Loading presentation...

Present Remotely

Send the link below via email or IM

Copy

Present to your audience

Start remote presentation

  • Invited audience members will follow you as you navigate and present
  • People invited to a presentation do not need a Prezi account
  • This link expires 10 minutes after you close the presentation
  • A maximum of 30 users can follow your presentation
  • Learn more about this feature in our knowledge base article

Do you really want to delete this prezi?

Neither you, nor the coeditors you shared it with will be able to recover it again.

DeleteCancel

Chordofonai

No description
by

Anastasija Varmaskina

on 9 February 2017

Comments (0)

Please log in to add your comment.

Report abuse

Transcript of Chordofonai

Kokį skambesį turi chordofono instrumentai?
Visi chordofono instrumentai virpinant stygas išskleidžia skardų garsą. Kai, kurie instrumentai groja aukštai, o kiti žemai... Bet yra instrumentų, kurie groja ir aukštai, ir žemai, pvz.: pianinas, fortepijonas, klavesinas...
Chordofono pirmieji instrumentai
Apie X a. bažnyčiose pradėta statyti vargonus.Kiti to meto instrumentai: liutnia (primena gitarą), arfa, psalterijus (primena kankles), fidelis ir rebekas (smuiko pirmtakai). XV–XVI a. buvo sukonstruoti nauji klavišiniai instrumentai – klavesinas bei gerokai už jį mažesnis klavikordas.
Instrumentai
Skambinant klavesinu klavišai kelia svirteles, prie kurių pritaisytos stygas užgaunančios plunksnos. Klavesino tipo instrumentų yra įvairaus dydžio: mažas, ant stalo dedamas instrumentas vadinamas spinetu, Anglijoje – virdžinalu; didelis ir skambesnis − čembalu.
Klavikordas
Skambinant klavikordu garsas išgaunamas prie klavišo galo pritvirtinto metalinio virbo su plokščia galvute smūgiu į stygą. Klavikordo skambesys labai tylus, tačiau turtingas spalvų, todėl šis instrumentas labiausiai tiko muzikuoti namuose.
Smuikas
Kas yra CHORDOFONAS?
Chordofonai
Chordofonas-muzikos instrumentas, kuriame garsas išgaunamas virpinant stygas.
Klavesinas
Grojant smuiku, žemiausia styga yra „sol“. Tai yra pats mažiausias ir aukščiausiai suderintas instrumentas, priklausantis smuiko šeimai.
Kontrabosas
Kontrabosas yra didžiausias ir žemiausio registro styginis muzikos instrumentas, naudojamas moderniame simfoniniame orkestre. Standartinis styginių grupės instrumentas simfoniniame orkestre ir mažesniuose styginių ansambliuose. Kontrabosas naudojamas ir kituose muzikos stiliuose, tokiuose kaip džiazas, šeštojo dešimtmečio bliuzas, rokenrolas, bluegrass ir tango.
Fortepijonas
Fortepijonas – klavišinis muzikos instrumentas, dažniausiai naudojamas koncertams. Jo vibratorius – stygos. Kad stygos pasidarytų tamprios, reikia jas iš anksto viena kryptimi įtempti. Fortepijonas išsiskiria dideliu diapazonu, turtingu tembru ir judria skambesio dinamika.
Dabar fortepijonas yra pagrindinis instrumentas muzikos mokyklose.
Projektą sukūrė Anastasija Varmaškina ir
Daša Varmaškina
Violončelė
Violončelė – styginis instrumentas, turintis keturias stygas:C (do), G (sol), D (re) ir A (la). Violončelė yra bosinis smuiko šeimos narys. XVII a. ištobulinti trys smuiko variantai, iš kurių vieno - Viola da Gamba, vėliau ir ištobulinta violončelė. Violončelė derinama kvintomis. Violončelės ilgis būna įvairus ir priklauso nuo jos modelio, tačiau standartinis ilgis - apie 75 cm.
Natos violončelei dažniausiai rašomos boso arba tenoro raktuose.
Full transcript