Loading presentation...

Present Remotely

Send the link below via email or IM

Copy

Present to your audience

Start remote presentation

  • Invited audience members will follow you as you navigate and present
  • People invited to a presentation do not need a Prezi account
  • This link expires 10 minutes after you close the presentation
  • A maximum of 30 users can follow your presentation
  • Learn more about this feature in our knowledge base article

Do you really want to delete this prezi?

Neither you, nor the coeditors you shared it with will be able to recover it again.

DeleteCancel

Charytatywne Stowarzyszenie Niesienia Pomocy Chorym ,,Miseri

No description
by

Ola Machniak

on 30 January 2017

Comments (0)

Please log in to add your comment.

Report abuse

Transcript of Charytatywne Stowarzyszenie Niesienia Pomocy Chorym ,,Miseri

Charytatywne Stowarzyszenie Niesienia Pomocy Chorym ,,Misericordia"
krótka historia
WOLONTARIAT
WIZJA
– Pozytywne postrzeganie osób chorych przez środowisko społeczne
CEL GŁÓWNY
– Pomoc osobom niepełnosprawnym, w szczególności chorującym psychicznie poprzez działalność na rzecz Stowarzyszenia „Misericordia”
MISJA
Usprawnienie funkcjonowania osób chorych (Podniesienie jakości życia osób chorych). Poszerzenie wiedzy na temat chorób psychicznych w społeczeństwie. Integracja osób niepełnosprawnych, w szczególności chorujących psychicznie ze społeczeństwem. Wzrost akceptacji społecznej dla osób niepełnosprawnych. Rozwój Stowarzyszenia „Misericordia”. Pomoc w kampanii 1%. Rozpowszechnienie wiedzy o Stowarzyszeniu w celu zwiększenia zasobów potencjalnych sponsorów oraz nowych członków wolontariatu. Działalność w Szpitalu Neuropsychiatrycznym. Zdobywanie informacji na temat szkoleń, imprez sportowych i kulturalnych. Próba pozyskiwania środków
dODATKOWE INFORMACJE ?
Kanał YouTube:
https://www.youtube.com/channel/UCEjFZoykATIYPGoQPCmdgFw

Strona www:
http://misericordia.org.pl/

Facebook:
https://www.facebook.com/misericordia.lublin
Początki
Na początku celem Stowarzyszenia było pozyskiwanie środków na budowę kaplicy szpitalnej wraz z ośrodkiem rehabilitacji dla osób z zaburzeniami psychicznymi. Gdy się tak stało, głównym celem Stowarzyszenia okazało się szeroko pojęte wspieranie osób z zaburzeniami psychicznymi, a w szczególności: niesienie pomocy duchowej pacjentom szpitala, podejmowanie inicjatyw służących poprawie funkcjonowania i jakości życia osób chorych psychicznie, pomoc socjalna najuboższym, propagowanie problemów psychiatrii, współpraca z podobnymi placówkami zagranicznymi, skupianie wolontariuszy.
To nie wszystko...
W 2007 roku stworzyli kolejny ośrodek. Była to Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza zlokalizowana w dawnym Domu Kultury w Głusku. W roku 2013 Placówka Opiekuńczo – Wychowawcza została przekształcona w Placówkę Wsparcia Dziennego.
Każdego roku w wakacje letnie organizują turnusy rehabilitacyjne dla dorosłych i dzieci.

Co dalej ?
W 2000 r. w ramach Stowarzyszenia powstała środowiskowa grupa wsparcia pod nazwą Klub Misericordia dla osób z zaburzeniami psychicznymi oraz ich bliskich.
W ramach klubu utworzona została kawiarenka internetowa, będącą miejscem integracji środowiskowej i aktywizacji społecznej.
W lutym 2004 r. powstał Ośrodek Adaptacyjny pełniący rolę mieszkań chronionych czasowego pobytu dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji. Ośrodek ten mieści się przy ul. Zdrowej 14 w Lublinie i mieści 17 osób z zaburzeniami psychicznymi.
W grudniu 2006 roku pojawiła się możliwość powołania Warsztatu Terapii Zajęciowej. 35 osób odbywa terapię poprzez pracę i przygotowuje się do podjęcia działalności zawodowej na otwartym rynku pracy.
To dzieło założone w 1990 roku, przez ks. dr Tadeusza Pajurka. Kapelan Zobaczył wtedy wielką potrzebę pomocy osobom chorym psychicznie. Chciał dać im namiastkę normalnego życia i wybudować kaplicę szpitalną, jako iezależny budynek, więc dniu 23 stycznia 1991 r. założył z personelem medycznym i grupą wolontariuszy stowarzyszenie, którego nazwa odwołuje się do encykliki Jana Pawła II „Dives in misericordia”. W 1998 roku Stowarzyszenie zapoczątkowało działalność Środowiskowego Domu Samopomocy dla osób z zaburzeniami psychicznymi. Dziś korzysta z niego ok. 70 osób, które przychodzą na dzienną terapię.
Charytatywne Stowarzyszenie Niesienia Pomocy Chorym Misericordia
Posiada kompleksowy system wsparcia dla osób niepełnosprawnych, głównie dla osób z zaburzeniami psychicznymi. Dysponujemy 3 ośrodkami rehabilitacyjnymi (Środowiskowy Dom Samopomocy, Warsztat Terapii Zajęciowej, Zakład Aktywności Zawodowej Santiago Cafe) i 3 ośrodkami (hostel, mieszkania, dom o charakterze rodzinnym) , w których można zamieszkać.
Full transcript