Loading presentation...

Present Remotely

Send the link below via email or IM

Copy

Present to your audience

Start remote presentation

  • Invited audience members will follow you as you navigate and present
  • People invited to a presentation do not need a Prezi account
  • This link expires 10 minutes after you close the presentation
  • A maximum of 30 users can follow your presentation
  • Learn more about this feature in our knowledge base article

Do you really want to delete this prezi?

Neither you, nor the coeditors you shared it with will be able to recover it again.

DeleteCancel

Strabag Ltd. Niemcy

No description
by

MICHAŁ KUCHARZEWSKI

on 24 April 2018

Comments (0)

Please log in to add your comment.

Report abuse

Transcript of Strabag Ltd. Niemcy

PATRZY, WIDZI, REAGUJE…
Prezentacja systemu SOPHUS dla:

Präsentation für Geschäftskunden

Historia systemu SOPHUS
SOPHUS to konsekwencja wieloletnich doświadczeń naszych firm z Grupy TFK ściśle zajmujących się ochroną techniczną oraz fizyczną obiektów od 1989 roku. Nasza Grupa posiada sprawdzone rozwiązania w zakresie ochrony technicznej. Dzięki temu udostępnia swoim klientom szeroki asortyment urządzeń służących do budowy profesjonalnych systemów: alarmowych, obchodowych, aktywnej ochrony, wykrywanie pożarów, telewizji dozorowej czy kontroli dostępu.

Sprawdzone, nowoczesne i najlepsze rozwiązania oraz zdobyte doświadczenie Grupy w zakresie ochrony technicznej oraz fizycznej doprowadziły w konsekwencji do powstania jedynego w Europie kompletnego systemu o nazwie SOPHUS.
Czym jest SOPHUS
SOPHUS to nowoczesny system wideodetekcji, analizy obrazu i natychmiastowego reagowania oraz gromadzenia szeroko rozumianych informacji.

System oparty jest o najnowocześniejsze możliwości techniczne i technologiczne wykorzystujące najwyższe moce obliczeniowe komputerów.

Ścisła współpraca z siecią T-Mobile Polska a w konsekwencji Deutsche Telecom rozpoczęła się w 2000 roku, gdy jako GRUPA TFK staliśmy się klientem a następnie partnerem Sieci. T-Mobile Polska dzięki swoim rozwiązaniom technicznym oraz posiadającej rozbudowanej infrastrukturze transmisji danych stał się kluczowym elementem systemu SOPHUS.
Co wyróżnia system SOPHUS
System telewizji dozorowej CCTV
BIERNY …
OFFLINE …

Żmudne, czasochłonne i kosztowne przeglądania „wstecz” materiału, zarejestrowanego w obiekcie przez system telewizji dozorowej CCTV.
Analiza ruchu objektów
Weryfikacja obecności
Pozostawienie lub zniknięcie przedmiotów

Zastosowanie specjalnych algorytmów pozwala wykryć przedmioty, które nie powinny znajdować się w wyznaczonej przez Państwa strefie lub zaalarmuje, gdy obserwowany przedmiot zniknie!
System może również zaalarmować gdy ktoś lub coś przebywa zbyt długo w strefie.
Weryfikacja obecności
System SOPHUS śledzi obiekty w ruchu

SOPHUS wykrywa i śledzi poruszające się obiekty. System doskonale sprawdza się podczas obserwacji całego terenu firmy. Potrafi monitorować obiekt przy wykorzystaniu wielu kamer co pozwala na odpowiednio wczesną reakcję i/lub wezwanie odpowiednich służb interwencyjnych.
Ochrona obwodowa terenu
Wirtualne ogrodzenie

Zastosowanie wirtualnych linii w systemie SOPHUS pozwala na podjęcie reakcji zanim ktoś zbliży się do ogrodzenia lub będzie próbował je sforsować, wzbudzając przy tym wcześniej ustaloną formę alarmu.

System nie ma ograniczeń wynikających z wielkości terenu, rodzaju ogrodzenia czy jego kształtu.
Centrum Operacyjne SOPHUS
Czynnik ludzkiej inteligencji

Ważnym elementem systemu SOPHUS jest Centrum Operacyjne, w którym pracują wysoko wykwalifikowani operatorzy. Wykorzystując algorytmy wideodetekcji natychmiast analizują, podejmują stosowne decyzje i reagują na zaistniałą sytuację.
SOPHUS działa jednocześnie
Obrazy w jednym miejscu

Podczas obserwacji wyznaczonych stref system SOPHUS analizuje oraz wskazuje miejsca gdzie dzieje się coś niepożądanego. Tym samym operatorzy natychmiast reagują by zapobiec ewentualnemu zdarzeniu.
Przykłady - Program Smart City.
Wyznaczanie ścieżek ruchu

System SOPHUS potrafi nałożyć na obserwowany obraz obszary najczęściej uczęszczane przez poruszające się obiekty. Na podstawie tak wykonanej analizy obrazu system określi, które miejsca wymagają szczególnej uwagi i sporządzi analizę oraz raport, co w konsekwencji może poprawić system procesów produkcji i/lub pojazdów mechanicznych.
Dodatkowe korzyści płynące
z zastosowania systemu SOPHUS
2.
Maksymalna skuteczność działań interwencyjnych

SOPHUS reaguje natychmiast na każde zbliżające się zagrożenie. Pozwala zapobiegać kradzieżom, włamaniom, pożarom, poruszaniu się po terenie czy nieprawidłowościom, których dopuszcza się personel w pracy. Wszystko to wyróżnia system SOPHUS na tle innych technologii i metod stosowanych w takich przypadkach. SOPHUS rozpoznaje ryzyko wszędzie tam, gdzie zawodzą tradycyjne sposoby alarmowania – stała obserwacja pozwala w porę uruchomić działanie interwencyjne i/lub wyeliminować bieżące nieprawidłowości, w każdym miejscu i czasie. SOPHUS automatycznie i bezzwłocznie informuje odpowiednie służby i/lub odpowiedzialne osoby o zaistniałych zdarzeniach.
3.
Zniżki u ubezpieczycieli

Dobre firmy ubezpieczeniowe oferują atrakcyjne zniżki dla Klientów korzystających z elektronicznych systemów dozoru umożliwiających natychmiastową reakcję. Do takiej kategorii zaliczany jest system SOPHUS.
4.
SOPHUS w każdej dziedzinie życia codziennego i rodzinnego

Innowacyjność, najwyższa technologia, niezawodność oraz nieograniczone możliwości SOPHUS'a sprawiają, że system sprawdzi się praktycznie w każdej dziedzinie życia. SOPHUS potrafi usprawnić wykonywanie codziennych obowiązków, zapewnić bezpieczeństwo rodzinie czy Państwa posesji. Wykrywa niepożądane działania, zapewnia kompleksową ochronę osób i mienia, a nawet – poinformuje i podejmie odpowiednie kroki, jeśli ktoś wtargnie na chroniony teren. System SOPHUS łatwo staje się nieodłącznym elementem życia biznesowego i prywatnego!
5.
SOPHUS w marketingu i reklamie

Współcześnie potrzebujemy konkretnych dowodów i wyników, żeby sprawdzić, czy dana reklama przyniesie planowany efekt. System SOPHUS zrobi to za Ciebie, ponieważ posiada wiele możliwości zastosowań – dokładnie wskaże, obliczy oraz wyciągnie wnioski, dotyczące reklamy zewnętrznej; gdzie i jak należy ją zastosować. Dzięki szczegółowej analizie SOPHUS'a przygotują Państwo odpowiednią strategię marketingową, która przyniesie oczekiwane rezultaty.
Przedstawione rozwiązania są propozycją opartą na założeniach ogólnych. Konieczne jest zweryfikowanie jej pod kątem ustaleń wynikających z wizji lokalnej, która pozwoli dokładnie zdefiniować wszelkie szczegóły. Wiedza nabyta przez system SOPHUS poparta jest wieloletnim doświadczeniem i faktycznymi realizacjami u naszych klientów.
Przestrzeni, w których sprawdza się system SOPHUS jest nieskończenie wiele: miejsca publiczne i prywatne posesje, ulice i parkingi, pomieszczenia biurowe czy hale produkcyjne, wydarzenia kulturowe, imprezy okolicznościowe i masowe, dozór pojazdów czy ochrona obiektów.
Widzieć to wiedzieć
Dziękuję za uwagę
1.
Niski koszt użytkowania systemu SOPHUS

System SOPHUS opiera się na innowacyjnej technologii monitoringu wizyjnego, który redukuje koszty do niezbędnego minimum. Koszt całodobowej obserwacji obiektu jest blisko
3,5-krotnie
niższy od kosztu pracowników etatowych i 3
-krotnie
 niższy od kosztu samodzielnego monitoringu wewnętrznego.
SOPHUS analizuje i przedstawia dane w dowolnej formie
Analizowany obraz w formie graficznej

SOPHUS w każdym momencie przedstawi analizę według ustalonych kryteriów. System zaprezentuje dane w dowolnej formie: wykresu, tabeli czy pliku Excel. Tego typu dane pozwolą przeprowadzić analizę i wyciągnąć wnioski.
Weryfikacja obecności
Automatyczna reakcja

System natychmiast zareaguje, wzbudzi alarm i/lub poinformuje odpowiednie służby gdy zauważy niepożądane zdarzenie. Zastosowanie takiego rozwiązania doskonale sprawdza się w działach produkcji, dystrybucji oraz logistyki.
Funkcjonalności systemu
Użycie wielu zastosowań jednocześnie

System SOPHUS za pomocą jednej kamery zlicza wszystkie poruszające się pojazdy, liczy obiekty wjeżdżające i wyjeżdżające, zabezpiecza oraz alarmuje gdy pojazd pojawi się w strefie bezpieczeństwa. Ponadto zapisuje obraz w archiwum i jest podłączony do istniejącego systemu na obserwowanym obiekcie.
Usprawnianie systemów
Analiza według ustalonego kryterium

Film przedstawia analizę obrazu na podstawie rozpoznawania kolorów. Podczas zdiagnozowania obiektu o barwie jasno niebieskiej system automatycznie reaguje i wzbudza alarm. Nie wywołuje alarmu, gdy pojawi się obiekt o ciemniejszych barwach - ponieważ system uznał go za bezpieczny. SOPHUS odróżnia przedmioty i barwy nawet gdy się ze sobą mieszają.
Bezpieczeństwo pracownika

System przy użyciu odpowiednich algorytmów poinformuje gdy obserwowany obiekt zachowa się w inny sposób niż przewiduje to procedura. Film przedstawia osobę pracującą w fabryce o podwyższonym ryzyku dla zdrowia i życia. Gdyby pracownik znalazł się w pozycji horyzontalnej, system bezzwłocznie o tym poinformuje oraz wyśle sygnał do grupy ratowniczej.
Bezpieczeństwo i Higiena Pracy
Kontrola osób pod kątem prawidłowego ubioru

SOPHUS monituruje pracę pracowników. System sprawdza czy pracownik wchodząc na teren budowy ma założony kask ochronny oraz czy kamizelka odblaskowa jest prawidłowo założona. W przypadku nie zdefiniowana wszystkich kryteriów, system automatycznie zareaguje według ustalonych kryteriów.
Bezpieczeństwo i Higiena Pracy
Funkcjonalności systemu
Wyznaczanie ścieżek ruchu

System SOPHUS potrafi nałożyć na obserwowany obraz obszary najczęściej uczęszczane przez poruszające się obiekty. Na podstawie tak wykonanej analizy obrazu system określi, które miejsca wymagają szczególnej uwagi i sporządzi analizę oraz raport, co w konsekwencji może poprawić system procesów produkcji i/lub pojazdów mechanicznych.
System SOPHUS rozróżnia i liczy przedmioty

System SOPHUS odróżnia samochód osobowy od ciężarowego lub człowieka od zwierzęcia. Policzy wszystkie pojazdy lub osoby, które przekraczają wirtualne linie licznikowe oraz automatycznie przedstawi raport w dowolnych przedziałach czasowych.
6. Płynne połączenie systemu SOPHUS z pracą ludzką

W wielu przypadkach czynnik ludzki jest niezbędny w strukturze i profilu działalności firmy. Tym samym zachęcamy do zapoznania się z ofertą siostrzanego Systemu Ochrony TFK, który zapewni profesjonalną i wykwalifikowaną obsługę pracowników etatowych. Jesteśmy przekonani, że nowoczesny system SOPHUS w połączeniu z tradycyjnym wsparciem pracownika TFK zapewni błyskawiczną reakcję oraz interwencję w przypadku wykrycia zagrożenia.
Przykłady optymalizacji kosztów przy standardowym modelu ochrony
- Niski abonament na usługi systemu SOPHUS.
- Wykorzystanie zaawansowanych algorytmów wideodetekcyjnych.
- Niezawodność systemu – system nigdy nie jest zmęczony ani nie ma gorszych dni.
- Całodobowa i bieżąca obsługa przez wykwalifikowanych operatorów Centrum Operacyjnego.
- Maksymalna skuteczność i sprawność działań.
- Natychmiastowa reakcja podczas zaobserwowania zdarzeń niepożądanych.
- Wsparcie systemu SOPHUS i ścisła współpraca z pracownikami ochrony fizycznej i/lub osobami funkcyjnymi.
- Gromadzenie oraz analiza wszystkich gromadzonych danych.
- Analizy przestrzeni według uzgodnionych wytycznych.
- Elastyczne wdrażanie zmian mających na celu dostosowywanie systemu do aktualnych wymagań.
Dodatkowe korzyści
Organizacja budowana od 7 lat
Wzmożone i intensywne prace nad stworzeniem kompletnego systemu SOPHUS rozpoczęły się ponad 7 lat temu, kiedy możliwości obliczeniowe komputerów były na takim poziomie aby ten system budować. Potrzebna była również rozbudowana infrastruktura techniczna, która pozwalała na transmitowanie „ciężkich” obrazów wideo, które dla zasady są dużych rozmiarów oraz objętości.

W konsekwencji wszystkich działań powstał nowoczesny system wideodetekcji, analizy obrazu i natychmiastowego reagowania oraz gromadzenia szeroko rozumianych informacji.

System SOPHUS oparty jest o najnowocześniejsze dostępne możliwości techniczne i technologiczne wykorzystujące najwyższe moce obliczeniowe komputerów.

Jego budowa, testowanie i wdrażanie trwało kilka lat, jest jednak dzisiaj sprawdzonym i funkcjonującym w praktyce systemem, który w obecnej chwili skutecznie wykorzystuje już kilka tysięcy obrazów wideo.
Model biznesowy
SOPHUS jest kompleksowym rozwiązaniem.
W ramach współpracy z klientami zapewniamy pełną obsługę od momentu rozpoczęcia prac nad projektem, poprzez wdrożenie, aż po codzienną obsługę.
 
SOPHUS to nie tylko wideodetekcja. Dzięki wdrożeniu systemu klient w ramach abonamentu otrzymuje od nas właściwe reakcje, skuteczne interwencje, ale również dokładne informacje, wnioski, analizy.
 
Takie działania wyróżniają nasz system na tle wszystkich innych firm w Polsce oraz Europie. Sprawiamy, że dzięki najwyższej technologii, kompletnej obsłudze i profesjonalizmowi stajemy się jedynym takim rozwiązaniem systemowym w Europie.
Zintegrowane Mobilne Urządzenie Wideo


Wideodetekcja


Wideoanaliza
IMVD - Zintegrowane Mobilne Urządzenie Wideo
Na dzień dzisiejszy system SOPHUS opiera się na nowoczesnych kamerach z wbudowaną wideodetekcją. Aby urządzenie sprawnie łączyło się z naszą siecią APN dodatkowo podłączone jest do routerów GSM.

Po podłączeniu urządzenia do prądu następuje automatyczne połączenie z Centrum Operacyjnym SOPHUS. Po kontakcie z klientem zostają zdalnie skonfigurowane wszelkie parametry i ustawienia.

Urządzenie wystarczy rozpakować oraz podłączyć do prądu.
IMVD
Podstawowe cechy zintegrowanego IMVD:
Permanentna łączność z systemem SOPHUS poprzez SOPHUS APN,
Zdalna konfiguracja przez specjalistów SOPHUS,
Wbudowana wideodetekcja w pełnym zakresie,
Pełne wsparcie wideoanalizy,
Urządzenie odporne na warunki atmosferyczne,
Zasilanie 230V,
Opcjonalnie podtrzymanie działania przy braku zasilania poprzez baterie akumulatorowe 12V,
Opcjonalnie wbudowane doświetlenie IR,
Opcjonalnie wbudowany syntezator dźwiękowy,
Wbudowany modem GSM działający zarówno w sieciach 3G jak również 4G LTE,
Nowoczesny wygląd.

Firma SOPHUS zastrzegła urządzenie w Urzędzie Patentowym.
Wideodetekcja
Urządzenie SOPHUS posiada zaszyty i rozbudowy system wideodetekcji. Takie rozwiązanie powoduje szereg możliwości oraz rozwiązań, aby precyzyjnie spełnić oczekiwania klienta.

System na obserwowany obraz nakłada odpowiednią siatkę wideotekcji odpowiadającą obecnym potrzebom i precyzyjnie reaguje na wszelkie zdarzenia, które nie powinny w danej przestrzeni mieć miejsca.
Dodatkowo, system SOPHUS potrafi automatycznie reagować na zdarzenia niepożądane dając tym samym natychmiastowy czas reakcji.

System wideodetekcji we współpracy z operatorami Centrum Operacyjnego SOPHUS działa skutecznie i bez omyłkowo poprawiając skuteczność oraz funkcjonowanie firmy klienta.

Wideoanaliza
SOPHUS zdecydował o wdrożeniu do swojej oferty usług związanych z CENTRUM ANALIZ.

Spora grupa klientów biznesowych potrzebuje danych zbieranych w dłuższych okresach, np. danych statystycznych. Informacje uzyskane dzięki wideodetekcji, które zbierane są w bazie danych posiadają ogromny potencjał i wielką wartość.

SOPHUS w planie abonamentowym dostarczy klientom takie dane - klient nie będzie musiał kupować urządzenia, a zapłaci jedynie za dane dostarczane do niego w wybranym formacie.

SOPHUS jest w trakcie budowy systemu, który automatycznie będzie pobierał dane bezpośrednio z kamer (np. za pośrednictwem Meta Danych), analizował je oraz przedstawiał klientowi w dowolny sposób.
2. Firma handlująca złomem:
Redukcja jednego stanowiska nocnego,
Utrzymanie niezbędnego jednego całodobowego stanowiska,
2 000 Euro (50%) oszczędności w skali miesiąca,
Zwiększenie bezpieczeństwa firmy.
3. Zajezdnia tramwajowa:
Redukcja jednego pełnego stanowiska,
Ze względu na wielkość obiektu utrzymanie jednego całodobowego stanowiska oraz pomocnego stanowiska nocnego,
4 000 Euro (35%) oszczędności w skali miesiąca,
4. Zakład produkcyjny branży Automotive:
Redukcja sześciu całodobowych stanowisk,
Utrzymanie niezbędnych trzech stanowisk ochrony w zakładzie,
22 500 Euro (60%) oszczędności w skali miesiąca
Przykłady optymalizacji kosztów w firmach
ZAPLECZE TECHNICZNE


CENTRUM OPERACYJNE


WIDEODETEKCJA


CENTRUM ANALIZ
Całodobowa i bieżąca obserwacja/analiza obserwowanego obiektu.
Maksymalna skuteczność i sprawność działań zgodnie z wytycznymi.
Natychmiastowa reakcja podczas zaobserwowania zdarzeń niepożądanych.
Wsparcie systemu poprzez czynnik ludzki - Operatorów Centrum Operacyjnego.
Wsparcie techniczne ze strony wykwalifikowanych pracowników SOPHUS.
Atrakcyjne warunki cenowe.
Koszt obserwacji obiektu jest nawet
3,5-krotnie
niższy od kosztu jednego całodobowego stanowiska ochrony, oraz
3-krotnie
 niższy od kosztu samodzielnej realizacji profesjonalnego monitoringu wewnętrznego.
Ciągłe doskonalenie jakości usługi poprzez zmiany istniejących procedur w oparciu o zdobyte doświadczenie.
Tworzenie szczegółowych raportów i analiz według wytycznych zleceniodawcy.

Optymalizacja kosztów
Klienci czerpią szereg benefitów dzięki wdrożeniu systemu SOPHUS.
Optymalizacja kosztów związana była z redukcją stanowisk ochrony do niezbędnego minimum przy jednoczesnym zwiększeniu bezpieczeństwa i skuteczności prowadzonych działań oraz usprawnieniu procesów technologicznych firmy:

Sieć sklepów wielkoformatowych:
- Obsługa 32 obiektów w Polsce,
Redukcja średnio dwóch stanowisk ochrony w jednym obiekcie,
Blisko 250 000 Euro oszczędności we wszystkich obiektach w skali miesiąca,
Wielokrotne zwiększenie skuteczności w skali roku:
750 udaremnień kradzieży,
555 ujęć przestępców na gorącym uczynku.

Wcześniej

6 stanowisk służb ochrony = 4 332 roboczogodziny miesięcznie

średnia stawka za jedną roboczogodzinę = 17,5 PLN

Miesięczna wartość utrzymania służb ochrony = 75 810 PLN
Przykład optymalizacji kosztów w oddziale Strabag Polska
Obecnie

Użycie niezbędnej ilości zestawów SOPHUS IMVD w lokalizacjach

Miesięczna wartość utrzymania systemu = 27 000 PLN
Obniżenie kosztów ochrony o
48 810 PLN miesięcznie
(blisko 65% oszczędności) przy znacznym zwiększeniu bezpieczeństwa i funkcjonalności firmy
Full transcript