Loading presentation...

Present Remotely

Send the link below via email or IM

Copy

Present to your audience

Start remote presentation

  • Invited audience members will follow you as you navigate and present
  • People invited to a presentation do not need a Prezi account
  • This link expires 10 minutes after you close the presentation
  • A maximum of 30 users can follow your presentation
  • Learn more about this feature in our knowledge base article

Do you really want to delete this prezi?

Neither you, nor the coeditors you shared it with will be able to recover it again.

DeleteCancel

Biblioteka

No description
by

Piotr W

on 9 March 2016

Comments (0)

Please log in to add your comment.

Report abuse

Transcript of Biblioteka

Wypożyczalnia dla Doroslych
Obiekt biblioteki
MPBP w Garwolinie dzieli budynek wraz z CSiK przy ul. Nadwodnej 1.
Całkowita powierzchnia zajmowanego lokalu przez bibliotekę wynosi 437,62 m² z czego:
powierzchnia - Czytelni, Wypożyczalni dla Dorosłych, magazynu na książki, korytarza i toalet usytuowanych na parterze wynosi 245,85 m² oraz korytarza, Oddziału dla Dzieci i Młodzieży na 1 piętrze stanowiących łączną powierzchnię 191,77 m².

Dzięki rozbudowie zyskaliśmy kolejne 120m²

Prezentacja
Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Garwolinie
Zbiory i działalaność biblioteki
Atutem Biblioteki jest szeroko pojęta działalność kulturalno-oświatowa służąca przede wszystkim promowaniu czytelnictwa i kultury.

Prowadzimy stałe formy pracy
Zbiory i działalaność biblioteki
„Ferie i wakacje w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży”
Zbiory i działalaność biblioteki
„Noc mola książkowego”
Zbiory i działalaność biblioteki
„Polska Cyfrowa Równych Szans”
Prowadzimy cykliczne spotkania z seniorami, kursy i szkolenia komputerowe, których celem jest propagowanie technologii internetowych wśród osób w wieku powyżej 50 lat.
Zbiory i działalaność biblioteki
„Bezpieczny senior”
Razem z Komendą Powiatową Policji w Garwolinie prowadziliśmy spotkania poświęcone bezpieczeństwu osób starszych, grupie będącej coraz częściej celem działań przestępców i naciągaczy Razem Bezpieczniej - "Bezpieczny senior"
Zbiory i działalaność biblioteki
„Spotkania autorskie”
Zbiory i działalaność biblioteki
„Działalność edukacyjna”
Prelekcje połączone z wycieczką po mieście dla młodzieży, której przybliżamy historię regionu i miasta pokazując miejsca pamięci.
Zbiory i działalaność biblioteki
„Biblioteka na Dniach Garwolina i Powiatu Garwolińskiego”
Dla czytelników przygotowaliśmy różne atrakcje. I tak, można było w ramach bookcrossingu za darmo otrzymać książki, nasze materiały promocyjne: baloniki z logiem biblioteki i zakładki do książek. Przygotowaliśmy również atrakcje dla najmłodszych czytelników.
Remont i rozbudowa biblioteki
Powstała nowo dobudowana cześć biblioteki, w której miesci się Mediateka. Zostało przebudowane przyłącze elektryczne i telefoniczne. Zgodnie z harmonogramem wymienione zostało pokrycie dachu nad biblioteką, więc ulewne deszcze nie zagrażają zalaniu biblioteki. Wyremontowane istniejące pomieszczenia biblioteki, sprawiły iż biblioteka stała się bardziej przestronna, estetyczna i przyjazna dla czytelników.
Dzięki nowemu wyposażeniu np: regałom przesuwnym, które zostały zainstalowane na parterze w magazynie, księgozbiór przechowywany jest w bardzo dobrych warunkach oraz wzrósł komfort i tępo wyszukiwania potrzebnej książki czytelnikowi.
Oddział dla dzieci dzięki remontowi i nowemu wyposażeniu zmienił całkowicie swój wygląd, ergonomiczne meble zostały dostosowane odpowiednio do wieku czytelników, powstała dodatkowo sala zabaw dla dzieci, do której już licznie przychodzą najmłodsi czytelnicy, aby miło spędzić czas.
Dostosowane wyposażenie do potrzeb czytelników i użytkowników sprawiły iż odwiedza naszą bibliotekę coraz więcej osób. Wygospodarowawszy dwa pomieszczenia w których stworzymy dwa z prawdziwego zdarzenia działy biblioteczne: dział gromadzenia i opracowania zbiorów bibliotecznych oraz dział dla instruktora powiatowego sprawującego nadzór nad bibliotekami w powiecie garwolińskim.
Celem naszego "nocowania" było zainteresowanie dzieci literaturą, pokazanie im uroku wspólnego głośnego czytania. I to wszystko w jeden czarodziejski wieczór. Poza tym chcieliśmy uatrakcyjnić ofertę biblioteki oraz sprawić aby noc przyniosła niezapomniane przeżycia.
Spotkania autorskie organizowane są głównie dla grup zorganizowanych (przedzkolnych i szkolnych).
„Zabawa lekturą”
Wypożyczalnia dla Dorosłych jest jednym z działów Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Garwolinie. Mieści się na parterze budynku. Na jej liczący przeszło 54 tysięcy woluminów księgozbiór składa się literatura beletrystyczna i popularnonaukowa. Oferta Wypożyczalni skierowana jest do osób dorosłych oraz młodzieży.

Oddział dla Dzieci i Młodzieży
Oddział dla Dzieci i Młodzieży działa przy Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej w Garwolinie od 1979 roku. Mieści się w dwóch pomieszczeniach na piętrze biblioteki.
Jego zbiory liczące około 12 000 woluminów uzupełniane są na bieżąco o nowości wydawnicze. Zajęcia czytelnicze prowadzone są w wyposażonej w wiele gier i zabawek edukacyjnych, nowo otwartej Sali Zabaw.

Czytelnia
Czytelnia udostępnia bogaty i różnorodny księgozbiór literatury naukowej i popularnonaukowej.
Posiada obszerny zbiór książek, czasopism oraz dokumentów życia społecznego (afiszy, plakatów, ulotek) o Garwolinie i Powiecie Garwolińskim, a także Mazowszu i Podlasiu.

Mediateka
W Mediatece mogą Państwo wypożyczać audiobooki, filmy na płytach DVD, programy edukacyjne oraz płyty muzyczne. Udostępniliśmy również Państwu 7 stanowisk komputerowych z dostępem do szerokopasmowego łącza internetowego oraz dostępem do naukowych ebooków na platformie IbukLibra. Osoby preferujące urządzenia z dotykowym interfejsem skorzystać mogą z multimedialnego tabletu.
Zbiory i działalaność biblioteki
„Rowerami z bibliotekarzami"
Organizujemy dla wmiłośników książek i rowerów wycieczkę w ramach inicjatywy -"Rowerami z Bibliotekarzami".
Zbiory i działalaność biblioteki
„Kącik malucha"
Poprzez naukę i zabawę rozwijamy wyobraźnię maluchów. Umożliwiamy im kontakt z rówieśnikami, a rodzicom kontakt z drugim rodzicem. Poprzez nowe formy aktywności, stymulujemy harmonijny rozwój dziecka.
Zbiory i działalaność biblioteki
„Fun English - język angielski dla dzieci"
We współpracy z platformą e-lerningową Funmedia bierze udział w projekcie „FunEnglish w bibliotece”, dzięki któremu dzieci w wieku 8 - 12 lat mogą bezpłatnie uczyć się w bibliotece języka angielskiego.
Zbiory i działalaność biblioteki
„Pikniki kulturalno-kulinarne dla dzieci”
Przy bibliotecznym namiocie, nasi młodzi czytelnicy mogli się pobawić, potańczyć i posłuchać pięknych baśni.
Zbiory i działalaność biblioteki
„Spotkania z pasjami”
W trakcie spotkań prowadzone były na żywo wideokonferencje z osobami znanymi seniorom np. z telewizji, które prowadzą aktywne życie i realizują swoje pasje oraz skończyły już 60 lat. Gośćmi były również osoby starsze, które angażują się w życie społeczności lokalnych lub realizują ciekawe hobby.
Zbiory i działalaność biblioteki
„Czytam, poznaję, smakuję podróżuję"
Celem projektu było pobudzenie do aktywności dzieci, wprowadzenie ich w świat literacki i rozbudzenie zainteresowań kulinarnych.
Zorganizowaliśmy wycieczki do Lotte Wedel, Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej Garwolin, piekarni i młyna Żabczyńscy.
Full transcript