Loading presentation...

Present Remotely

Send the link below via email or IM

Copy

Present to your audience

Start remote presentation

  • Invited audience members will follow you as you navigate and present
  • People invited to a presentation do not need a Prezi account
  • This link expires 10 minutes after you close the presentation
  • A maximum of 30 users can follow your presentation
  • Learn more about this feature in our knowledge base article

Do you really want to delete this prezi?

Neither you, nor the coeditors you shared it with will be able to recover it again.

DeleteCancel

Virtuali paroda “AŠ MAIŠTAVAU: Agnės Martusevičiūtės kostium

No description
by

agne jerosenko

on 19 January 2015

Comments (0)

Please log in to add your comment.

Report abuse

Transcript of Virtuali paroda “AŠ MAIŠTAVAU: Agnės Martusevičiūtės kostium

Virtuali paroda “AŠ MAIŠTAVAU: Agnės Martusevičiūtės kostiumų eskizuose”
PARODOS ANOTACIJA
Pauglystėje buvau maištaujanti ir norinti išsiskirti asmenybė. Maištaudavau apsirengimo stiliumi. Kaip dabar prisimenu save nešiojančia didelius, apvalius auskarus, ant rankų gausybė žiedų, labai labai plačios kelnės ir t.t. Kas tuo metu būdavo madinga visuomet stengdavausi interpretuoti savaip, kad atrodyčiau išskirtinai ir ekstravagantiškai. Iš mokytojų sulaukdavau pastabų, kad per anksti sau taip leidžiu rengtis. Gal sutapimas, bet kaip tik tuo maištavimo metu darbų pamokoje Mokytoja paskelbė, kad veikia būrelis skatinantis kurti rūbus. Taigi, tai buvo mano maišto nukreipimas tinkama linkme. Pradėjau lankyti būrelį, kuriame galėjau realizuoti savo idėjas. Domėjausi rūbų kūrimu ir piešimu. Tuomet ir susipažinau su Avangardo sąvoką.
Avangardiškumas – [pranc. avant- gardisme, avant – garde – priekinėsauga], XX a. meno reiškinys. Būdingos karštutinės, revoliucingos, anarchiškos pažiūros. Avangardistai beatodairiškai neigia menines tradicijas, autoritetus, orentuojasi į nūdieną, žavisi ateities vizijomis, nuolat ieško naujų, neįprastų, šokiruojančių išraiškos priemonių.

Drabužių istorijoje ne mažai pavyzdžių, kurie atitiktų avangardinį stilių. Visų pirma tai gimimas mados, kuria išreiškiamas maištas prieš esamus visuomeninius santykius drabužių formomis, asortimentu, spalviniu bei kompoziciniu paties kostiumo sprendimu, pavyzdžiui, hipių, pankų, modų, rokerių ir kitomis mados apraiškomis. Avangardinio stiliaus pirmasis kūrėjas - tai žmonių grupės, maištaujančios arba norinčios šokiruoti aplinkinius. Domintis avangardo stiliumi mane sužavėjo ispanų dizainerio pasakyta mintis: “Siuvėjas turi būti ir kirpimo arhitektas, spalvos dailininkas, formos skulptorius, harmonijos muzikantas ir stiliaus filosofas”. (Cristobalis Balenciaga)

Pakerėta šio stiliaus nuostabumo, keistumo, drąsumo, stiprumo ir paslaptingumo, pradėjau piešti savo kostiumų eskizus. Kiekvienas kostiumo ezkizas tai individualus kūrinys pasakojantis emocinę būseną, maištaujantis ir šokiruojantis tiek kostiumo forma, detalėmis, tiek spalviniais ar kompoziciniais sprendimais. Vyrauja ryškių spalvų koloritas: raudona, violetinė, žalia, o jas jungia juoda spalva. Spalvos ir žmogaus dvasinė būklė yra glaudžiai susijusios. Mes nuolat esame apsupti spalvų ir kartais net nesusimąstome, kodėl vieną dieną būname suirzę, o kitą – savimi pasitikintys. Todėl nusprendžiau eskizus sieti su spalvomis, kurios veikia mūsų emocinę būklę.

Parodos tikslas - pristatyti ir atskleisti savo tuometinę pauglystės emocinę būklę - maištavimą, jo nukreipimąį avangardinio stiliaus eskizų piešimą ir kurimą savitų išraiškos priemonių. Eskizai suskirstiti į tris spalvų grupes: raudonosios, violetinės ir žaliosios. Darbai orentuoti į jaunimą, kuris šiandien maištauja ir kartais būna be galo žiaurus savo draugams. Tad savo piešiniais siekiu jaunimo ambicijas bei pyktį nukreipti ir susikoncentruoti ties patinkančia veikla, kaip padariau “AŠ”. Virtualioje parodoje “AŠ MAIŠTAVAU” pristatoma 12 eskizų atliktų įvairių spalvų tušinukais, bei akvarelės technika, ant A4 formato. Eskizų piešimui idėjos gimė stebint, avangardinio stiliaus rūbų analogus, fotografijas, kuriose vaizduojami augalai ir gyvūnai, bei mane tuo metu supanti aplinka. Apibendrinant galima teigti, kad paroda tai padėkos ženklas, žodis AČIŪ ir geras prisiminimas Mokytojos, kuri mane skatino ir padėjo kurti.

Šią virtualią parodą skiriu darbų mokytojai IRENAI PLANČIŪNIENIAI atminti.
RAUDONOSIOS
VIOLETINĖS
VIOLETINĖS simbolizuoja savigarbą ir ramybę.

PURPLE 1 – Šį kostiumo eskizą mane įkvėpė dangaus kūnai, planetos. Dominuoja violetinė spalva. Galvos apdangalas (forma gaminama iš vielos, ant kurios tvirtinamos dvi medžiagos atlasas ir organza, dekoruota juodais karoliukais). Kombinzonui naudojamos medžiagos (oda, plunksnos, atlasas, karoliukai, tinklas). Aksesuarai: languotos pedkelnės, alkūnių papuošimai (oda ir karoliukai). Avalynė (kaubojiški batai dekoruoti violetiniais dažais, klijuojamos plunksnos).

PURPLE 2 - Kostiumo idėja gimė per biologijos pamoką, knygoje pamačius, jūrų žvaiždę. Suknelės konstrukciją gaminčiau iš vielos ant jos tvirtinčiau odą ir tinklą. Avalynei naudočiau kojines. Visas smulkes dėtalės gaminčiau iš odos ir vielučių. Galvos apdangalo konstrukcijai panaudočiau kepurę ant kurios tvirtinčiau dažytą tinklą.

PURPLE 3 - Šis kostiumas tai tarsi šarvai. Medžiagos : Galvos apdangalas gaminamas iš vielos. Ant kurios tvirtinamos odos atplaišos. Kombinzonas konstruojamas iš storos odos ir vielos. Aksesuarams naudojama įvairi viela (detalės lankstomos)

PURPLE 4– Šis kostiumas man asocijuojasi su kriauklėm. Medžiagos: oda , organza, velvetas, viela. Galvos apdangalas gaminamas iš daug vielos. Liemenė konstruojama iš odos, o antpečiams naudojamos odos atplaišos ir tiulis. Sijonas (platus dižas gaminamas iš odos, prie jo tvirtinama į cilindrą susuktos detalės, bei organzos šleifas. Avalynei naudojami "uggei" pagražinti vielos detalėmis.

ŽALIOSIOS

Bendras kūrinių sąrašas
KATALOGAS

RAUDONOSIOS:

RED 1., 2006m., akvarelės ir tušinuko technika., 29,5 x 21 cm.,
RED 2., 2006m., akvarelės ir tušinuko technika., 29,5 x 21 cm.,
RED 3., 2006m., akvarelės ir tušinuko technika., 29,5 x 21 cm.,
RED 4., 2006m., akvarelės ir tušinuko technika., 29,5 x 21 cm.

VIOLETINĖS:

PURPLE 1., 2006m., akvarelės ir tušinuko technika., 29,5 x 21 cm.,
PURPLE 2., 2006m., akvarelės ir tušinuko technika., 29,5 x 21 cm.,
PURPLE 3., 2006m., akvarelės ir tušinuko technika., 29,5 x 21 cm.,
PURPLE 4., 2006m., akvarelės ir tušinuko technika., 29,5 x 21 cm.

ŽALIOSIOS:

GREEN 1., 2006m., akvarelės ir tušinuko technika., 29,5 x 21 cm.,
GREEN 2., 2006m., akvarelės ir tušinuko technika., 29,5 x 21cm.,
GREEN 3., 2006m., akvarelės ir tušinuko technika., 29,5 x 21 cm.,
GREEN 4., 2006m., akvarelės ir tušinuko technika., 29,5 x 21 cm.

RAUDONOSIOS simbolizuoja energiją ir drąsą.

RED 1. – Pirmasis mano eskizas kuriame dominuoja raudona ir juoda spalvos. Pauglystėje labai mėgau raudoną spalvą, tad jos paskatinta nusprendžiau, kad noriu raudono ir energingo eskizo. Kostiumą klijuočiau ir siūčiau iš raudonos ir juodos spalvos dažytos odos atraižų. Kartu jungčiau odą, plunksnas, barchatą ir tinklą. Pagrindiniai akcentai, tai galvos apdangalas, batai ir antpečiai.Galvos apdangalas būtų gaminamas iš vielos, ant karkaso tvirtinama oda ir tinklas su kabančiais kristalais. Įmantrus apavas gaminamas iš aukštakulnių su didele platforma. Panaudojamas tik padas prie kurio klijuojama kojinė. Batas dažomas. Antpečiai konstruojami iš storo kartono ant kurio klijuojama oda .

RED2.- Dominuoja raudona ir žalia bei kelios violetinės spalvos detalės. Kostiumo karkasą klijuočiau ir siūčiau iš odos, tinklo, virvių, bei plunksnų. Pagrindiniai akcentai: kojinės, pirštinės ir subtilus galvos papuošimas. Kojinės būtų gaminamos iš rištų, puoštų virvių, galvos papuošimas konstruojamas iš vielos ir siūlų. Pirštinės megztos.

RED3. – Kostiume vyrauja raudonos, violetinės, mėlynos ir juodos spalvos akcentai. Šio eskizo idėja gimė sėdint ir žiūrint pro langą i senų plytų sieną. Galvos apdangalas ir apavas yra eskizo pagrindinės detalės. Viršutinę dalį gaminčiau iš tinklo jį kaišyčiau barchato juostomis ir klijuočiau odos detales. Kelnėms naudočiau storas, baltas tampres jas dažyčiau. Skrybelės konstrukcija gaminama iš vielos ją apklijuojant odos detalėmis.

RED4.- Šis kostiumas man asocijuojasi su maža pikta mergyte, ilgomis, dryžuotomis kojinėmis su kuodukais.Naudojamos raudona ir violetinė spalvos. Suknelę konstruočiau iš vielos karkaso ant kurio tvirtintusi oda, tinklas, siūlai. Panaudočiau storas ilgas kojines, jas siuvinėčiau storais siūlais. Avalynė - sandalai ant kurių klijuota oda ir suformuotas norimas bato dizainas. Galvos papuošimas formuojamas iš vielos ant kurios apsukami plaukai.

RED1
RED2
GREEN1
GREEN2
GREEN3
RED3
RED4
PURPLE1
PURPLE2
PURPLE3
PURPLE4
ANALOGAI
AČIŪ UŽ DĖMESĮ

Parašykite savo nuomonę apie parodą :)
Pagarbiai, AGNĖ
ŽALIOSIOS simbolizuoja jaunatviškumą.

GREEN1.- Kombinzoną siūčiau iš juodos raudonos ir žalios spalvos odos. Ant kombinzono tvirtinami antpečiai gaminami iš kartono ant kurio klijuojamos velveto juostelės, prie jų tvirtinama žalsvos spalvos apsiaustas. Kepurės karkasui naudojama viela ant kurios klijuojama oda. Ilgaauliams naudojami seni batai kurie dekoruojami dažais, klijuojamos odos dėtalės ir viela. Aksesuarai: pirštinės rankų ir kaklo papuošalai gaminami iš raudonos, žalios ir juodos spalvos odos.

GREEN2.- Švarkas (antpečiai formuojami iš juodos ir žalios odos, jie tvirtinami ant raudono atlasinio švarko, o aukšta apykaklė konstruojama iš vielos ant kurios klijuojama juoda oda ir raudonos spalvos barchatas). Sijonas (gaminamas iš žalsvos spalvos atlaso, o platus diržas konstruojams iš kartono ant kurio klijuojama oda. Kutai tvirtinami prie diržo ir gaminami iš juodos odos atraižų. Cilindrinė kepurė gaminama iš vielos ir storo kartono karkaso ant kurio klijuojamos juodos odos ir atlaso medžiagos, tvirtinami odos atraižų kutai, kepurė dekoruojama dažais ir juodais perlais.

GREEN3.- Kostiumas man siejasi su augmenyja, gėlių žiedais. Dominuoja žalia ir raudonos spalvos akcentai. Akcentuojamos dėtalės: kepurė (gaminama iš plonos vielos, klijuojamas žalios spalvos barchatas ir juoda oda. Liemenė (kutų antpečiams naudojamos juodos odos atraižos. Liemenė klijuojama iš atlaso ir velveto.) Sijonas (platus diržas iš odos, žalios spalvos velvetas siuvinėtas storais siūlais, juodi odos kutai, bei raudonos spalvos atlaso medžiagos intarpas).

GREEN4.- Šį kostiumą mane įkvėpė sukurti gėlės žiedas. Kostiume yra dvi dalys, tai pumpuras ir lapai. Pumpuro konstrukciją formuočiau iš vielos ant kurios tvirtinčiau rausvos splavos velveto medžiagą, o sijoną „lapus“ iš storo kartono ant kurio klijuočiau žalsvos ir gelsvos spalvos atlaso medžiagos atraižas. Galvos apdangalo konstrukciją gaminčiau iš storo kartono ir plonos vielos, bei žalios spalvos velveto medžiagos. Avalynei naudojamos plonos dažytos kojinės, prie jų klijuojamos juodos spalvos odinės šlepetės.

GREEN4
Full transcript