Loading presentation...

Present Remotely

Send the link below via email or IM

Copy

Present to your audience

Start remote presentation

  • Invited audience members will follow you as you navigate and present
  • People invited to a presentation do not need a Prezi account
  • This link expires 10 minutes after you close the presentation
  • A maximum of 30 users can follow your presentation
  • Learn more about this feature in our knowledge base article

Do you really want to delete this prezi?

Neither you, nor the coeditors you shared it with will be able to recover it again.

DeleteCancel

Rokmūzika

No description
by

patrīcija Bruzinska

on 14 April 2015

Comments (0)

Please log in to add your comment.

Report abuse

Transcript of Rokmūzika

Grupas un izpildītāji pasaulē
pasaulē ir ļoti daudz rokmūzikas grupas um izpildītāji, bet es pierakstīšu 5 populārākās grupas un 5 populārākos izpildītājus.

Rokmūzika
rokmūzikas attīstība Latvijā
Otrais pasaules karš un ar to saistītā Latvijas pievienošana Padomju Savienībai ienesa lielas pārmaiņas valsts kultūras dzīvē. Tāpat kā citas mākslas jomas, arī mūzika tika pakļauta sociālistiskās partijas ideoloģijai un cenzūrai. Tika atbalstīti režīmu slavinoši darbi, taču liegta iespēja brīvi paust savu domu un viedokli. Pieprasīti bija lieli un monumentāli mūzikas darbi. Tomēr par spīti dzelzs priekškaram, sešdesmitajos gados Latviju sasniedza pasaules rokmūzikas vēsmas un radās pirmās Latviešu rokgrupas – “Pērkons” un “Zodiaks”. Rokmūzika, vietējo komponistu darbi un kormūzika padomju okupācijas gados kļuva par veidu, kā latviešiem paust savu identitāti un pārliecību. Astoņdesmitajos gados šī kultūras un sabiedriskajā dzīvē jūtamā pašnoteikšanās vēlme jau vēstīja tuvojošās valstiskās pārmaiņas.

grupas un izpildītāji Latvijā
Arī Latvijā ir populāras un iecienītas rokgrupas un rokmūziķi.
rokmūzikas attīstība Pasaulē
Rokenrols ir šīs mūzikas pirmais vēsturiskais veids, kas radās ASV 50.gadu 1.pusē. Tieši pateicoties divu amerikāņu mūzikas veidu – melnā ritmblūza un balto kantrimūzikas mijiedarbībai, radās mūzika, kas kļuva pazīstama un slavena ar nosaukumu – rokenrols. Ritmblūzam un kantrimūzikai ir daudz kopēja. Abi šie mūzikas veidi pastāvēja savrup no izplatītākās populāras mūzikas un abi izveidojās ASV dienvidos. Ritmblūzam un kantrimūzikai piemita deju raksturs. Svarīga loma bija ģitārai. Ritmblūza un kantrimūzikas dziesmu saturs vēstīja par ikdienišķām cilvēku rūpēm, vienkāršām jūtām, tādējādi atšķiroties no mūzikas ar nosacīti romantiskiem tēliem, kuri dominēji tā laika salkanajās dziesmās. 50.gadu 1.pusē ASV parādījās pavisam jauna mūzikas klausītāju un patērētāju grupa.
Patrīcija Bruzinska 6a
muzikākie piemēri
The Beatles
AC/DC
Queen
Metallica
Pink floyd
Elvis Preslijs
Miks Džegers
Pīters Gabriels
Braiens Adams
Džons Lenons
Līvi
Jumprava
Remix
Credo
Sīpoli
Jānis Grodums
Ainārs Virga
Aivars Brīze
Aigars Grāveris
Igo
Grupas pirmsākumi meklējami 1974. gada beigās, kad skolasbiedri — no "Līviem" aizgājušais basģitārists Valdis Skujiņš, Verners Bokums, Gina Burkēvice, kā arī Aivars Liepiņš un Valērijs Kosmiņins, uzsāk kopīgus mēģinājumus. Nedaudz vēlāk grupa kļūst par kokapstrādes kombināta "Baltija" vokāli instrumentālo ansambli un zem šī nosaukuma darbojas līdz pat 1979. gadam, kad oficiāli tiek apstiprināts nosaukums "Credo".

paldies par uzmanību!
Credo
Sasniegumi
Septiņdesmitajos gados grupa daudz koncertē, tomēr lielāki panākumi atnāk 1979. gadā, kad tā iegūst pirmo vietu Liepājas "Padomju estrādes mūzikas festivālā".
kad nekas nav palicis tevī
kad mēs iemīlēsim
1981. gadā "Credo" atkal gūst panākumus "Mikrofona aptaujā". Viņu izpildītās Raimonda Paula dziesmas "Meitene ar kallu ziediem" un "Rozīt' manu, nātru dārzā" ierindojas attiecīgi trešajā un ceturtajā vietā.
2005. gada pavasarī "Credo" uzsāk sadarbību ar jaunajām dziedātājām Candy un Aishu, kura izvēršas kopīgā darbā pie jaunā grupas diska "Piedod man", kas iznāk 2005. gada 5. maijā. Tam seko arī kopīga Latvijas koncerttūre, kurā kā iesildītāji uzstājas tolaik mazpazīstamā grupa H2O.Credo turpina uzstāties arī 2010. gadā.
disnejlenda
Populārākās dziesmas
1.Smaidas
2.Zinģe par bailēm
3.Grenlandes ledus
4.Kad mēs iemīlēsim
5.Kad nekas nav palicis tevī
6.Meitene ar kallu ziediem
7.Ūsainā puķe
8.Lido
9.Lietus
10.Disnejlenda
Pašas populārākās rokgrupas grupas
pasaulē joprojām ir "Metalica'' un AC/DC

Full transcript