Loading presentation...

Present Remotely

Send the link below via email or IM

Copy

Present to your audience

Start remote presentation

  • Invited audience members will follow you as you navigate and present
  • People invited to a presentation do not need a Prezi account
  • This link expires 10 minutes after you close the presentation
  • A maximum of 30 users can follow your presentation
  • Learn more about this feature in our knowledge base article

Do you really want to delete this prezi?

Neither you, nor the coeditors you shared it with will be able to recover it again.

DeleteCancel

Ķīnas - Japānas kultūras reģions

No description
by

Sintija Martinova

on 21 May 2014

Comments (0)

Please log in to add your comment.

Report abuse

Transcript of Ķīnas - Japānas kultūras reģions

Kultūra
Ķīnas kultūra ir viena no vissenākajām kultūrām pasaulē. Tā sākusi jau veidoties vairākus gadu tūkstošus pirms mūsu ēras un nepartraukti attīstījusies līdz pat mūsu dienām, neraugoties uz neskaitāmiem novadu iebrukumiem, asiņainiem iekšējiem brāļu kariem un ārzemnieku agresijām, kas dažkārt izpostījušas ķīniešu zemi, iecērtot dziļas brūces tās saimniecībā un kultūrā. Taču neviens iebrucējs nespēja pretstatīt savu kultūru ķīniešu tautas kultūrai. Visas svešinieku ciltis, kas iekarojušas Ķīnu, ir zaudējušas savu dzimto valodu, savu rakstību un pakļāvušās Ķīnas kultūras ietekmei, gandrīz pilnīgi asimilējoties ķīniešu tautā.
Ievads par Ķīnu
Ķīnas - Japānas kultūras reģions

Lielais Ķīnas mūris
Lielais Ķīnas mūris ir pasaulē lielākais arhitektūras piemineklisķīna un ir iekļauts jaunajā septiņu pasaules brīnumu sarakstā. Mūris ir Ķīnas spēka un varenības simbols, kurš sākotnēji celts , lai aizsargātu ziemeļu robežas. Tas ir viens no pasaulē radītajiem cilvēku objektiem, kas redzams no orbīta pat ar neapbruņotu aci. Tā celtniecība sākta 221.gadā pirms Kristus. Mūris atrodas Ķīnas ziemeļu daļā. Tā garums sasniedz 6350 km.
Kultūra
Reliģiskos svētkos un citos īpašos gadījumos cilvēki Japānā valkā kimono. Kimono ir garš halātveida tērps ar platu apjožamu jostu un garām piedurknēm. Tas var būt izgatavots no zīda, kokvilnas vai vilnas. Daudzi kimono ir ļoti krāsaini un skaisti izšūti. Japāņi mīl sportu - viņi labprāt skatās sportu sacensības vai arī sporto paši. Nacionālais komandu sporta veids ir beisbols, kas nācis no Amerikas. Sens sporta veids, kas raksturīgs tieši Japānai, ir sumo cīņa. Par to daudz interesējas, un to rāda televīzijā
Ievads par Japānu
Daudzus gadsimtus Japāna bija slēgta ārzemniekiem un neuzticējās pārējai pasaulei. Mūsdienās tā ir vadoša industriāla valsts ar modernu tehnoloģiju un viena no bagātākajām pasaulē. Šī attīstība ir vēl jo vairāk apbrīnojama, ja ņem vērā Japānas kalnaino reljefu un dabas resursu trūkumu - lielākā daļa izejvielu tai jāieved no ārzemēm. Japānas iedzīvotāji daudz strādā. Viņiem ir augsts dzīves līmenis, laba veselības aprūpes un izglītības sistēma. Japānā ir garākais vidējais mūža ilgums pasaulē. Te pastāv spēcīga Rietumu ietekme, lai arī cilvēki paliek uzticīgi savai kultūrai un tradīcijām.
Reliģija
Reliģiskie ticējumi Ķīnā izveidojās jau senā pagātnē. Klasiskās literatūras sacerējumos minēti seni svētie teksti, kas ticīgo vidū baudījuši īpašu cieņu. Vislielākā nozīme bija 4. – 5. gs.p.m.ē. tapušajām reliģiski filozofiskajām sistēmām, uz kurām pamatojās vēlākās reliģijas. Ķīnas kultūras dzīvē milzīga loma bija uz seno rakstvežu un zīlētāju skolu bāzes izaugušajai Konfūcija reliģiski filozofiskajai sistēmai. Par paša Konfūcija personību saglabājies ļoti maz ziņu. Taču zināmie fakti ir ļoti ticami un tie ir cieši saistīti ar konkrētā laikmeta reālo dzīvi.
Rakstība
Ķīniešu rakstība ir savdabīga, tā radusies sirmā senatnē. Jau Šanas (Iņas) laikmetā Ķīnā bija attīstīta hieroglifiskās rakstības sistēma.
Ķīniešu rakstu zīme ir hieroglifs. Katrai zīmei ir viena vai vairākas nozīmes, bet, lai izveidotu vienu vārdu, nereti izmanto vairāku hieroglifu savienojumus. Tekstā visi hieroglifi aizņem vienādu platību un cits no cita atrodas vienādā attālumā. Tātad starp vārdiem nav intervālu. Pretēji eiropiešu valodām, nav arī lielo un mazo rakstu zīmju.
Sākotnējā hieroglifika izveidojusies no zīmējumu rakstiem tā saucamām piktogrammām. Hieroglifiskās rakstības pamatā ir 214 elementi, kurus mēdz saukt par saknēm.
Ķīna ir senākā līdz mūsdienām pastāvoša pasaules civilizācija. Ķīnieši ir viena no retajām pasaules tautām, kuras dzīve un kultūra rit tajā pašā teritorijā, kur tā sākusies. Ķīniešu tradicionālās kultūras pamatā ir “ķīniešu ceremonija”. Nevienā citā senajā civilizācijā nebija tik pamatīgi izveidota uzvedības normu sistēma
Māksla
Ēdieni
Ēdiens Japānā ir īpašs un tiek gatavots savādāk nekā citviet pasaulē.
Vietējās virtuve pamatā ir svaigas zivis, un jāatzīst – tik gardu un veselīgu maltīti būs atrast grūti. Tiek uzsvērts, ka zivis ir jāapēd maksimāli divu dienu laikā pēc tās noķeršanas.Tomēr viens no interesantākajiem japāņu ēdieniem ir Kobe beef jeb Kobes vērsis. Šī liellopa gaļa ir ļoti maiga un garda, bet pats neparastākais ir veids, kā liellops tiek audzēts. Govs tiek turēta perfekti tīros un nomierinošos apstākļos, kūtī skan simfoniskā mūzika, govs tiek regulāri dzirdīta ar alu un katru dienu saņem masāžu.
Paldies par uzmanību:)
Mākslas galvenā iezīme ir tieksme pēc harmonijas ar dabu.
Japāņu mākslas princips - "Neradi pats, bet atrodi un atklāj!"
Glezniecība Japānā ir stipri ietekmējusies no Ķīnas.
Glezniecība izveidojās no raksta.
Japāņu glezniecībā galvenokārt izmanto melnu vai krāsainu tušu uz papīra un zīda.
Full transcript