Loading presentation...

Present Remotely

Send the link below via email or IM

Copy

Present to your audience

Start remote presentation

  • Invited audience members will follow you as you navigate and present
  • People invited to a presentation do not need a Prezi account
  • This link expires 10 minutes after you close the presentation
  • A maximum of 30 users can follow your presentation
  • Learn more about this feature in our knowledge base article

Do you really want to delete this prezi?

Neither you, nor the coeditors you shared it with will be able to recover it again.

DeleteCancel

Динаміка розвитку ринку корпоративних облігацій в Україні

No description
by

Снежана Иванова

on 14 October 2015

Comments (0)

Please log in to add your comment.

Report abuse

Transcript of Динаміка розвитку ринку корпоративних облігацій в Україні

Відповідно до Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок»:
Корпоративні облігації
чи облігація підприємств являє собою емісійний борговий цінний папір з встановленою доходністю, шляхом випуску якого юридична особа-емітент здійснює запозичення на фінансовому ринку.
Динаміка випусків корпоративних облігацій в Україні, млрд. грн.
Етапи становлення та розвитку ринку корпоративних облігацій в Україні
Динаміка розвитку ринку корпоративних облігацій в Україні
Підготувала:
студентка 41-ФК групи
Іванова Сніжана
Емісія корпоративних облігацій
Обіг корпоративних облігацій
Перший етап
полягав у формуванні правових передумов створення ринку, коли Україна офіційно стала незалежною суверенною державою. В 1991 р. був прийнятий Закон України «Про цінні папери та фондову біржу», який визначив основні поняття ринку корпоративних облігацій, умови емісії та обігу боргових інструментів.
В цей період Указом Президента України було утворено Державну комісію з цінних паперів та фондового ринку (ДКЦПФР), визначивши її завдання, функції, права, відповідальність та відносини з іншими державними органами з питань регулювання та контролю на ринку цінних паперів та ринку боргових інструментів як його невід’ємної складової.
Другий етап
пов'язаний зі створенням ринкової інфраструктури та тривав з 1997 по 1998 рік.
Цей період характеризувався зростанням попиту на акції щойно приватизованих підприємств, що супроводжувалось виникненням фінансових посередників, системи обліку прав власності на цінні папери та майданчиків організованої торгівлі.
В цей же час український уряд здійснював запозичення на внутрішньому ринку, використовуючи інструменти ринку боргових цінних паперів, а саме облігацій.
Такі дії держави з одного боку стимулювали участь банків на фондовому ринку, оскільки саме вони були основними держателями даних цінних паперів, а з іншого боку витісняли з ринку корпоративні боргові інструменти, гальмуючи таким чином розвиток ринку облігацій підприємств.
Третім етапом
став період формування закритого вітчизняного ринку корпоративних облігацій в 1999-2001 роках. Даний етап ознаменувався прийняттям Закону України «Про внесення змін до деяких законів України з метою стимулювання інвестиційної діяльності», який визначав, що кошти, отримані емітентом від продажу облігацій не оподатковувались, а основна сума боргу, на відміну від відсотків, не включалась до витрат.
Четвертий етап
ознаменувався активним зростанням випусків корпоративних облігацій і тривав з 2002 по 2007 рік.
В цей час вітчизняні підприємства починають випробувати облігації як додатковий інструмент в залученні боргового капіталу на оснащення та переозброєння виробництва, а комерційні банки вбачають в посередницькій діяльності на ринку корпоративних облігацій нову лінію бізнесу, яка приносить їм комісійні доходи за розміщенні цінні папери.
Крім того, комерційні банки вбачали в розміщенні активів в корпоративних облігаціях додаткове джерело отримання процентних доходів, що сприяло розвитку ринку корпоративних облігацій.
Джерело: Річний звіт НКЦПФР
Дякую за увагу!
Full transcript