Loading presentation...

Present Remotely

Send the link below via email or IM

Copy

Present to your audience

Start remote presentation

  • Invited audience members will follow you as you navigate and present
  • People invited to a presentation do not need a Prezi account
  • This link expires 10 minutes after you close the presentation
  • A maximum of 30 users can follow your presentation
  • Learn more about this feature in our knowledge base article

Do you really want to delete this prezi?

Neither you, nor the coeditors you shared it with will be able to recover it again.

DeleteCancel

Presentatie lessenserie

No description
by

Suus Geominy

on 17 November 2014

Comments (0)

Please log in to add your comment.

Report abuse

Transcript of Presentatie lessenserie

Top's
- Duidelijke achtergrond informatie
- Duidelijke Lay out
- Duidelijke lesopzet: Voor, tijdens en na de kernactiviteit.
Tips
- Doelen docentendeel en lesformulier komen niet overeen
- Uitwerking les is niet compleet; geen link naar filmpje en tijdplanning ontbreekt een enkele keer.
- Teveel lesstof voor in 200 minuten ( 4x 50 minuten)
- Meer afwisseling in werkvormen. of werkvormen beter verdelen
Conclusie
Doelgroep
1e jaarse BOL leerlingen, MBO niveau 4
Doktersassistent ROC Arcuscollege Heerlen
Inhoud
Lessenserie over luchtwegen en luchtweg aandoeningen (Astma en COPD)
Presentatie lessenserie
Doelstelling
"Leerlingen theoretische kennis op laten doen op een actieve manier, het betreft achtergrondkennis die nodig is ter voorbereiding op de beroepspraktijk."
Les 1
Ademhaling
- De lessenserie is erg uitgebreid opgezet, waardoor wij af en toe het spoor bijster waren.

- Wij vragen ons af of deze lessenserie een aanvulling is op een bestaande methode of dat het een op zichzelf staande lessenserie is.

- Wel vinden wij dat jullie veel informatie gebruikt hebben in de lessen.
Yvonne Camp
Brigitte Jussen
Miriam Hoogerland

Inleiding
Alles was op tijd binnen
Los van elkaar hebben we alles gelezen
Samen opmerkingen geformuleerd
Onze conclusie voorafgaand aan deze presentatie.
Leerdoelen:
- De weg benoemen die de lucht aflegt in het lichaam bij het inademen.
- De weg benoemen die de lucht aflegt in het lichaam bij het uitademen.
- Kan de leerling benoemen dat zuurstof wordt -ingeademd en koolstofdioxide wordt uitgeademd.

Leermiddelen:
- Power point
- Onderwijsleergesprek
- Video filmpje
- Quiz via Socrative
Lesopzet:
- Actie voor de kernactiviteit
- Tijdens de kernativiteit
- Na de kernactiviteit
Er wordt uitgegaan van het model van Collis en Moonen
Leerdoelen:
- koppelen van nieuwe kennis met voorkennis uit les 1
- uitleggen wat het ziektebeeld astma betekent
- de symptomen van astma benoemen
- de oorzaken voor het ontstaan van astma benoemen
- verschillende soorten astma kunnen herkennen
- leefregels en behandelingen kunnen benoemen


Leermiddelen:
- Power point
- Digitale mind map Bubble us
- Filmpje bekijken
- Quiz via Socrative
- Presenteren mind map
Lesopzet:
- Actie voor de kernactiviteit
- Tijdens de kernativiteit
- Na de kernactiviteit
Leerdoelen:
- kunnen benoemen wat de afkorting COPD betekent
- kunnen benoemen van welke twee aandoeningen COPD een combinatie is
- kunnen symptomen benoemen van COPD en longemfyseem
- kunnen benoemen wat de belangrijkste oorzaak van COPD is


Leermiddelen:
- Folder maken
- Online prikbord Padlet
- Internet
Les 2
Astma
Lesopzet:
- Actie voor de kernactiviteit
- Tijdens de kernativiteit
- Na de kernactiviteit
Les 3
COPD
Leerdoelen:
- kennis maken met de gevolgen van astma en COPD in het dagelijks leven
- bespreken zij hun mening over de belangrijkste oorzaak van COPD
- maken zij een digitale muurkrant over astma en COPD


Leermiddelen:
- Presentatie interview
- Digitale muurkrant
- Folder uit les 3
- Praktische opdracht ' ademen door een rietje'
Lesopzet:
- Actie voor de kernactiviteit
- Tijdens de kernativiteit
- Na de kernactiviteit
Les 4
Astma en COPD
Full transcript