Loading presentation...

Present Remotely

Send the link below via email or IM

Copy

Present to your audience

Start remote presentation

  • Invited audience members will follow you as you navigate and present
  • People invited to a presentation do not need a Prezi account
  • This link expires 10 minutes after you close the presentation
  • A maximum of 30 users can follow your presentation
  • Learn more about this feature in our knowledge base article

Do you really want to delete this prezi?

Neither you, nor the coeditors you shared it with will be able to recover it again.

DeleteCancel

2. ročník ODSTARTUJ

No description
by

es bo

on 10 January 2016

Comments (0)

Please log in to add your comment.

Report abuse

Transcript of 2. ročník ODSTARTUJ

ODSTARTUJ 2015
O2 je největším integrovaným poskytovatelem telekomunikačních služeb na českém trhu. V současnosti provozuje téměř osm milionů mobilních a pevných linek, což z něj činí jednoho z vedoucích poskytovatelů plně konvergentních služeb v Evropě.
Kteří absolventi naleznou uplatnění ve Vaší firmě?
"V této chvíli v O2 pracuje mnoho absolventů různých vysokých škol z celé republiky. Nepreferujeme absolventy
z určité univerzity. To, co je pro nás stěžejní, jsou schopnosti, které absolvent má a jeho zapálení pro práci. Hledáme někoho, kdo má chuť pracovat, kdo se chce rozvíjet, kdo hledá příležitost vyniknout
a získat praxi už během studia. Na přijímací pohovor je dobré se svědomitě připravit, nechat nervozitu doma a nesnažit se být někdo jiný."

Jaké možnosti nabízí O2 pro studenty?
Rozhovory se zaměstnavateli
2. ročník ODSTARTUJ
25.11.2015 na ICV Mendelu
3 workshopy, 2 prednášky
cca 100 účastníků hlavně z Mendelu, ale i z MU či VUT

Hlavný program
Kariéra v De Heus
Práce během studia v O2
Pracuj pro KBC

Objevte své silné stránky a talenty
Konec prokrastinace
Konzultace CV
Příjímací pohovor na nečisto
Představení zaměstnavatelů
Doprovodný program
Jak probíhá v O2 přijímací pohovor a jaké jsou
nejčastější chyby?
"Zájemci o účast v programech pro studenty
a absolventy procházejí dvoukolovým výběrovým řízením. Ve druhém kole se koná Assessment Centrum, jehož součástí může být prezentace Case Study a osobní pohovor s budoucím nadřízeným."

"Největším problémem při přijímacím pohovoru je bezpochyby nervozita, která dokáže rozhodit
i nejjistějšího kandidáta. Další chybou studentů je ta, že se snaží být někdo jiný, než kdo doopravdy jsou. Důležité je také, aby se student na pohovor připravil, například si zjistil důležité informace
o společnosti. Kandidát by se neměl bát klást otázky, protože on si vybírá svého zaměstnavatele. Je třeba být na místě pohovoru včas, znát adresu, kde se pohovor koná a kdo je kontaktní osoba."

"Pro studenty VŠ máme
roční placenou stáž, Internship
. Jedná se pracovně-rozvojový program, kdy studentům nabízíme volná místa napříč všemi obory. Další program je náš nový projekt –
Trainee program na značkových prodejnách
. Cílem je poskytnout studentům brigádu v naší společnosti,
a zároveň je dále rozvíjet. Těm nejlepším po skončení programu nabízíme možnost kariérního postupu v rámci společnosti. Ve spolupráci se zástupci různých divizí nabízíme studentům
možnost psát diplomovou práci
. V případě, že by si student vybral konkrétní téma, není nic jednoduššího než se spojit s náborovým týmem O2.
Pro absolventy vysokých škol nabízíme
program Graduate
. Ten představuje práci na plný úvazek, jejíž součástí je i rozvoj v podobě workshopů, exkurzí, setkání s managementem společnosti, společného teambuildingu apod."

O2
Odpovědi poskytla:
Nikola Nováková
Attraction Specialista
Mobil: +420 602 218 415
E-mail: nikola.novakova@o2.cz
web: https://www.chcidoo2.cz/
KBC Group je mezinárodní bankovně-pojišťovací skupina působící na domácím trhu v Belgii a ve střední a východní Evropě. KBC SSC Brno (Centrum sdílených služeb) je společností, která se zabývá obchodně-administrativními procesy a aktivitami pro vybrané členy skupiny KBC.
Kteří absolventi naleznou uplatnění ve Vaší firmě?
"Uplatnění u nás naleznou všichni absolventi, kteří mají proaktivní a pozitivní přístup s chutí učit se nové věci. Převážně nemáme specifické požadavky, což je zvláště pro studenty velkou výhodou. Studium ekonomických oborů, zvláště financí a pojišťovnictví, je považováno za výhodu. U studentů téměř vždy jsou pro nás stěžejní soft skills, tzn. měkké dovednosti. Hodnotíme motivaci a zapálení pro bankovní prostředí, požadujeme pečlivost a přesnost pro práci s čísly. Dalším důležitým prvkem je spolehlivost, týmová spolupráce a vlastní zodpovědnost za skvěle odvedenou práci, která přispěje k výsledkům celé společnosti. Co se týče hard skills, tzv. tvrdých dovedností, požadujeme komunikativní znalost anglického jazyka (min. úroveň B1) a základní znalost MS Office.
Oceňujeme, pokud student již během studia má praxi z nějaké administrativní pozice (bankovní prostředí je velkou výhodou). Velmi dobrou zkušenost máme také se studenty, kteří absolvovali studijní pobyt ERASMUS, díky kterému si zlepšili své komunikační dovednosti v cizím jazyce."


Jaké možnosti nabízí KBC pro studenty?
Jak probíhá v KBC
přijímací pohovor a jaké jsou nejčastější chyby?
"Výběrové řízení je většinou dvoukolové. V prvním kole se kandidát setká s personalistou, kde se zaměřujeme na zjišťování potřebných kompetencí pro danou pozici. Pokud kandidát uspěje, setkává se s Team Leaderem daného týmu.
U některých pozic také kandidáty testujeme na analytické, numerické a verbální myšlení. "

"Nejvíce pociťujeme nedostatek v připravenosti ohledně informací o pracovní pozici. Studentům mnohdy chybí obecná představa o náplni práce. Nejsou schopní pojmenovat zodpovědnosti, což je základní předpoklad k tomu, aby si udělali ucelenou představu o tom, proč jsou právě oni tím vhodným kandidátem a co je pro danou roli důležité. "

"Pro studenty nabízíme pracovní pozice na poloviční úvazek (20h/týden) na DPČ (Dohoda o pracovní činnosti). Časově se snažíme co nejvíce přizpůsobit, aby studenti dokázali skloubit práci a školu zároveň. I jako Part-time zaměstnanci mohou čerpat některé z našich benefitů, jako např. jazykové kurzy a zvýhodněné bankovní produkty. V budoucnosti zvažujeme možnost stáží, na jejichž realizaci již intenzivně pracujeme."
Aktuální nabídku pracovních pozic naleznete na http://www.jobs.cz/firma/215649-ceskoslovenska-obchodni-banka/ .
KBC
Odpovědi poskytla:
Radka Lisnerová
HR Recruiter
Mobil: +420 734 648 589
E-mail: radka.lisnerova@kbc.com
De Heus a.s. je jedním z nejvýznamnějších výrobců krmných směsí v ČR a na Slovensku. Jedná se o českou pobočku nadnárodní holandské společnosti De Heus Animal Nutrition, která patří mezi 20 největších výrobců krmiv pro hospodářská zvířata na světě.
Kteří absolventi naleznou uplatnění ve Vaší firmě?
"Uplatnění u nás najdou zejména talentovaní specialisté na výživu hospodářských zvířat, kteří mají zájem pracovat v oboru, který vystudovali a mají cit pro obchod. Odbornost získaná během studia je základ. Očekáváme vášeň a touhu stále se zlepšovat v oboru výživy zvířat.
Studenti by se měli účastnit oborových nebo zájmových projektů organizovaných fakultou. Měli by si zkusit zahraniční pobyt nebo stáž a zdokonalit se v angličtině."


Jaké možnosti nabízí De Heus pro studenty?
Jak probíhá v De Heus
přijímací pohovor a jaké jsou
nejčastější chyby?
"Nejprve chceme vidět CV a znát témata školních prací. Poté si kandidáta zveme k osobnímu pohovoru, u kterého je sektorový manažer (prasata, drůbež, skot) a personální manažerka. Ptáme se kandidáta na jeho představy o práci, na jeho profilaci a ověříme si formou testu základní odborné znalosti."

"Nejčastější chyby, které dělají studenti/lidi při našich pracovních pohovorech je to, že se neumějí „prodat“, není z nich cítit právě ona vášeň pro obor, který studovali a ve kterém chtějí pracovat. Často bohužel nemají ani očekávané základní odborné teoretické znalosti."

"Jsme otevření spolupráci se studenty a absolventy. Aktuální pracovní pozice mohou najít na naší stránce www.deheus.cz. Se studenty také spolupracujeme prostřednictvím stáži anebo konzultace bakalářských a diplomových práci.
S každým diskutujeme vzájemné možnosti a snažíme se najít řešení prospěšné jak pro studenta, tak pro firmu. Nebojte se proto oslovit naši firmu pro spolupráci na diplomové práci nebo se přímo dohodnout na zajímavém tématu práce."


De Heus a.s.
Odpovědi poskytla:
Mgr. Zuzana Kouřilová
personální manažer
Tel.: +420 517 307 700
Mobil: + 420 606 739 622
E-mail: zkourilova@deheus.com
web: http://www.deheus.cz/
Teď si už stačí jen vybrat, pořádně se připravit a vzhůru na pohovor!
Hodně štěstí
Full transcript