Loading presentation...

Present Remotely

Send the link below via email or IM

Copy

Present to your audience

Start remote presentation

  • Invited audience members will follow you as you navigate and present
  • People invited to a presentation do not need a Prezi account
  • This link expires 10 minutes after you close the presentation
  • A maximum of 30 users can follow your presentation
  • Learn more about this feature in our knowledge base article

Do you really want to delete this prezi?

Neither you, nor the coeditors you shared it with will be able to recover it again.

DeleteCancel

Untitled Prezi

No description
by

virginija platakiene

on 28 April 2013

Comments (0)

Please log in to add your comment.

Report abuse

Transcript of Untitled Prezi

KURŠIŲ NERIJA KURŠIŲ NERIJA –
pusiasalis su smėlio
kopomis, skiriantis
Kuršių marias
nuo Baltijos jūros. Mitologija
Pasakojama, kad gilioje senovėje Karvaičio dukra Neringa užaugo didelė didelė, tikra milžinė. Ji buvo geros širdies ir daug padėdavo žmonėms – per audras brisdavo į jūrą ir parplukdydavo į krantą pasiklydusius laivus. Bet kartą Bangpūtys užsirūstino, sukėlė audras, kurios nesiliovė. Žmonių ginti stojo Neringa. Ji sėmė į prijuostę smėlį, nešė į jūrą ir pylė į vandenį. Tol nešė, kol neriją supylė. Ta nerija nuo jūros atitvėrė marias. Žmonės iš dėkingumo tą smėlio juostą ir pavadino Neringa.
Pagal kitas legendas, Kuršių neriją supylė prie jūros žaidžianti maža itin stipri mergytė Neringa. Juodkrantėje esančiame Raganų kalne esama Neringos gyvenimą ir jos žygius aprašančių skulptūrų. NIDA JUODKRANTĖ SMILTYNĖ KURŠIŲ nerijos vietovės: Keltas tarp
Smiltynės ir
Klaipėdos. SMILTYNĖ –
Klaipėdos miesto dalis, esanti Kuršių
nerijoje. SMILTYNĖS KOPOS SMILTYNĖ Traukinukas poilsiautojus nuveža į
paplūdimį. Juodkrantė – antra pagal dydį gyvenvietė Kuršių nerijoje, 18 km į pietus nuo Klaipėdos, priklausanti Neringos savivaldybei. JUODKRANTĖ Raganų kalnas arba Raganos kalnas –
42 m aukščio parabolinė kopa Juodkrantėje. JUODKRANTĖS akmenų parkas. JUODKRANTĖS ŠVYTURYS ant raganų kalno. Netoli Juodkrantės yra nuo XIX a. pradžios stebima pilkųjų garnių ir kormoranų kolonija.
Šiuo metu ji labai išsiplėtė ir pradeda kelti grėsmę miškui, mat nuo rūgščių jų išmatų džiūsta medžiai. Juodkrantė įsikūrusi senųjų – parabolinių kopų slėnyje, yra išlikę senų pušynų fragmentų. Netoli Juodkrantės yra saugomos Pilkosios kopos. Kadangi nuo kito marių kranto jos atrodė tamsios, tai nuo jų ir kaimas gavo Juodkrantės pavadinimą. Prie Juodkrantės yra apžvalgos aikštelė ant Garnių kalno.
Prie Juodkrantės yra vieta, kur daugiausia Lietuvoje buvo iškasama gintaro.
Jis čia kasamas nuo 1862 metų, ta vieta pavadinta Gintaro įlanka. Nida – gyvenvietė Kuršių nerijoje, Neringos miesto pietiniame pakraštyje.
Nida yra piečiausia Lietuvai priklausanti gyvenvietė Kuršių Nerijoje. Tomo Mano namas NIDOS ŠVYTURYS Parnidžio kopa – pustoma smėlio kopa Nidos pietuose, Kuršių Nerijoje, 52 m virš jūros lygio. Ant kopos viršūnės įrengta apžvalgos aikštelė, 1995 m. pastatytas saulės laikrodis. Tik pastatytas jis buvo 12 metrų aukščio, 200 tonų svorio, tačiau 1999 m. gruodžio 4 d. praūžęs uraganas „Anatolijus“ apgadino laikrodį ir šiuo metu jo „rodyklės“ aukštis dvigubai mažesnis. Tai unikali vieta, Kuršių nerija vienintelė vieta Lietuvoje, kur saulė leidžiasi ir teka nuo vandens paviršiaus. 2011 m. laikrodis atstatytas. Laikrodžio autorius Ričardas Krištopavičius.
Apie kopą veda 1,8 km Parnidžio pažintinis takas. SAULĖS LAIKRODIS ANT PARNIDŽIO KOPOS. Tik iš čia pamatysi, kaip Saulė pateka iš vandens ir į vandenį nugrimzta.
Iš marių – į jūrą.
Full transcript