Loading presentation...

Present Remotely

Send the link below via email or IM

Copy

Present to your audience

Start remote presentation

  • Invited audience members will follow you as you navigate and present
  • People invited to a presentation do not need a Prezi account
  • This link expires 10 minutes after you close the presentation
  • A maximum of 30 users can follow your presentation
  • Learn more about this feature in our knowledge base article

Do you really want to delete this prezi?

Neither you, nor the coeditors you shared it with will be able to recover it again.

DeleteCancel

5 powodów, dlaczego warto zabierać zwierzęta do pracy

Wiele osób uważa, że do pracy nie powinno się zabierać swoich zwierząt domowych. Zobaczcie 5 powodów, dla których jednak warto zabrać zwierzęta do pracy!
by

Sklep i-Zoologiczny.pl

on 27 January 2014

Comments (0)

Please log in to add your comment.

Report abuse

Transcript of 5 powodów, dlaczego warto zabierać zwierzęta do pracy

Pomagają przełamać lody
W nowoczesnym miejscu pracy, gdzie coraz częściej współpracownicy są anonimowi i kontaktują się ze sobą wyłącznie za pomocą komputera, psy mogą pomóc nazwiązać relacje międzyludzkie. Dzięki obecności zwierząt w biurze wywiązac się może między współpracownikami rozmowa, chociażby na temat rasy czy imienia psa, co może pomóc członkom zespołu nawiązać więzi.
Obniżają poziom stresu
W 2012 roku Virginia Commonwealth University przeprowadził badanie na 550 osobowej grupie pracowników w jednym z biur w Nowym Jorku, gdzie codziennie do miejsca pracy przychodziło około 20-30 psów wraz z właścicielami - pracownikami biura. Naukowcy korzystali z próbki śliny, aby ocenić poziom stresu i odkryli, że poziom stresu w ciągu dnia spadł u pracowników, którzy tego dnia przyszli do biura z psem.
Usuwają w biurze szkodniki
W jednym z biur planowania i architekruty krajobrazu w Denver szaro -biały kot o imieniu Gonzo wykonuje istotne zadanie: łapie myszy.

Gdy poprzedni kot umarł - myszy wróciły do biura. Szybko zniknęły, gdy pojawił się Gonzo.
Zmuszają do zrobienia przerwy
Przebywanie z pse w pracy wymaga, aby od czasu do czasu oderwać się od komputera i wyjść na spacer.

Przerwy te mogą zwiększyć naszą wydajność. Podczas wielogodzinnego wysiłku umysłowego narażeni jesteśmy na stres oraz zmęczenie, co może powodować liczne pomyłki i zmniejszać wydajność.

Badania wykazują, że oderwanie się od pracy i spacer mogą zwiększyć naszą kreatywność i koncentrację a także zmniejszyć ilość popełnianych błędów.
Wpływają na pozytywną atmosferę
Niektóre zwierzęta sprawiają, że miejsce pracy staje się bardziej atrakcyjne. Wspomniany wcześniej kot Gonzo odbierany jest przez klientów biura bardzo pozytywnie.

Pracownicy uwielbiają, kiedy Gonzo urządza sobie przechadzki po biurze, zmuszając do zwrócenia na siebie uwagi i oderwania się od pracy.
Badanie przeprowadzone przez University of Central Michigan w 2010 roku pokazało jak zwierzęta mogą wpływać na relacje w miejscu pracy

Przeprowadzno eksperyment z udziałem czterech osób , niektóre z nich miały psy w miejscu pracy. Każda z osób została oskarżona o fałszywe przestępstwo, aby sprawdzić, czy będą oni donosić na swoich współpracowników.

Osoby z psami o 30% rzadziej donosiły na swoich kolegów, co skłoniło badaczy do wysunięcia wniosków, że współpracownicy z psami należą do bardziej bezpiecznego i rzetelnego środowiska pracyTymczasem osoby, które zostawiły swoje psy w domu doświadczały wzrostu stresu w ciągu dnia. Na koniec dnia grupa ta wykazywała znacznie wyższy poziom stresu niż grupa z psami.
Gonzo
info via theweek
powodów, dla których warto zabierać zwierzęta do pracy.
Full transcript