Loading presentation...

Present Remotely

Send the link below via email or IM

Copy

Present to your audience

Start remote presentation

  • Invited audience members will follow you as you navigate and present
  • People invited to a presentation do not need a Prezi account
  • This link expires 10 minutes after you close the presentation
  • A maximum of 30 users can follow your presentation
  • Learn more about this feature in our knowledge base article

Do you really want to delete this prezi?

Neither you, nor the coeditors you shared it with will be able to recover it again.

DeleteCancel

Kääbiku teekond

No description
by

Rasmus Aasmäe

on 9 March 2014

Comments (0)

Please log in to add your comment.

Report abuse

Transcript of Kääbiku teekond

Kääbiku Urg
Selles urus elas kääbik Bilbo Baggins. Ja siit ta seiklused ka algavad.
Teekond "Rohelise Lohe" kõrtsi
Bilbo leidis kirja kus oli kirjas et ta pidi teistega kokku saama "Rohelise Lohe" kõrtsis. Tal oli vähe aega seega ta hakkas jooksma. Õnneks jõudis ta kohale õigeks ajaks. Seal ootasid päkapikud asjade ja ponidega
Ootamatud külalised
Uksest astusid sisse külalised koos Gandalfiga. Nad nimetasid Bilbot murdvargaks ja ütlesid et nad peavad koos lohe kõrvaldama ja oma varanduse tagasi saama.
Koobas
Nüüd jätkasid nad teekonda mägede poole. Kui nad mägedesse jõudsid oli suur torm. Nad otsisid koopa kuhu varjuda. Seal koopas oli pragu kust mäekollid tulid ja vangistasid nad. Sealt koopast leidis Bilbo Guglunki sõrmuse. mis muutis ta nähtamatuks.
Pikk Teekond
Nüüd algas nende pikk teekond... ilma Gandalfita sest tal oli vaja asju ajada.
Järsku märkasid nad teeäärsest metsast tulukest. Nad saatsid kääbiku uurima kes seal olid ja toitu varastama. Seal olid trollid. Kääbik proovis varastada trolli taskust rahakotti sest ta ei tahtnud tühjade kätega lahkuda. Rahakott aga hakkas karjuma ja trollid said Bilbo kätte. trollid said kätte ka kohale tormanud päkapikud. Kuid lõpuks tuli Gandalf tagasi ja päästis nad ära.
Kääbik
J.R.R. Tolkien
Hundid
Koopast väljudes ründasid neid hundid kelle eest nad puu otsa ronisid. Siis aga jõudsid kohale mäekollid ja Gandalf pidi hunte ja mäekolle tulega ründama. Viimasel hetkel päästsid kotkad nad ära.
Beorn
Kuna mäekollid tapsid nende ponid ja varastasid nende toidu. Pidid nad minema Gandalfi tuttava Beorni juurde kes oli nii inimene kui ka karu. Beorn andis neile uued ponid ja toitu ja nad jätkasid oma teekonda.
Sünklaas
Nad ratsutasid ponidega kuni Sünklaane lähedale ja saatsid seal ponid tagasi Beorni juurde, sest Sünklaas on väga ohtlik. Ka Gandalf pidi lahkuma sest tal oli vaja mõndasid asju ajada. Sünklaanes oli ka jõgi mille vett ei tohtinud puudutada, sest siis jääd sa magama ja unustad ära paljusid asju. Neil juhtus väike õnnetus ja üks päkapikkudest kukkus sinna vette. Ta magas pikalt ja kõik kurtsid selle pärast et nad pidid teda tassima.
Ämblikud
Neil tuli võidelda ka ämblikutega. Bilbo meelitas ämblikuid sõrmust kasutades eemale ja tappis neid väga palju.
Haldjad
Kuid pärast ämblikutega võitlemist nägid nad jälle tulukest ja lootes süüa saada tormasid nad kohale. Kuid neid vangistasid Haldjad. Haldjad küsitlesid kuhu nad lähevad ,aga nad ei vastanud, mille tõttu nad pandi kongidesse. Bilbo kasutas sõrmust ja aitas neid põgenema kasutades kauba tünne millega toodi õuna ja veini.
Tünnidega sõitsid nad Järvelinna. Sealt said nad toidumoona ja jätkasid teekonda lohe poole.
Järvelinn
Lohe ja sõda
Neil õnnestus leida sissepääs lohe koopasse(kus oli peidus paljude varandused mille lohe oli varastanud). Nad varastasid lohelt ühe asja. Lohe märkas selle puudumist ja hakkas kohe rüüstama. Kuni üks järvelinna elanikest lasi vibunoole lohe poole, mis ka tappis lohe. Lohe surma uudis levis kiiresti ja paljud ihkasid seda varandus. Nii läksidki sinna haldjad ja järvelinna rahvas aga päkapikud ja kääbik ei olnud nõus varandus jagama, sest enamus oli ikkagi ühe päkapiku suguvõsast. Ja nii tekkiski olukord kus haldajd piirasid nad sisse ja kavatsesid neid seal hoida kuni nad on nõus mingi osa neile andma. Pärast mitmeid päevi aga jõudsid kohale mäekollid ja hundid. Nüüd pidid nad üks meeskond olema ja mäekollide ja huntide vastu võitlema. Paljud surid, aga nad ikkagi võitsid. Kääbik sai oma osa kätte ja läks tagasi koju.
Full transcript