Loading presentation...

Present Remotely

Send the link below via email or IM

Copy

Present to your audience

Start remote presentation

  • Invited audience members will follow you as you navigate and present
  • People invited to a presentation do not need a Prezi account
  • This link expires 10 minutes after you close the presentation
  • A maximum of 30 users can follow your presentation
  • Learn more about this feature in our knowledge base article

Do you really want to delete this prezi?

Neither you, nor the coeditors you shared it with will be able to recover it again.

DeleteCancel

Make your likes visible on Facebook?

Connect your Facebook account to Prezi and let your likes appear on your timeline.
You can change this under Settings & Account at any time.

No, thanks

TEORIA E MASLLOUT

No description
by

genti haveri

on 29 April 2015

Comments (0)

Please log in to add your comment.

Report abuse

Transcript of TEORIA E MASLLOUT

TEORIA E MASLLOUT
Teoria e piramides se Maslloit perdoret neper krejt boten duke ia filluar prej zhvillimit personal te njeriut, social dhe ate te organizatave te ndryshme.
Maslow-i ka qene psikolog dhe teoria e tij bazohet ne kerkesat dhe nevojat e njeriut.Teoria ne origjinal quhet “Teoria e motivimit te njeriut”.
Teoria bazohet ne 5 kerkesa apo nevoja.
1. Nevoja thelbesore (ketu hyn nevojat fizike, te kemi ushqim te mjaftueshem, uje per te pire, dhe kulm mbi koke).

2. Niveli i dyte eshte ai i sigurise personale, financiale, shendetit.

3. Ne niveli e trete, hyn familja, dhe apsektit ku njeriu e ndin qe i takon mases.

4. Kur te arrin njeriu ne nivelin apo shkallen e katert te piramides atehere ketu punon individi per ta plotesuar nevojen apo kerkesen e vetebesimit, vetrespektit.

5. Niveli i peste eshte ai i fundit dhe kjo eshet vet-realizim.
PIRAMIDA E MASLLOUT
SIGURIA
DASHURIA
VETEREALIZIM
NEVOJAT NJEREZORE:USHQIMI,PIJE
VETENDERIM DHE SUKSES
PUNOI: KLASA E VII , MINIGRUPI I PARE.
Full transcript