Loading presentation...

Present Remotely

Send the link below via email or IM

Copy

Present to your audience

Start remote presentation

  • Invited audience members will follow you as you navigate and present
  • People invited to a presentation do not need a Prezi account
  • This link expires 10 minutes after you close the presentation
  • A maximum of 30 users can follow your presentation
  • Learn more about this feature in our knowledge base article

Do you really want to delete this prezi?

Neither you, nor the coeditors you shared it with will be able to recover it again.

DeleteCancel

Untitled Prezi

No description
by

Daniel Wencławiak

on 11 April 2014

Comments (0)

Please log in to add your comment.

Report abuse

Transcript of Untitled Prezi

Dziękujemy za obejrzenie prezentacji
Jakub Pliszka
Daniel Wencławiak
Luca Nowosielski
Hubert Łubkowski
Sylwester Nowek
Muchy
Mucha domowa (Musca domestica) – pospolita mucha domowa jest owadem występującym na całym świecie. Jest niewielka (samica jest większa od samca – osiąga do 7,5 mm długości), na ciemnoszarym tułowiu widoczne są podłużne paski. Odwłok barwy szarożółtej jest jaśniejszy na spodniej części. Nogi zakończone są pazurkami i przylgami. Dla wielu osób sa bardzo nieznośne.
Termity
Termity(Isoptiera),to rząd owadow zaliczany do podgromady owadów uskrzydlonych.Przechodzą przeobrażenie niezupełne.
Owady
Pluskwa jest niewielkim owadem (osiąga do 5mm).
Larwy pluskwy przechodzą przeobrażenie niezupełne.
Pluskwy są szkodliwe dla człowieka. Zamieszkują np. w łóżkach, a w nocy podchodzą do ludzi i wysysają z nich krew. W miejscu ugryzienia po kilku godzinach pojawia się czerwone, swędzące spęcznienie. Aparatem gębowym pluskwy jest ssawka, którą chowa, kiedy jej nie używa.
Komary
Owady to największa grupa zwierząt na świecie. Rozmiary ciała owadów wahają się od 0,25 mm do ponad 350 mm. Owady to stawonogi.
Termity występują głównie w krajach strefy tropikalnej i subtropikalnej, jednak kilka gatunków zamieszkuje południe Europy.Mieszkają w kopcach(termitierach), ktore bywają spektakularne.
Komary (Culicidae) – występująca na całym świecie rodzina owadów z rzędu muchówek. Znanych jest ponad 40 rodzajów i ok. 3,5 tys. gatunków komarów.
Komary żywią się krwią zwierząt ciepłokrwistych, w tym ludzi. Po pewnym czasie w miejscu ugryzienia pojawia się swędzący pęcherzyk.
Komary mają aparat kłująco-ssący, który chowają w twardej osłonce, kiedy go nie używają .
Termitiery są robione z przeżutego drewna, które stanowi przysmak termitów.Są ciągle rozbudowywane, żeby zachować komfort (wilgotność wewnątrz).
Gatunki owadów
Istnieje bardzo wiele gatunków owadów. W prezentacji przedstawimy kilka z nich np.:
Komary
Muchy
Termity
Pluskwy
Pszczoły
Pluskwy
Mucha żyje na ziemi od 200 milionów lat. Mucha żyje ok. 4 tygodni, jednak w budynkach ludzkich może przezimować w stanie anabiozy. Nawet w tak sprzyjających warunkach przeżywa bardzo mała część populacji – jesienią muchy są dziesiątkowane przez grzybicę .
Pszczoły

Pszczoły posiadaja długość ciała od 7-8 mm do 16-18 mm. Mają ubarwienie o różnej intensywności - od jednolicie czarnego i ciemnobrązowego do żółtego i czerwonopomarańczowego. Pszczoły zaopatrzone są w "trąbkę", czyli aparat gębowy, dwie pary skrzydeł i aparat żądłowy. Te owady produkuja miód, który zjadamy i powoduja 90% zapyleń. Pszczoły sa bardzo pożyteczne,
Termity ubarwione są zazwyczaj biało-żółto z brązowym odcieniem, ciało ich jest miękkie. Jedynie osobniki zdolne do rozrodu często są bardziej ciemne i mają twardsze okrywy ciała.Termity mają aparat gębowy gryzący, silnie rozwinięty.Najczęściej żywią się drewnem.
Full transcript