Loading presentation...

Present Remotely

Send the link below via email or IM

Copy

Present to your audience

Start remote presentation

  • Invited audience members will follow you as you navigate and present
  • People invited to a presentation do not need a Prezi account
  • This link expires 10 minutes after you close the presentation
  • A maximum of 30 users can follow your presentation
  • Learn more about this feature in our knowledge base article

Do you really want to delete this prezi?

Neither you, nor the coeditors you shared it with will be able to recover it again.

DeleteCancel

Zanim zdecydujesz się kupić jakąś rzecz, pomyśl, czy naprawd

No description
by

Michał Lasek

on 29 November 2013

Comments (0)

Please log in to add your comment.

Report abuse

Transcript of Zanim zdecydujesz się kupić jakąś rzecz, pomyśl, czy naprawd

Zanim zdecydujesz się kupić jakąś rzecz, pomyśl, czy naprawdę jej potrzebujesz!
Jak nas podejść?
Poza lokalizacjami na specjalnych ekspozycjach, tzw. końcówkach promocyjnych itd - standarowym przykładem lokalizacji stosowanej dla produktów impulsowych (tzn. podlegających w dużym stopniu zakupom o charakterze impulsowym) są rejony kas i zlokalizowane tam stojaki.
Zakupy impulsowe?
Zakupy niezaplanowane mogą dotyczyć bardzo dużej ilości produktów, niekoniecznie uważanych za impulsowe i nie lokalizowanych w podanych wyżej lokalizacjach sklepowych. Poziom zjawiska zakupów impulsowych - niezaplanowanych, obrazują badania W.L.Wilke (1994): 52% to zakupy niezaplanowane.
Zakupy...
Jest to forma nabywania produktu bądź usługi, za określoną kwotę... Istnieją te bardziej i mniej przemyślane, lecz warto przemyśleć każdy zakup, szczególnie jeśli mowa o większej kwocie. Istnieje takie coś jak: Zakup impulsowy – określony zakup uprzednio nieplanowanej rzeczy, który jest dokonywany pod wpływem odruchu, zachęty oraz bez większego namysłu. Zakupy tego rodzaju są typowymi dla drobnych zakupów dóbr pierwszej potrzeby każdego człowieka. Poziom zakupów impulsowych jest często tym większy, im większa jest zasobność portfela nabywcy. Wszelkie samoobsługowe placówki handlowe (hiper-, supermarkety itp.) stosują wiele zaawansowanych sposobów, aby poziom zakupów impulsowych, nieplanowanych był jak najwyższy.
Wnioski?
Myślę, że każdy wyciągnie je sam, nie chodzi tu o małe kwoty. Starajmy się myśleć przed każdym zakupem, czy kupno kolejnego sprzętu Nam się zwróci, czy będziemy go używać... Rzeczy które w jednej chwili wydają się przydatne, 5 minut później takie nie są. Wiele rzeczy kupujemy, bo w danej chwili są modne, co nie jest dobrym rozwiązaniem... POMYŚLMY DWA RAZY PRZED KAŻDYM ZAKUPEM!
Zakupy nieprzemyślane dotyczą najczęściej produktów o niskiej wartości. Każdy uważa przecież, że guma i batonik to nic wielkiego, ale czy potrzebne? To może faktycznie nie jest duży problem. Kłopoty zaczynają się w momencie kupna czegoś drogiego np. telewizora, czy kolejnego komputera. Kwoty rosną wraz z zasobnością Naszego portfela. Pomyślmy sobie ile pieniędzy możemy zaoszczędzić nie skłaniając się do nadzwyczajnych rzeczy, kupując wszystko to co z listy. We wcześniejszych znakomicie opisałem oszczędzanie oraz pomnażanie swoich oszczędności. Pomyślmy, jak wiele korzyści może przynieść odłożenie kwoty tak łatwo wydanej na coś, co będzie leżało w kącie.
Full transcript