Loading presentation...

Present Remotely

Send the link below via email or IM

Copy

Present to your audience

Start remote presentation

  • Invited audience members will follow you as you navigate and present
  • People invited to a presentation do not need a Prezi account
  • This link expires 10 minutes after you close the presentation
  • A maximum of 30 users can follow your presentation
  • Learn more about this feature in our knowledge base article

Do you really want to delete this prezi?

Neither you, nor the coeditors you shared it with will be able to recover it again.

DeleteCancel

3D SPAUSDINTUVAI

Darbą atliko Justina Voverytė iš 4b klasės.
by

Justina Voveryte

on 11 February 2013

Comments (0)

Please log in to add your comment.

Report abuse

Transcript of 3D SPAUSDINTUVAI

3D SPAUSDINTUVAS 3D spausdintuvai gali gaminti: 3D SPAUSDINTUVAI PAKEIS PASAULĮ ! 3D SPAUSDINTUVO
ATSIRADIMO ISTORIJA Trimačiai spausdintuvai išrasti prieš 20 metų, bet tik dabar ši technologija tampa vis įperkamesnė žmonėms.
Be to, kuo toliau tuo labiau šioje technologijoje naudojamos įvairesnės medžiagos.
Daugiausiai šie sprinteriai dirba su plastiku, bet dabar galima juos panaudoti ir su metalinėmis ar perdirbto popieriaus medžiagomis.
Lėktuvų gamintojai jau bando tokiais spausdintuvais pagaminti lėktuvo sparnus, tačiau ateityje šia technologija gali būti gaminami ir mūsų baldai.
3D spausdintuvai gali praversti ir muziejaus darbuotojams, kurie galės pasigaminti eksponatų kopijas, kurias būtų galima tyrinėti iš vidaus. Vietoj to, kad būtų naudojamas rašalas, trimatis sprinteris naudoja miltelius, kurie skverbiasi į plastiko gabalą.
Objektas spausdinamas sluoksniais. ...dirbtines kraujagysles.
Vokietijos Fraunhofer instituto inžinieriai sukūrė metodą, leidžiantį 3-D spausdintuvu gaminti dirbtines molekules, o tada kaitinant lazeriu iš jų išgauti kraujagyslių formą.
Visai kaip tikrosios, dirbtinės kraujagyslės turi du sluoksnius ir gali suformuoti sudėtingus tinklus.
Trimačiu spausdintuvu galima greitai kurti erdvines formas iš daugelio medžiagų.
Prietaisas medžiagą kloja skirtingos formos sluoksniais, kuriuos vėliau sulipdo ultravioletiniais spinduliais.
Taip išgaunamos mikrostrūktūros kol kas yra pernelyg grubios, kad tiktų kraujagyslėms, todėl mokslininkai pasitelkia lazerį, kuris patikslina molekulių tarpusavio ryšius.
Galiausiai į tokių kraujagyslių sieneles įterpiama biomolekulių, kad dirbtinis audinys apaugtų natūraliu. ...tikrus ginklus.
Kalašnikovo automatų ko gero jau nebereikia ieškoti juodojoje rinkoje: visai galimas dalykas, kad juos jau galima atsispausdinti 3D spausdintuvais.
Erdvinių objektų spausdintuvų technologija žada neramias dienas ne tik policininkams, bet ir mums visiems: pasirodo, 3D spausdintuvais pasigaminti pistoletai ir pusiau automatiniai karabinai šaudo tikromis kulkomis taip pat sėkmingai, kaip ir gamykliniai.
Tiesa, tokie savadarbiai ginklai yra plastikiniai, o ne metaliniai, tačiau, kita vertus, jie ir skirti ne kariuomenės ar policijos arsenalams.
Be to, darbščios rankos visada randa būdų, kaip savadarbį gaminį patobulinti. ...gali paruošti vakarienę.
Niujorko universiteto studentas Marko Manriquezas sukūrė 3D spausdintuvą, galintį per 5 min. atspausdinti meksikietišką buritą.

Burritobotas - spausdintuvas, kepantis meksikietiškas buritas.
Technologija ta pati, kaip įprasto 3D spausdintuvo, tačiau spausdinimui naudojama medžiaga pakeista buritos tešla, kuri patenka ant įkaitintos lėkštės ir iškepa. ...kuria valgomus objektus.
Inžinerijos laboratorija kartu su kulinarijos mokykla sukūrė 3D spausdintuvus, vietoje rašalo naudojančius maisto tyrę.
Šiuo įrenginiu galima spausdinti valgomus trimačius objektus.
Tarp Cornellio universiteto laboratorijoje sukonstruoto 3D maisto spausdintuvo įspūdingiausių kūrinių – iš žemės geldučių ir sūrio pagamintas miniatiūrinis daugkartinis erdvėlaivis. ...gamina detales antikvariniams automobiliams.
Vietoj to, kad pasitelkti šaltkalvį, kuris rankiniu būdu nukopijuotų detalę ir pagamintų jos analogą, šiai problemai spręsti buvo pasitelktas "NextEngine" trimatis skeneris ir "Dimension" trimatis spausdintuvas.
Šie įrankiai leidžia pagaminti metalo liejimo formas praktiškai bet kokioms detalėms.
Skenerio skenavimo sparta yra apie 50000 taškų per sekundę, o skiriamoji geba yra 160000 dpi.
Pagal sudarytą ypač detalų 3D modelį, specialus spausdintuvas atkuria plastikinę detalės kopiją arba tiesiog iškart "išspausdina" liejimo formą.
Kai kurios mašinos netgi gali iškart pagaminti metalinę kobalto-chromo lydinio detalę - tam naudojamas metalo miltelių sukepinimo lazeriu procesas. ...ir 3D spausdintuvu atspausdinta koncertinė fleita.
Nors 3D spausdintuvai iki šiol daugiausiai buvo naudojami dizainerių, siekiančių greitai gauti projektuojamo gaminio pirminį prototipą, kad būtų galima geriau įvertinti, kaip atrodys galutinis produktas, jie pamažu skverbiasi į aukštesnį gamybos lygį, skelbia „Neowin.net“.
3D spausdinimo mašinos ir CAD projektavimas jau naudojamos tikriems mechaniniams prietaisams kurti.
Vienas naujausių ir įspūdingiausių 3D spausdinimo technologijos pritaikymų buvo panaudotas JAV: Masačusetso Technologijų instituto „Media Labs“ laboratorijoje 3D spausdintuvu buvo pagaminta tikra koncertinė fleita.
Šis muzikos instrumentas (išskyrus vožtuvėlių spyruokles) buvo atspausdintas „Connex500“ 3D spausdintuvu.
Visas gamybos procesas truko 15 valandų, tačiau papildomai laiko prireikė instrumento surinkimui.
Nors apie instrumento akustines savybes iš „YouTube“ paskelbto įrašo spręsti sunku, vis dėlto akivaizdu, jog tai išties įspūdingas 3D spausdinimo technologijos pasiekimas. 3D spausdintuvai į mūsų gyvenimus atneš milžiniškų pokyčių.
Visų pirma, dalį produkcijos gamybos bus galima perkelti iš pigios darbo jėgos šalių atgal į bendrovių gimtuosius kraštus. Buitiniais trimačiais spausdintuvais bus galima dalį produktų pasigaminti patiem naudotojams.
Dizaineriams atsivers naujos galimybės.
Sumažės kai kurių produktų gamybos kaštai. ? ? Kas tie trimačiai spausdintuvai ir kodėl jau šiandien turėtume susirūpinti dėl jų ateities?

Trumpai tariant, trimatis spausdintuvas suteikia naudotojui galimybę parsisiųsti iš interneto norimą daikto dizainą ir tuoj pat atspausdinti jį 3D formatu.
Kitaip sakant, naudotojas skaitmeninį daikto dizainą sluoksniais spausdinančiu aparatu gali paversti į materialų daiktą.
Trimačio spausdinimo entuziastai jau spėjo sukurti įvairiausių daiktų: gitarą, lėles, papuošalus ar net ginklą.
Technologija nuolat tobulinama. Ja galima spausdinti tokios formos figūras, kurias pagaminti tradicinėmis priemonėmis itin sudėtinga ar net neįmanoma.
Naujausi trimačiai spausdintuvai suteikia galimybę spausdinti daiktus iš metalo ir biomedžiagų. Nenuostabu, kad tokiais spausdintuvais tuojau susidomėjo aviacijos ir medicininės įrangos gamintojai.
Tikėtina, kad dėl trimačių spausdintuvų plėtros ateityje bus galima sumažinti masinės produkcijos populiarumą, nes naudotojas galės savarankiškai nuspręsti, kokia bus galutinio produkto išvaizda. REIKŠMĖ

Itin didelę reikšmę 3D spausdintuvai turės logistikai ir gamybai, nes norimą daiktą bus galima pasigaminti ten, kur jis naudojamas.
Dalis gamyklų išnyks, o krovinių gabenimo srautai sumažės.
Tai džiugi žinia Vakarų gamintojams, kurie siekdami konkurencingumo perkėlė gamybą į kitas valstybes.
Išpopuliarėjus trimačiams spausdintuvams bus galima susigrąžinti dalį investicijų į namų rinkas.
Daiktų dizaino kūrimas ir pardavinėjimas internetinėse parduotuvėse gali tapti svarbesne verslo šaka nei pati gamyba, kuri pasitrauks į antrą planą.
Žinoma, 3D revoliucija neįvyks per vieną dieną, šis procesas plėtsis po truputį ir pakeliui neišvengiamai susidurs su tam tikromis kliūtimis, kurias iš anksto turėtų pašalinti rūpestingos vyriausybės.
Visų pirma trimačio spausdinimo plėtra susidurs su teisinėmis kliūtimis intelektinės nuosavybės srityje. Nėra jokių garantijų, kad 3D spausdintuvas radikaliai pakeis pasaulį, bet...

Dažnai teisėkūra pavėluotai reaguoja į technologinio progreso padiktuotus pokyčius, tačiau trimačio spausdinimo klausimais būtų galima iš anksto pašalinti bent kelias numanomas problemas.
Teks prisitaikyti ir prie infrastruktūros pokyčių, nes 3D gamyboje krovininiai laivai ir tradiciniai sunkvežimiai atliks kur kas mažesnį vaidmenį.
Galbūt, siekiant užkirsti kelią pernelyg intensyviam šiukšlinimui teks pergalvoti gamyboje naudojamų medžiagų bei atliekų perdirbimo reguliavimą.
Žinoma, nėra jokių garantijų, kad 3D revoliucija tikrai radikaliai pakeis gamybos struktūrą ir vartojimo įpročius, nes prognozuoti technologinio vystymosi ateitį yra gana keblu. Kas prieš dešimt metų būtų pagalvojęs, kad planšetinio kompiuterio koncepcija sulauks tokios sėkmės, o telefonai taps išmanūs? PABAIGA
Full transcript