Loading presentation...

Present Remotely

Send the link below via email or IM

Copy

Present to your audience

Start remote presentation

  • Invited audience members will follow you as you navigate and present
  • People invited to a presentation do not need a Prezi account
  • This link expires 10 minutes after you close the presentation
  • A maximum of 30 users can follow your presentation
  • Learn more about this feature in our knowledge base article

Do you really want to delete this prezi?

Neither you, nor the coeditors you shared it with will be able to recover it again.

DeleteCancel

Starptautiskie konflikti

No description
by

Armands Ivulāns

on 5 October 2015

Comments (0)

Please log in to add your comment.

Report abuse

Transcript of Starptautiskie konflikti

Starptautiskie konflikti
Krimas aneksija
Nemieri sākās 2011. gada 15. martā Arābu pavasara iespaidā ar valsts mēroga protestu pret prezidenta Bašāra al Asada valdību, kura spēki atbildēja ar vardarbīgu protestu apspiešanu. Konflikts pamazām no tautas protesta pārvērtās par bruņotu sacelšanos ar mēnešiem ilgām militārām kaujām.
Sīrijas pilsoņu karš
Tagad Sīriju ik dienas pamet vidēji 5000 cilvēku.Bēgot no konflikta savā valstī, Sīriju pametuši jau vairāk nekā 3,5 miljoni iedzīvotāju, kas ir radījis daudzus konfliktus un plašas diskusijas visā pasaulē. Šobrīd daudzās valstīs ļoti aktuāls ir kļuvis '''bēgļu jautājums.''
Darbu veidoja Armands Ivulāns
Pārkāpjot 1994.gada Budapeštas vienošanos un starptautiskās tiesības, tai skaitā ANO Hartu, Krievija 2014.gada martā okupēja un anektēja Ukrainas Krimas pussalu. Kaut arī sākotnēji Vladimirs Putins paziņoja, ka Krimā darbojas „vietējie pašaizsardzības spēki”, 17. aprīlī viņš publiski atzina, ka Krievijas karavīri atradušies Krimā pirms referenduma un tā laikā. Krievijas iebrukums Ukrainā turpinās jau kopš 2014.gada aprīļa ar Kremļa atbalstītu teroristu, algotņu un Krievijas armijas regulāro vienību un tehnikas militāro intervenci Ukrainas dienvidaustrumos
Vairāk nekā pusmiljons cilvēku ir bijuši spiesti pamest savas mājas; nogalināto skaits pārsniedz 6000 cilvēkus.
Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, Eiropas Savienības, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm. Tomēr Krievija nav pārtraukusi militāro iebrukumu Ukrainā un turpina atklāti līdzdarboties un atbalstīt karadarbības turpināšanu Ukrainā.
Pagaidām ir grūti prognozēt, kad varētu noslēgties sarunas par brīvās tirdzniecības līgumu starp ASV un Eiropu. Tomēr ir skaidrs, ka panākt tādu vienošanos, ko varēs atbalstīt visi, būs diezgan sarežģīti.
Brīvās tirdzniecības vienošanās starp ASV un Eiropu aizvien krustugunīs
Abu pušu delegācijas regulāri tiekas un apspriež, kā pārvarēt dažādas barjeras, kas kavē tirdzniecību. Topošās vienošanās aizstāvji par to runā ar lielu patosu. Bet kritizētāji ne mazāk kaismīgi to nopeļ.ASV prezidents Baraks Obama Briselē centās atspēkot galvenās eiropiešu bažas. Proti, ka Eiropā ieplūdīs ģenētiski modificētā pārtika, pazemināsies patērētāju aizsardzības standarti un tiks piesārņota vide.
Ziemeļkoreja un Dienvidkoreja
Joprojām saglabājas saspringta situācija Ziemeļkorejā. Tās režīms ir solījis tuvākajā laikā palaist ballistisko raķeti, draudot saviem ienaidniekiem arī ar kodoluzbrukumu. Eksperti gan uzskata, ka šādu draudu mērķis varētu būt iespējamo atlaižu panākšana no Dienvidkorejas vai ASV un reāla kara iespējamība nav visai liela. Tomēr krīzes saasināšanās gan var notikt.
Ziemeļkoreja un Dienvidkoreja pēc sarunu maratona panākušas vienošanos, lai mazinātu krīzi, kas abas naidīgās valstis bija novedusi līdz bruņota konflikta slieksnim.
Krievijas un Ukrainas gāzes konflikts
Krievija draudēja pārtraukt gāzes piegādi Ukrainai, ko arī izdarīja, tāpēc, ka Ukraina par Krievijas piegādāto gāzi bija parādā.
Savukārt Ukrainas amatpersonas apgalvo, ka Ukraina par saņemto gāzi neko nav parādā.
Trīspusējās sarunās ar Eiropas Savienību (ES) un Ukrainu Krievija ir piekritusi atsākt piegādāt gāzi Ukrainai.
Gruzijas-Krievijas bruņotais konflikts 2008.gadā
Naktī no 7. uz 8. augustu Olimpisko spēļu pamiera laikā Gruzijas armija uzsāka Chinvali intensīvu bombardēšanu, kurai sekoja sauszemes operācija, izmantojot gan tankus, gan kājniekus, ar mērķi nodibināt Gruzijas kontroli Dienvidosetijā. Krievijas bruņotie spēki 8. augustā, īstenojot pretuzbrukumu jeb “operāciju miera uzspiešanai” iegāja Dienvidosetijā un 11. augustā izvērsa iebrukumu Gruzijā.
Abu pušu — gan Gruzijas, gan Krievijas — militāro darbību rezultātā dzīvību zaudēja ievērojams cilvēku skaits, kā arī tika sagrauta civilā infrastruktūra; tā kā saskaņā ar ANO Augstā komisāra bēgļu jautājumos (UNHCR) rīcībā esošajiem datiem vairāk nekā 158 000 cilvēku — 128 000 Gruzijā un 30 000 cilvēku, kuri bēgļu gaitās devušies uz Krieviju.
Gruzijas bruņotie spēki sakauti un sakāve tos ievērojami demoralizējusi. Krievija konflikta par Dienvidosetiju laikā ievērojami nostiprinājusi savas stratēģiskās pozīcijas Kaukāzā.
Par Ukrainas konfliktu. 2014.g.
Bēgļi. 2015.g.
Paldies par uzmanību!
Lielbritānija nevēlas Skotijas neatkarību
Lielbritānijas finanšu ministrs Dž.Osborns licis saprast, ka Londona piedāvās Skotijai lielāku patstāvību nodokļu un sociālajā jomā, ja tā 18.septembrī nobalsotu par palikšanu Apvienotās Karalistes sastāvā.
Bet Skotijas premjerministrs A.Salmonds uzsver, ka Skotija ir bagāta nācija un attapīgi ļaudis. Viņi spēj radīt pārtikušu valsti un godīgāku sabiedrību. Premjerministrs ir pārliecināts, ka atradīs risinājumu valūtas jautājumam.
Full transcript