Loading presentation...

Present Remotely

Send the link below via email or IM

Copy

Present to your audience

Start remote presentation

  • Invited audience members will follow you as you navigate and present
  • People invited to a presentation do not need a Prezi account
  • This link expires 10 minutes after you close the presentation
  • A maximum of 30 users can follow your presentation
  • Learn more about this feature in our knowledge base article

Do you really want to delete this prezi?

Neither you, nor the coeditors you shared it with will be able to recover it again.

DeleteCancel

inşaat

No description
by

ümran içöz

on 6 January 2013

Comments (0)

Please log in to add your comment.

Report abuse

Transcript of inşaat

ALTINORAN T.C
ANKARA ÜNİVERSİTESİ
İLETİŞİM FAKÜLTESİ
HALKLA İLİŞKİLER ve TANITIM SOSYAL MEDYA İNCELEMESİ KAMPANYA KAMPANYA ADI: ALTINORAN SİNPAŞ GYO DİJİTAL İLETİŞİM STRATEJİLERİ
VİZE ÖDEVİ ÜMRAN İÇÖZ 08120232 HİT 4\B ÖĞRETİM GÖREVLİSİ BİNNUR UÇAKHAN ANKARA
2012 Sİnpaş Grubu temelleri 1974 yılında inşaat mühendisi Avni Çelik'in Sinpaş Yapı Endüstrisi ve Ticaret A.Ş.'yi kurmasıyla başlamıştır. Sinpaş Grubu, gayrimenkul sektöründe 38 yıldır yer almaktadır. 2006 yılında yeniden yapılanarak konut projeleri geliştirilmesi faaliyetlerini Sinpaş GYO çatısı altında yürütmeye başlamıştır. Türkiye'nin kentsel dönüşüm sürecine katkıda bulunan Sinpaş Yapı, bugüne kadar Marenegro, Sealybria, Aqua City, İstanbul Palace, Boğaztepe, Central Life, Aqua Manors, Flatofis, Deposite AVM ve Topkapı Ticaret Merkezi gibi projeler tamamlamıştır. HEDEF KİTLE: MİKRO SİTE Facebook SOSYAL MEDYA İNCELEMESİ TWİTTER ARAMA MOTORU PAZARLAMASI İNCELEMESİ İNTERNET HABERLERİ FORUM İNCELEMESİ WEB TV İNCELEMESİ ONLİNE MEDYA İNCELEMESİ BANNER GELENEKSEL MECRA İNCELEMESİ GAZETELER BİLBOARD DEĞERLENDİRME DEĞERLENDİRME ALEXA VERİLERİ KAMPANYA BAŞLANGICI : 21 EYLÜL ORTA ÜST- ÜST GELİR GRUPLAR Sinpaş GYO'nun Altın Oran Kampanyası ile ilgili genel bir değerlendirme yapacak olursak, kampanya tanıtımındaki mecra kullanımının geniş olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle kampanya tanıtımında internet ortamının kullanımı oldukça geniştir. Facebook ve Twitter hesaplarıyla ulaştığı kişi sayısı ile kampanya tanıtımına büyük katkı sağlamıştır. Sosyal medyadan bu sayede birçok kişiye kolaylık ulaşmış ve kampanya ile ilgili reklam filmi, afiş ve haberleri takipçilerine ulaştırmıştır. Sinpaş GYO Facebook sayfasında 750 kişiye aynı anda Altın Oran Kampanyası ile ilgili görselleri ve tanıtım filmlerini ve basında çıkan haberleri paylaşmıştır. Twitter hesabında da aynı şekilde 1067 takipçiye ulaşmış ve kampanyaya dair paylaşımlar gerçekleştirmiş. Aynı zamanda bu paylaşımlar sayesinde online ortamda kampanya ile ilgili yorum ve tartışma yapılmasına olanak sağlamıştır.
Aynı zamanda arama motoru pazarlamasınıda aktif olarak kullanmış özellikle google, yandex ve yahoo arama motorlarında ilk sıralarda reklam almıştır. Kampanyayı birçok sitede banner kullanarakta tanıtmıştır. Özellikle emlak sitelerinde banner uygulamasını kullanmıştır.
Bir başka alan olarak da internetteki inşaat ve emlak sektörüne yönelik siteleri kullanmıştır. Özellikle emlakkulisi.com, emlakrotası.com, emlaktasondakika.com, emlakyorumu.com ve konuttimes.com adreslerinde kampanyaya dair birçok haber yer almıştır. Bu haberlere yönelik internetteki birçok forum ve bloglarda da yorumlar ve tartışmalar olmuştur. Özellikle eksisözlük.com, tebernuskirecci.com ve wowturkiye.com adreslerinde kampayaya dair onlinee yorum ve tartışmalar gerçekleşmiştir. Ayrıca reklam filmleri web tvlerde de yayınlaşmış ve daha çok kişiye ulaşmıştır.
Diğer geleneksel mecra kullanımına bakacak olursak birçok gazetede kampanyaya dair haberler çıkmıştır. Özellikle Milliyet ve Posta gazetelerinde ekonomi sayfalarında haberler yer almıştır. Ekonomi dergilerinde de kampanya ile ilgili röportaj ve haberler yer almıştır. Outdoor çalışmalarıda yapılmış, bilboard ve afişler kullanılmıştır.
Tüm bu kampanya tanıtma çalışmaları sonucunda Sinpaş GYO Resmi Web Sitesi'ne ve kampanyanın mikro sitesine olan ilgi ve tıklanma oranı artmıştır. alexa.com adresinden alına verilere göre kampanya sitesi ilk 3 ayda 1.632.920 kez tıklanmıştır.
Tüm bu yapılan kampanya tanıtım çalışmaları sonucunda Sİnpaş GYO Altın Oran Projesi satışları ilk 3 ayda beklenilenden de yüksek olmuştur. Bu da kampanya tanıtım çalışmalarının başarısının yüksekliğini ve amacına ulaştığının bir göstergesidir.
Full transcript