Loading presentation...

Present Remotely

Send the link below via email or IM

Copy

Present to your audience

Start remote presentation

  • Invited audience members will follow you as you navigate and present
  • People invited to a presentation do not need a Prezi account
  • This link expires 10 minutes after you close the presentation
  • A maximum of 30 users can follow your presentation
  • Learn more about this feature in our knowledge base article

Do you really want to delete this prezi?

Neither you, nor the coeditors you shared it with will be able to recover it again.

DeleteCancel

Презентація на тему: безпечність пральних порошків.

No description
by

Masha Zavalina

on 8 December 2013

Comments (0)

Please log in to add your comment.

Report abuse

Transcript of Презентація на тему: безпечність пральних порошків.

FONTS
Деякі ПАР , особливо аніонні , " осідають " у внутрішніх органах : в печінці - 0,6 % , у мозку - 1,6% від потрапили на незахищену шкіру.
Найбільш агресивними є аніонні ПАР (а- ПАР), які , всмоктуючись у кров , здатні вражати мозок , внутрішні органи , руйнувати імунітет , викликати алергічні реакції.
Залишаючись на волокнах тканини , а- ПАР при контакті зі шкірою потрапляють на її поверхню , звідки досить швидко всмоктуються і надходять у кров , поширюючись таким чином по всьому організму
Ці хімічні сполуки , проникаючи в організм людини через шкіру , надають надзвичайно негативний вплив на його функціонування
Особливості хімічного складу прального порошку поверхнево -активні речовини (ПАР) , які є основними активними елементами пральних порошків, руйнують не тільки бруд.
Фосфати, що містяться у пральному порошку , сприяють проникненню ПАР в організм , знижуючи захисні функції шкірного покриву. Оскільки тіло людини практично постійно протягом дня стикається з різними матеріалами, які оброблені пральним порошком, а молекули ПАР в середньому зберігаються у волокнах одягу в потенційно небезпечній для здоров'я концентрації близько чотирьох діб, організм систематично піддається впливу цих хімічних сполук, що отруюють кров і знижують імунний бар'єр.
Презентація на тему: безпечність пральних порошків.
Підготувала
студентка ФТТП 4курс 2 група
Заваліна Марія

Фосфати сприяють активному проникненню поверхнево- активних речовин в організм людини через шкіру ; інтенсивно знежирюючи її і руйнуючи мембрани , різко знижують бар'єрну функцію шкірного покриву. За допомогою фосфатів ПАР через мікросудини всмоктуються в кров , яка транспортує їх до всіх важливих органів.
Дія ПАР подібна до дії деяких отрут: викликають емфізему в легенях, пошкоджують клітини печінки, що в свою чергу викликає збільшення рівню холестерину, порушуючи передачу нервових імпульсів в центральній і переферичній нервовій системі, змінюють фізико-хімічні показники крові і завдають серйозний удар по імунній системі.
Через високі концентрації, а-ПАР після прання зберігаються на бавовняних, вовняних, напіввовняних речах до 4-х діб, впродовж яких зберігається і більша ймовірність інтоксикації організму людини, особливо в дитячому віці.
Перша загроза дії фосфатів на організм людини полягає у тому, що вони здатні порушувати кислотно-лужний баланс клітин шкіри, викликаючи дерматологічні захворювання.
Окрім того, при контакті зі шкірою ці сполуки потрапляють безпосередньо в кров, змінюючи процентний склад гемоглобіну, білка та зміну структури і щільність сироватки крові, що і призводить до порушення роботи внутрішніх органів: нирок, печінки, скелетних м’язів, що в свою чергу викликає порушення обміну речовин, загострення хронічних захворювань та появу нових.
Основна проблема з миючими засобами – значний вміст фосфатів, які потрапляють у наші комунальні стоки і через брак ефективних технологій очистки стічних вод
Високий вміст фосфатів, фосфору у наших водосховищах провокує цвітіння синьозелених водоростей
Лише 1 грам триполіфосфату натрію стимулює освіта 5–10 кг водоростей. Як наслідок, у великих кількостях виділяється метан, аміак, сірководень. А чим більше у воді всякої суспензії, тим менше шансів використовувати річки і водоймища як джерела питної води. А ця проблема все більше турбує сучасне людство.
Якби за ростом водоростей встигали розмножуватись їх споживачі (риби, комахи, молюски), то проблеми не було б, а так ці водорості згодом відмирають, починають гнити і отруюють воду сірководнем та метаном
Full transcript