Loading presentation...

Present Remotely

Send the link below via email or IM

Copy

Present to your audience

Start remote presentation

  • Invited audience members will follow you as you navigate and present
  • People invited to a presentation do not need a Prezi account
  • This link expires 10 minutes after you close the presentation
  • A maximum of 30 users can follow your presentation
  • Learn more about this feature in our knowledge base article

Do you really want to delete this prezi?

Neither you, nor the coeditors you shared it with will be able to recover it again.

DeleteCancel

Akademia: Naucz się Prezi w 15 minut!

Praca z Prezi - interfejs i narzędzia.
by

Darek Młodnicki

on 21 June 2011

Comments (0)

Please log in to add your comment.

Report abuse

Transcript of Akademia: Naucz się Prezi w 15 minut!

Powiązane argumenty Powiązane argumenty Powiązane argumenty kiedy umieścisz już tekst i ramki, czas na "fabułę" To tak, jak z planowaniem wycieczki Wyobraź sobie, że Twoje Prezi to ten obraz W podobny sposób możesz przedstawić swoje pomysły i zależności między nimi... Dziękuję za
Twój czas! Możesz mówić o kocie, krowach lub całej stodole - powiększ każde z nich aby przyciągnąć uwagę pokażę ci, jak w łatwy sposób stworzyć fantastyczne prezi. nazywam się Zoey. Znajdziesz dla mnie 15 minut? Hej, szczegóły... szczegóły... szczegóły... szczegóły... szczegóły... szczegóły... szczegóły... szczegóły... szczegóły... szczegóły... szczegóły... szczegóły... szczegóły... szczegóły... szczegóły... szczegóły... szczegóły... szczegóły... Zabawa ważne mniej ważne Dobre wieści główne twierdzenie Teoria 01 Toeria 02 Jak zacząć? Możesz także użyć prezentacji zrobionej przez kogoś innego (jeśli została udostępniona)
Da ci to inspirację. na razie nie martw się o temat: jeśli podoba ci się układ lub struktura --zacznij pisać tekst... Tekst Teraz możesz skupić się na dokładnym określeniu kluczowych kwestii i zależności Twoje pomysły są teraz czytelne i zorganizowane Uwaga Cały proces jest interaktywny.

używając prezi pracujesz jednocześnie nad swoimi pomysłami, zależnościami między nimi i sposobem prezentacji. podwójne kliknięcie_ Zrób to z Prezi: Title Body Title przeciagnij aby zmienic rozmiar Tutaj mozesz zmienic styl tekstu Zebra Opcje Zrób to z Prezi więcej różnych rzeczy... Wspólny mianownik w Prezi możesz tworzyć hierarchię rozmiarów. Powiększ najważniejsze punkty, połącz związane ze sobą detale i wzbogać je o tekst i obrazy jak poniżej. Widzisz jednocześnie ogólny obraz i zależności pomiędzy pomysłami. Prezi pomaga Ci myśleć o tym, co chcesz powiedzieć. Rezultat jest bardzo obrazowy -- nawet bez zdjęć i klipartów. Złe wieści 1. 3. Wspaniały pomysł Zacznij dobrym żartem Plany na przyszłość Co mówią inni Jak można to zrobić Szybkość Zasoby Doświadczenie jeśli nie masz dokładnie zaplanowanej struktury prezentacji, po prostu wstaw wszystko co przyjdzie ci do głowy: pomysły, szczegóły, obrazy. kiedy znajdą się one na płótnie, o wiele łatwiej będzie ci dopracować plan i kluczowe kwestie. 2. Jeśli wiesz, co chcesz przekazać, po prostu zacznij pisać.

prezi pomoże ci także w fazie koncepcyjnej.

możesz zacząć na trzy sposoby: kliknij gdziekolwiek i zacznij pisać główne idee. później możesz powiększać każdy obszar aby pokazać więcej szczegółów. Pokażemy to w piątek Dobrze byłoby przedstawić
wszystko za pomocą chmury... Wynik testu: 23/5537 Odnieśmy to do poprzednich projektów Super!
Podoba mi sie! Kliknij dwa razy aby dodac nowy lub edytowac instejacy tekst Rozmieść obiekty Pomysły Następny krok: Czas trwania gry Zdarzenie 1 Zdarzenie 2 Zdarzenie 3 Kliknij na obiekcie aby zobaczyc Zebre Transformacji Tak dziala Zebra: Kliknij na menu + Zebry aby wyswietlic dodatkowe opcje dla zaznaczenia To jest menu Bubble. Znajdziesz tu wszystkie potrzebne narzedzia. Kliknij na kole aby je aktywowac. Kliknij Insert, oraz 'Load File' aby wstawic obraz Mozesz tez wstawiac linie i strzalki Przyciągnij uwagę Skup się na ważnych kwestiach Przekaz Powiązane argumenty Powiązane argumenty Powiązane argumenty To jest ramka Zrób to z Prezi: Kliknij Frame w menu, i wybierz rodzaj ramki Przesun kursorem aby narysowac ramke Okragle ramki doskonale przyciagaja uwage.
Dobrze je widac po oddaleniu. Zobaczysz znaczek na szczycie kola, oznaczajacy "góre" Ramki nawiasowe sa bardziej subtelne i czytelniejsze Przytrzymaj shift podczas rysowania aby zachowac proporcje 4:3 zgodne z projektorem multimedialnym Taka ramka pozwala tez na zaznaczenie fragmentu zdania I dodanie detali a więc, możesz:
wklejać tekst podwójnym kliknięciem.
Bawić się układem przy pomocy Zebry.
Przyciągać uwagę ramkami I jeszcze jedno... Aby przetestowac wyglad tekstu, obrazow i ramek podczas edycji, nacisnij Show. Uaktywni to tryb podgladu, w którym:
Klikniecie na obiekcie przybliza go
Klikniecie na tle oddala widok
Uzycie strzalek przybliza i oddala Wskazówka: mozesz nacisnac spacje w dowolnym momencie aby przelaczac sie pomiedzy trybami podgladu i edycji. Mozez tez przytrzymac spacje aby wlaczyc chwilowy podglad a nastepnie puscic ja aby powrócic do edycji. Fabuła Zrób to z Prezi Zaprezentuj to z Prezi Kliknij Path Klikaj obiekty, ktore chcesz umiescic na sciezce Podarunki 1 2 3 4 5 Przeciagaj duze kola:
Na tlo, aby usunac przystanek na sciezce
na inne obiekty aby umiescic je na sciezce zamiast obecnego Przeciagaj male kola na obiekty aby dodac je do sciezki Kliknij tutaj aby utworzyc klatke z biezacego widoku i dodac ja do sciezki Delete All skasuje cala sciezke O Kliknij Show aby zaczac prezentacje Tryb pelnoekranowy Trzymaj się ścieżki Mozesz poruszac sie po prezentacji na kilka sposobow:
Przyciski na dole
Strzalki na klawiaturze
Za pomoca pilota W dowolnej chwili mozesz oddalic widok, zejsc ze sciezki, i kliknac Next aby na nia powrocic Przytrzymaj Next i wybierz czas automatycznego pokazu Aby wrocic do poczatku, przytrzymaj przycisk 'Previous' i wybierz 'Back to start' dzięki ścieżce:
możesz łatwo poruszać się w prezentacji za pomocą pilota
można łatwo nawigować po zagnieżdżeniu prezi na stronie Ostatni rodzaj ramek to wypelniony prostokat, swietny do pisania na tle obrazow. Ten typ jest najbardziej zblizony do tradycyjnych slajdow.
Full transcript