Loading presentation...

Present Remotely

Send the link below via email or IM

Copy

Present to your audience

Start remote presentation

  • Invited audience members will follow you as you navigate and present
  • People invited to a presentation do not need a Prezi account
  • This link expires 10 minutes after you close the presentation
  • A maximum of 30 users can follow your presentation
  • Learn more about this feature in our knowledge base article

Do you really want to delete this prezi?

Neither you, nor the coeditors you shared it with will be able to recover it again.

DeleteCancel

Kompiuterių raida ir jų tipai

No description
by

Paulius Lastas

on 19 November 2013

Comments (0)

Please log in to add your comment.

Report abuse

Transcript of Kompiuterių raida ir jų tipai

Kompiuterių raida ir jų tipai
Goal
Kompiuteris
Kompiuteris – skaičiavimo mašina. Kompiuteris neturi intelekto, negali priimti savarankiškų sprendimų ir negali daryti klaidų. Įrenginys kiekvieną savo veikimo sekundę atlieka skaičiavimus, kurie pasireiškia darbo atlikimu. Kompiuterių galimybės bei įvairovė priklauso nuo programinės įrangos, kuri gali atlikti daug operacijų.
Skirtumų skaičiavimo mašina
Pirmuoju įtaisu, kurį galima laikyti kompiuteriu dabartine samprata, reikėtų laikyti ekscentriško anglų matematiko ir išradėjo Čarlzo Babidžo pasiūlymą (1822 m.) sukurti Skirtumų mašiną. Ji iš kitų to meto skaičiuotuvų išsiskyrė tuo, kad savo mechanizme turėjo užprogramuotos matematikos taisykles
Pirmieji elektromechaniniai kompiuteriai
Pirmieji elektromechaniniai kompiuteriai buvo sukurti Vokietijoje (1936–1941 m. Konrado Cūzės sukurti kompiuteriai Z1, Z2 ir Z3) bei JAV (1939–1941 m. Džono Atanasoff’o elektroniniai sumatoriai). Pirmas universalus, praktiniams skaičiavimams panaudotas skaitmeninis kompiuteris (beje, ne dvejetainis, o dešimtainis) buvo ENIAC (1946 m., JAV)
Pirmasis asmeninis kompiuteris
1981 metų rugpjūčio 12 dieną, IBM išleido pirmąjį asmeninį kompiuterį – IBM 5150 PC, kuris, kai kurių ekspertų teigimu, buvo masinės kompiuterizacijos pionierius.
Kompiuteris pasižymėjo 4.77 Mhz Intel 8088 procesoriumi, kadangi kietojo disko tuomet dar nebuvo, kompiuteris buvo derinamas su "floppy" duomenų kaupyklomis. Operatyvioji atminti (RAM) – siekė nuo 16 iki 256 kB, operacinė sistema - DOS. Minėtas IBM kompiuteris taip pat neturėjo pelės.

Šio prietaiso kaina prieš trisdešimt metų siekė nuo 1565 iki 3000 dolerių už vienetą. Šis modelis baigtas gaminti 1987 m. balandžio 2 d.


„Apple I“ buvo pirmasis šiandien didžiulės korporacijos „Apple“ išleistas kompiuteris. Tuomet jį pardavė už 666,66 tūkst. JAV dolerių. Kompiuteryje tilpo 4 KB informacijos, kuri galėjo būti išplėsta iki 8 KB ar net 48 KB naudojant atminties kortelę.
Pirmieji „Apple“ kompiuteriai
Apple II
Steve'o Wozniako priekį vedama „Apple“ tikrą išmanumą parodė tik 1977 metais, būtent tais metais pasirodė „Apple II“ kompiuteris. Šis pagaliau turėjo didelį monitorių, o kompiuterio mikroprocesorius veikė 1 MHz dažniu. „Apple II“ veikė palaikomas 4 KB darbinės atminties. Šiame kompiuteryje taip pat buvo galima saugoti informaciją, kuri buvo matoma kompiuterio ekrane.
„Multimedia“ kompiuteriai
Kompiuteriai, kuriais buvo galima atlikti tam tikrus grafinius triukus – sujungti animaciją, garsą ir grafiką, pasirodė 1990 metais. „Tandy“ kompiuterius gaminti pradėjo „Radio Shack“ korporacija. Naująją technoligją sudarė daugialypės terpės programinė įranga, dėl kurios atsirado galimybė žiūrėti įvairius vaizdo įrašus ir naudotis grafinėmis programomis iš kompaktinių diskų.
Kompiuterių tipai
Stacionarūs kompiuteriai
Nešiojamieji kompiuteriai
Planšetiniai kompiuteriai
Internetiniai kompiuteriai
Serveriai
Mobilieji išmanieji įrenginiai
PDA kompiuteriai

Stacionarūs
Tai gana dideli, nenešiojami kompiuteriaiskirti darbui arba žaidimams. Jie būna patys įvairiausi.
Monitorius yar atskiras nuo kompiuterio.
Nešiojamieji kompiuteriai
Nešiojamasis kompiuteris yra toks kompiuteris, kuris suprojektuotas pernešti jį iš vienos vietos į kitą. Jie skirti naršymui internete ir darbui.
Internetiniai kompiuteriai
Netbook'ai yra nedideli, nebrangūs nešiojamieji kompiuteriai skirti naršymui internete ir ilgam baterijos tarnavimo laikui.
Planšetiniai kompiuteriai
Planšetė – nešiojamas mobilusis kompiuteris su lietimui jautriu ekranu, didesnis už mobilųjį telefoną ar delninį kompiuterį. Atpažįsta rankos ar specialaus rašiklio (stiliaus) prisilietimą, nėra valdomas pele ar klaviatūra, tačiau tekstui suvesti naudojama virtuali klaviatūra. Skirtas el. pašto tikrinimui, naršymui internete, el. knygų skaitymui, pramogoms ir kitoms pan. reikmėms.
Serveris
Serveris – specialios paskirties kompiuteris ar programa, skirta kitų kompiuterių (klientų) aptarnavimui (neskirta asmeniniam naudojimui).
PDA (personaliniai skaitmeniniai pagalbininkai)
Tai maži lietimui jautrūs įrenginai, kuriuose yra internetas, faksas, telefono funkcijos, ir kita programinė įranga.
Išmanusis telefonas
Išmanusis telefonas (angl. Smartphone) – mobilusis telefonas su operacine sistema, turintis pažangių kompiuterinių gebėjimų apdoroti duomenis ir prisijungti prie įvairių ryšių tinklų.
Full transcript