Loading presentation...

Present Remotely

Send the link below via email or IM

Copy

Present to your audience

Start remote presentation

  • Invited audience members will follow you as you navigate and present
  • People invited to a presentation do not need a Prezi account
  • This link expires 10 minutes after you close the presentation
  • A maximum of 30 users can follow your presentation
  • Learn more about this feature in our knowledge base article

Do you really want to delete this prezi?

Neither you, nor the coeditors you shared it with will be able to recover it again.

DeleteCancel

Włochy- Neapol

włoski
by

Marrcelina & Karola ^^

on 16 October 2012

Comments (0)

Please log in to add your comment.

Report abuse

Transcript of Włochy- Neapol

Neapol Jest drugim co do wielkości miastem we Włoszech. Położony jest nad przepiękną Zatoką Neapolitańską (przy Morzu Tyrreńskim), u stóp Wezuwiusza. Bez wątpienia Neapol to najbardziej żywiołowe włoskie miasto. Mógłby stanowić włoski symbol, ponieważ to właśnie tutaj wymyślono pizzę. Miasto w południowych Włoszech w rejonie Kampania, którego jest stolicą. Zabytki (cc) photo by twicepix on Flickr (cc) photo by tudor on Flickr Kościół Santa Maria del Carmine Neapolitański kościół, wzniesiony w starym mieście na przełomie XIII i XIV wieku. Jego wygląd nie ma wiele wspólnego z tym do czego przyzwyczaiły nas północne miasta Włoch, czy świetnie utrzymane rzymskie zabytki. Nad kościołem, a także całym Neapolem góruje 75 metrowa dzwonnica.
•Santa Maria del Carmine - neapolitański kościół, wzniesiony w starym mieście na przełomie XIII i XIV wieku. Jego wygląd nie ma wiele wspólnego z tym do czego przyzwyczaiły nas północne miasta Włoch, czy świetnie utrzymane rzymskie zabytki. Nad kościołem, a także całym Neapolem góruje 75 metrowa dzwonnica.
Teatro San Carlo Jest to największy i najstarszy teatr operowy we Włoszech. Stanowi ważny zabytek Neapolu. Zbudowany został w 1737 roku i znajduje się na terenie neapolitańskiego Pałacu Królewskiego. Wygląd wewnętrzny budowli sprawia, że została ona zaliczona w poczet najpiękniejszych oper świata.
Castel Nuovo Castel Nuovo - zamek zbudowany w samym centrum miasta przez Karola Andegaweńskiego w 1282 roku.
Museo il Parco di Capodimonte Jest to druga najważniejsza atrakcja turystyczna Neapolu. Obecnie można zwiedzać galerię obrazów i galerię sztuki współczesnej. Reprezentowani są tutaj wszyscy wybitni twórcy włoskiej sztuki. Wśród nich między innymi: Tycjan, Rafael, Michał Anioł, Botticelli i Masolin.
Jest najsłynniejszym aktywnym wulkanem we Włoszech i jednym z pięciu najniebezpieczniejszych wulkanów świata. Dziś jest uznawany jest za uśpiony i odważni turyści mogą go podziwiać nawet z bliskiej odległości do krateru. Ostatni duży wybuch został odnotowany dnia 13 marca 1944 roku.
Wezuwiusz KONIEC :)
Full transcript