Loading presentation...

Present Remotely

Send the link below via email or IM

Copy

Present to your audience

Start remote presentation

  • Invited audience members will follow you as you navigate and present
  • People invited to a presentation do not need a Prezi account
  • This link expires 10 minutes after you close the presentation
  • A maximum of 30 users can follow your presentation
  • Learn more about this feature in our knowledge base article

Do you really want to delete this prezi?

Neither you, nor the coeditors you shared it with will be able to recover it again.

DeleteCancel

Презентація на тему:

No description
by

Yulya Kostenko

on 10 December 2013

Comments (0)

Please log in to add your comment.

Report abuse

Transcript of Презентація на тему:

Презентація на тему:
"Ілля Рєпін.
Життєвий і творчий шлях"

Виконала:
учениця 11-А класу
Костенко Юлія

Ім'я при народженні:

Ілля Юхимович Рєпін
Дата народження:
24 липня (5 серпня) 1844
Місце народження:

м. Чугуїв, Харківська губернія
Національність:

українець
Напрямок:

реалізм, історизм
Дата смерті:

29 вересня 1930 (86 років)
Місце смерті:

смт. Куоккала,
Виборзька губернія
Біографія
Народився у Чугуєві (Україна), походить з родини військового поселенця. Хлопцем навчався у місцевій іконописній майстерні. У 20 років подався до столиці Російської імперії — Санкт-Петербургу.
З 1863 року навчався в Петербурзькій малювальній школі, у 1864-71 роках — у Петербурзькій Академії Мистецтв (учень І. М. Крамського), яку закінчив з золотою медаллю і відбув у студійну подорож до Італії та Франції.

В Академії
З 1893 — академік, професор Петербурзької Академії (до 1907); член товариства Передвижників (з 1878 року) і мистецької групи «Мир искусства» (з 1890 року). З ініціативи Великого князя Сергія Олександровича — Рєпін прийняв пропозицію працювати в Імператорській академії заради реформування навчального закладу. А майстерня художника була найпопулярнішою серед учнів того часу.

Сім'я
Художник був одружений двічі. Шлюб з першою дружиною — Вірою Олексіївною — не задовольнив художника, і він розірвав його. Друга дружина художника — Нордман Северова, письменниця, померла від сухот (туберкульозу).
Син Рєпіна Юрій став другорядним художником, не залишивши відомого сліду в російському мистецтві. Одна з дочок була розумово відсталою.

Рєпін — типовий реаліст, який проте не копіював природу, а перевтілював її мотиви своїм розмашним, часто майже експресіоністичним малярством. Майстерно охоплював людську постать у русі, її типаж і вираз, а його соковиті і звучні барви надавали творові ефектної пластичності. Залежно від того, де і над якою тематикою він працював, періоди його творчості можна визначити як український та російський. Проте з Україною Ілля Рєпін був пов'язаний не тільки походженням, але й чуттєво. Він був закоханий в українську природу, людину, фольклор та висував проблему українського стилю в мистецтві. Як педагог і критик він написав книгу «Далеке близьке» (1953). Після революції Ілля Рєпін не бажав жити в радянській Росії й залишився у своєму маєтку «Пенати» у Куоккала (Фінляндія), де й помер. У 1982 році «Пенати» відбудовано й відкрито як «Музей-маєток І. Є. Рєпіна».

Ілля Рєпін залишив багату й різноманітну мистецьку спадщину, його ранні розписи церков в Україні знищені під час війни, численні жанрові, побутові картини, портрети і твори на історичні теми зберігаються в музеях Росії, України та у приватних колекціях.

Створив численні портрети діячів російської культури, а з українців серед інших: С. Любицької, М. Мурашка (1877), В. Тарновського (1880, «Гетьман») і С. Тарновської, Т. Шевченка (1888), Д. Багалія (1906); Робив ілюстрації до творів М. Гоголя «Тарас Бульба» і «Сорочинський ярмарок» (1872 — 82), книги Д. Яворницького «Запоріжжя в залишках старовини і переказах народу» (1887), а також малюнки з пам'яток української архітектури, українських народних типів тощо.Смерть
Рєпін помер у своїй садибі «Пенати», яка після розпаду Російської імперії опинилася на території Фінляндії. За заповітом, тіло поховали в парку садиби без труни. На могилі (за заповітом художника) висадили дерево. Могила збережена.
Перебування за кордоном
За конкурсне полотно «Христос воскрешає дочку Іаіра» Рєпін отримав право на шестирічне перебування за кордоном як академічний пенсіонер, за державний рахунок. Художник виставив деякі свої твори в Паризькому Салоні, незважаючи на заборону Петербурзької академії. Сам малював відносно мало. Для звіту передав у академію полотно казково-театрального характеру «Садко у підводному царстві» (1876).

1870-80-ті рр.
Період був насичений подорожами по Росії та створенням декількох відомих картин. Художник відвідав рідний Чугуїв, де збирав матеріали до майбутніх картин. Серед них — «Бурлаки на Волзі», «Дочка Віра в дитинстві», «Хресна хода в Курській губернії», «Царівна Софія».

На українські теми:
• «Запорожці пишуть листа турецькому султану» (1880-91, один варіант у Санкт-Петербурзі (Російський музей), другий — у Харківському Державному Музеї образотворчого мистецтва;
• «Вечорниці» (1881),
• «Гайдамака» (1902),
• «Чорноморська вольниця» (1903),
• «Гопак» (1930, не закінчений).
• «Портрет І. С. Тургенєва»,
• «Етюд академічної натурниці»,
• «Солоха і дяк»

Тема народовців:
• «Арешт пропагандиста» (1880)
• «Під конвоєм» (1876)
• «Не чекали» (1884)
• «Сповідь», яку вже в СРСР перейменували у «Відмову від сповіді» (1885).

Найвідоміші твори:
• «Бурлаки на Волзі» (1870–1873),
• «Іван Грозний і син його Іван» (1881–1885),
• «Царівна Софія» (1879),
• «Засідання Держ. Ради» (1901–1903).
Бурлаки на Волзі
Іван Грозний і його син
Царівна Софія
Засідання держ. ради
Музей-садиба Рєпіна «Здравнєво», Білорусь.
Арешт пропагандиста
Автопортрет
Запорожці пишуть листа турецькому султану
Голгофа
Пушкін на ліцейському екзамені в Царському Селі
Не чекали
Full transcript