundan kullanıcının FTP sunucularına dosya iletmesini de sağlar.

DOĞA BULUT FTP protokolü üzerinden FTP Sunucu'ya bağlanarak Windows server ve Linux Unix işletim sistemleriyle beraber güvenli şekilde dosya transferi gerçekleştirmenize yardımcı olur.
Data Center Özellikler
1.400.000+btu iklendirme ve 3000+sunucu kapasitesi!
600m2 alanda kurulmuştur.
Uninterruptible Power Supply
Yedekli havalandırma sistemi
Enerji Yedekliği
* N+1 yedekli jeneratör alt yapısı
* N+1 yedekli UPS
* N+1 enerji alt yapısı
Yükseltilmiş özel zemin
Yedekli fiber rotaları
(Farklı farklı rotalardan Türk Telekom fiber birleşme noktası).
Yedekli fiber alt yapısı
Hassas yangın dedektörü ve yangın söndürme sistemi
İhtiyaçların anında karşılanması
Ölçeklenebilirlik
* Çok noktadan yedekli uplinkler ile bağlantı,
* Juniper, Cisco, Dell gibi dünya lideri üreticilerden temin edilmiş network cihazlarından oluşmuş network altyapısı,
* Paylaşımsız trafik kapasitesi,
* Anlık trafik raporu sağlama özelliklerine sahiptir.
DOĞA BULUT Merkez Data Center Şişli'de Profilo Plazada yer almaktadır. Şişli tüm yönlerden kolaylıkla ulaşım olanağı sağlayabileceğiniz merkezi bir konum olması nedeni ile tercih edilmiştir.

Neden Profilo Plaza?
*Çelik konstrüksiyon sahip bir bina olması,
*3 Adet 1MW jeneratör sahip olması,
*3 Adet 1MW trafo tarafından besleniyor oluşu,
*7/24 İzlenen klima elektrik alt yapısı,
*7/24 Güvenlik personelleri ile koruma ve kontrol edilemesi,
DOĞA BULUT Bina Konum ve Özellikleri
iş ortaklarımız
İştiraklerimiz
Neden DOĞA BULUT ?
Neden DOĞA BULUT ?
Maliyetlerinizi düşürür.
Çalışma alanınızı genişletir.
Profesyonel hizmet sunar.
Güvenilir ve tam donanımlı hizmet sunar.
Altyapı karmaşasını ortadan kaldırır.
Uzaktan yönetim servisleri sunar.
Esnek kafes kiralama seçenekleri sunar.
7/24 Reboot, IP-KVM, IP monitoring hizmetleri sağlar.
Kusursuz Bulut Teknolojisi
Daha detaylı bilgi için:

www.dogabulut.com
Data Center
ff
Full transcript