Loading presentation...

Present Remotely

Send the link below via email or IM

Copy

Present to your audience

Start remote presentation

  • Invited audience members will follow you as you navigate and present
  • People invited to a presentation do not need a Prezi account
  • This link expires 10 minutes after you close the presentation
  • A maximum of 30 users can follow your presentation
  • Learn more about this feature in our knowledge base article

Do you really want to delete this prezi?

Neither you, nor the coeditors you shared it with will be able to recover it again.

DeleteCancel

Aizsahāras Āfrikas kultūras reģions

No description
by

Liene Kursiša

on 10 October 2017

Comments (0)

Please log in to add your comment.

Report abuse

Transcript of Aizsahāras Āfrikas kultūras reģions

Aizsahāras Āfrikas kultūras reģions Liene Kursiša 10.b Ģeogrāfiskais stāvoklis Iedzīvotāji Valodas Māksla Reliģija Nosaukumu „Melnā Āfrika” teritorija ir ieguvusi pateicoties tās pamatiedzīvotājiem – negroīdiem. Subsahāras kultūras reģionā ir lielākā valodu dauzdveidība pasaulē, tajā ir sastopamas vairāk nekā 1000 valodās.
Reģionā atrodamas 6 valodu saimes: Lai arī Subsahāras Āfrikas māksla ir ļoti daudzveidīga, tomēr tai ir dažas kopīgas tēmas - cilvēku figūru izmantošana, priekšroka dota tieši tēlniecības mākslai, tā ir abstrakta. Subsahāras mākla ir domāta, lai to varēt apskatīt trīs dimensijās, nevis divās. Dabas resursi Reģions ir ļoti bagāts ar derīgajiem izrakteņiem. Daudzas to atradnes ir vienas no lielākajām pasaulē. Reģiona dienviddaļā, kur virszemē atsedzas senie ieži, vairāk ir dažādu rūdu — īpaši daudz ir vara, mangāna, alvas, dzelzs rūdas. Šeit atrodas pasaulē bagātākās dimantu atradnes. Nozīmīgas ir arī zelta un urāna atradnes. Nigēras - Kongo Nilo – Sahāras Koisanas Semītu – Hamītu Austronēziešu Indoeiropiešu Aizsahāras kultūras reģions ir Āfrika aiz Sahāras tuksneša un dienvidu pusi. Teritorija atrodas abpus ekvatoram, to apskalo Atlantijas un Indijas okeāni, kā arī ieskauj Gvinejas līcis un Mozambikas šaurums. Šo reģionu veido teritorija ar daudzveidīgām dabas zonām – mitrajiem ekvatoriālajiem mežiem, savannām, tuksnešiem un pustuksnešiem, mūžzaļo cietlapju mežiem un krūmājiem, stepēm.Tāpat teritorija atrodas ekvatoriālajā, subekvatoriālajā, tropu un subtropu klimata Subsahāras kultūras reģiona izpatītākā ticība ir kristietība. Tomēr plaši izplatītas ticības ir arī islams un dažādas tradicionālās reliģijas. Tradicionālās reliģijas var iedalīt dažādās grupās - ticība dažādiem dieviem, gariem. Dažas no jaunās pasaules reliģijām ir, piemēram, Santería, Vodun, Candomblé, kas parāda sarežģītu ontoloģiju (mācību par esamību), kosmoloģiju, metafiziku (filozofijas nozare, kas nodarbojas ar "pirmo principu" un "esības" jautājumiem). Tomēr negroīdi nebūt nav vienīgie šī reģiona iedzīvotāji - no visas teritorijas ievērojama ir Dienvidāfrikas Republika, kurā ir liels balto iedzīvotāju īpatsvars - 14% no iedzīvotāju skaita. Mūzika un dejas Subsahāras kultūras reģiona mūzika ir tik pat dažāda, cik dažādas ir iedzīvotāju grupas. Liela daļa Subsahāras mūzikas ir balstīta uz ritmu un bungām. Mūzika bieži ir poliritmiska - vienā kompozīcijā ir apvienoti vairāki ritmi. Tāpat bieži vien tiek izmantoti dažādi stīgu mūzikas instrumenti, pūšamintrumenti - ragi.
Dejas šajā kultūras reģionā iekļauj dažādas ķermeņa daļas, kustības ar kājām, ķermeņa šūpošanu. Apģērbs Tāpat kā lielākā daļa pasaules iedzīvotāju, arī šajā reģionā cilvēki savu ģērbšanās stilu ir aizguvuši no rietumu valstīm, tomēr Subsahāras Āfrikas iedzīvotājiem ir arī savs tradicionālais apģērbs. Dominējošais materiāls apģērbos ir kokvilna. Viens no tradicionālajiem sieviešu apģērba gabaliem ir kanga - 1.5m x 1m liels kokvilnas auduma gabals, kas parasti ir dažādas košas krāsās. Saimniecība Pēc saimniecības šī reģiona valstis var iedalīt 2 grupās - valstis, kurās audzē kādu kultūraugu un valstis, kurās iegūst derīgos izrakteņus. Valstīs, kurās galvenā nozare ir lauksaimniecība, lielākoties notiek tikai vienas kultūras audzēšana, piemēram, Ugandā tiek audzēti galvenokārt kafijkoki, Sengālā - zemesrieksti, Ganā - kakaokoki, Tanzānijā - garšvielas. Lesoto tiek audzētas Andoras kazas, no kuru vilnas iegūst mohēras dziju. Valstis, kurās tiek iegūti derīgie izrakteņi, parasti pašas tos nepārstrādā, bet gan eksportē. Piemēram, Botsvāna izved dimantus, Gvineja — alumīnija rūdu, Zambija — vara rūdu. Kongo un Gabona pasaules tirgum piegādā vērtīgu koksni. Paldies
par uzmanību!
Full transcript