Loading presentation...

Present Remotely

Send the link below via email or IM

Copy

Present to your audience

Start remote presentation

  • Invited audience members will follow you as you navigate and present
  • People invited to a presentation do not need a Prezi account
  • This link expires 10 minutes after you close the presentation
  • A maximum of 30 users can follow your presentation
  • Learn more about this feature in our knowledge base article

Do you really want to delete this prezi?

Neither you, nor the coeditors you shared it with will be able to recover it again.

DeleteCancel

Drėgnieji atogrąžų miškai

No description
by

Ramūnas Briedis

on 16 January 2013

Comments (0)

Please log in to add your comment.

Report abuse

Transcript of Drėgnieji atogrąžų miškai

Iki šiol niekas negali pasakyti, kiek augalų ir gyvūnų rūšių gyvena atogrąžų miške. Nors manoma, kad iš viso atogrąžų miškuose gali gyventi arti 10 mln. organizmų rūšių, kai kurie mokslininkai spėja, kad atogrąžų miškuose gali būti net 30 mln. ar 80 mln. įvairių organizmų rūšių. Drėgnieji atogrąžų miškai (Pietų Amerikoje žinomi kaip selva ) – gamtinis biomas ( didžiulė gyvųjų organizmų buveinė) , vyraujantis pusiaujo, subekvatorinėje, kartais ir subtropinėje juostoje. Susidaro esant labai dideliam kritulių kiekiui ir aukštai, visus metus pastoviai temperatūrai. Būdingi požymiai:
Vidutinė metinė temperatūra siekia 24 - 25 laipsnius šilumos . Kritulių iškrenta ne mažiau kaip 400 cm . Pasižymi augalijos ir gyvūnijos gausa (2/3 planetos floros ir faunos). Gyvunų įvairovė:
Didžiausią jų dalį, žinoma, sudaro vabzdžiai ir kiti smulkūs organizmai. Vabzdžiai gyvena aukštų medžių lapijoje. Daugybė mokslui nežinomų rūšių yra dirvožemyje. Dirvožemio organizmai labai įvairūs. Visai nedideliame plotelyje gali būti iki 2000 skirtingų organizmų rūšių ir net ketvirtis milijono individų (neskaičiuojant visiškai smulkių, tokių kaip bakterijos). Įdomu, kad uolienose aptinkamos bakterijos vystosi labai lėtai – vienas individas (viena bakterija) vystosi 500 m. Visuose miškų arduose maitinasi ir glaudžiasi gyvūnai, kurie padeda apdulkinti žiedus ir išplatinti sėklas. Skirtinguose drėgnojo miško arduose aptinkama skirtingų rūšių gyvūnų. Ypač gausu vabzdžių, kurie pasižymi ne tik rūšių įvairove, bet ir išsiskiria dydžiu bei gyvensena. Drėgnieji atogrąžų miškai Paplitimas:
Išplitę Centrinėje Afrikoje, Pietų Amerikoje (daugiausiai Amazonijoje) ir Centrinėj e Amerikoje, Indijoje, Pietryčių Azijoje, Malajų salose, vietomis Australijoje ir Okeanijoje (daugiausia Melanezijoje ir Havajuose). Daugiau negu ketvirtadalis visų paukščių aptinkama drėgnuose atogrąžų miškuose. Labiausiai paplitusios papūgos, karveliai, kolibriai ir daugelis kitų rūšių. Gausu šiuose miškuose ir įvairių žinduolių. Medžių virūnėse gyvena smulkios beždžionės, šikšnosparniai, tarp žemesnių šakų įsikuria stambesnės beždžionės, voverės, po medžius laipioja leopardai, pumos. Gyvūnija gausi ir įvairi, todėl gali išmisti daugybė plėšrūnų, tarp kurių netrūksta ir didžiųjų roplių: anakondų, aligatorių, kaimanų. Miško paklotėje gausu šimtakojų, vorų, termitų, skruzdėlių - gyvūnų, mintančių nuokritomis, augalų ir kitų gyvūnų liakanomis. Taip jie visi padeda paruošti nuokritas, tolesniam skaidymui, o tai atlieka gausybė bakterijų ir dirvos grybų, gyvenančių miško paklotėje.
Full transcript