Loading presentation...

Present Remotely

Send the link below via email or IM

Copy

Present to your audience

Start remote presentation

  • Invited audience members will follow you as you navigate and present
  • People invited to a presentation do not need a Prezi account
  • This link expires 10 minutes after you close the presentation
  • A maximum of 30 users can follow your presentation
  • Learn more about this feature in our knowledge base article

Do you really want to delete this prezi?

Neither you, nor the coeditors you shared it with will be able to recover it again.

DeleteCancel

Rise Against portfolio

No description
by

Radosław Łapiński

on 26 March 2013

Comments (0)

Please log in to add your comment.

Report abuse

Transcript of Rise Against portfolio

Zespól Rise Against Tim McIlrath Multimedia Galeria Bibliografia Dyskografia Tim McIlrath (ur. 3 listopada 1979), wokalista i gitarzysta amerykańskiego zespołu Rise Against, grającego hardcore punk. Lubiany i ceniony za teksty do swoich utworów oraz głos – mocny, głęboki, gdy trzeba – śpiewny bądź przechodzący w czysty krzyk. Oprócz tego, pełni w zespole funkcję gitarzysty rytmicznego. Jest wegetarianinem, popiera prawa dla zwierząt i wraz z resztą Rise Against aktywnie promuje PETA. Obecnie wraz z żoną Erin oraz córkami Blythe i Scarlet mieszka w Chicago. Joe zaczął swoją muzyczną karierę w wieku 15, ucząc się grać ze słuchu utwory zespołów które wywierały w tych latach największy wpływ w HC Punku, głównie Bad Religion, Minor Threat, Bad Brains, Descendents i inne z podgatunku. Karierę muszyczną rozpoczął od chicagowskiego punkowego zespołu 88 Fingers Louie. Po 6 latach podróżowania i wydawania nagrań z zespołem, Joe założył Rise Against z Tim’em McIlrath, byłym 88 FL gitarzystą Mr. Precision, i perkusista Brandon’em Barnes. Joe Principe Amerykański muzyk i producent z Denver, Colorado. Najbardziej znany jako perkusista i kompozytor hc/punkowej kapeli Rise Against. Brandon Barnes aktualnie żyje wraz z żoną, synem i córką w Colorado.

Brandon uczył się muzyki w szkole średniej, a następnie grać na perkusji w University of Colorado. Wiedział że musi tworzyć muzykę gdyż z tym związana będzie jego kariera i przyszłość. Słuchając ulubionych perkusistów takich jak Elvin Jones, Tony Williams, Terry Bozzio, Peter Erskin, Dave Lombardo, Brandon nauczył się wielu stylów które wykorzystał w wielu zespołach w ciągu przeszło 10 lat. Brandon dołączył do Rise Against w 2000r po rozpadzie kapeli „Pinhead Circus” i w 2001 nagrali oraz wyruszyli w trasę z albumem The Unraveling. Od tamtej pory Brandon dalej gra dla Rise Against, i nagrał z nimi 5 studyjnych albumów. Brandon Barnes pochodzi z Sherman, Teksas.
Przed wstąpieniem do Rise Against, na początku 2007 r., Blair był członkiem grupy hardcore punkowej ONLY CRIME wraz z bratem, Doni Blair, który obecnie gra z Toadies. Zach był członkiem-założycielem grup Hagfish, Armstrong, a także z bratem oraz Maximus Flattus z GWAR od 1999-2002. Był taże drugim gitarzystą kapeli The Loved Ones.
On również jest wegetarianinem, popiera prawa zwierząt oraz aktywnie promuje Peta z innymi członkami Rise Against. Płyta Appeal To Reason była pierwszym studyjnym albumem RA nagranym razem z Zachem.
Zach obecnie mieszka w Austin, TX. Zach Blair Spis utworów:
1 Alive and Well
2 My Life Inside Your Heart
3 Great Awakening
4 Six Ways ‚Till Sunday
5 401 Kill
6 Art of Losing
7 Remains of Summer Memories
8 Untraveling
9 Reception Fades
10 Stained Glass and Marble
11 Everchanging
12 Sometimes Selling Out Is Giving Up
13 3 Day Weekend
14 1000 Good Intentions
15 Weight of Time
16 Fainst Resemblance
17 Join The Ranks
18 Gethsemane The Unraveling [2001] Spis utworów:
1 Black Masks & Gasoline
2 Heaven Knows
3 Dead Ringer
4 Halfway There
5 Like The Angel
6 Voices Off Camera
7 Blood-Red, White & Blue
8 Broken English
9 Last Chance Blueprint
10 To The Core
11 Torches
12 Amber Changing
13 Anyway You Want It / Hidden Track Revolutions Per Minute [2003] Spis utworów:
1 State Of The Union
2 The First Drop
3 Life Less Frightening
4 Paper Wings
5 Blood To Bleed
6 To Them These Streets Belong
7 Tip The Scales
8 Anywhere But Here
9 Give It All
10 Dancing For Rain
11 Swing Life Away
12 Rumors Of My Demise Have Been Greatly Exaggerated Siren Song Of The Counter-Culture [2004] Spis utworów:
1 Intro/Chamber The Cartridge
2 Injection
3 Ready To Fall
4 Bricks
5 Under The Knife
6 Prayer of the Refugee
7 Drones
8 The Approaching Curve
9 Worth Dying For
10 Behind Closed Doors
11 Roadside
12 The Good Left Undone
13 Survive
14 Built To Last / Bonus Track The Sufferer & The Witness [2006] Spis utworów:
1 Collapse (Post-Amerika)
2 Long Forgotten Sons
3 Re-Education (Through Labor)
4 The Dirt Whispered
5 Kotov Syndrome
6 From Heads Unworthy
7 The Strength To Go On
8 Audience Of One
9 Entertainment
10 Hero Of War
11 Savior
12 Hairline Fracture
13 Whereabouts Unknown
14 Elective Amnesia / iTunes Bonus Track
15 Historia Calamitatum / UK Bonus Track Appeal To Reason [2008] Spis utworów:
1. Architects
2. Help Is On The Way
3. Make It Stop (September’s Children)
4. Disparity By Design
5. Satellite
6. Midnight Hands
7. Survivor Guilt
8. Broken Mirrors
9. Wait For Me
10. A Gentlemen’s Coup
11. This Is Letting Go
12. Endgame
13. Lanters (Bonus Track) Endgame [2011] Video - amerykański zespół muzyczny, grający rodzaj hardcore punka, tzw. melodyjny hardcore. Założony w 1999 w Chicago, Illinois. Wszystkie trzy albumy, wydane przez wytwórnie Geffen, pokryły się platyną w Kanadzie i złotem w Stanach Zjednoczonych. Członkowie zespołu uznają prawa zwierząt, wspierają organizacje PETA, są weganami oraz straight edge (poza Brandonem). W 1999 roku, po rozpadzie 88 Fingers Louie, Joe Principe i Mr. Precision, nazywany też Dan Precision (Dan Wleklinski) – byli członkowie 88FL – założyli Rise Against. Pierwsze demo własnej produkcji, Transistor Revolt, wydali w roku 2000. Rok później rozpoczęli współpracę z wytwórnią Fat Wreck Chords, by wydać pierwsze dwa albumy – The Unraveling oraz Revolutions Per Minute’ w latach 2001 i 2003. Przed wydaniem trzeciej płyty, Siren Song of the Counter Culture, zespół przeszedł do wytwórni Dreamworks Records. Kiedy została ona wchłonięta przez Universal Music Group, zespół Rise Against odnalazł się w jednym z oddziałów korporacji – Geffen Records, wydając Siren Song of the Counter Culture w sierpniu 2004 roku. Ich czwarty album zatytułowany The Sufferer and the Witness został wydany 4 lipca 2006 roku, zdobywając dziesiąte miejsce na liście 200 najlepiej sprzedających się płyt, publikowanej przez magazyn Billboard. Płyta DVD zatytułowana Generation Lost zawierała materiały o członkach zespołu. Trasa koncertowa wspierająca album Siren Song of the Counter Culture dosięgała Stanów Zjednoczonych, Europy, Australii i Japonii. Zespół występował również z grupami The Used i Story of the Year w ramach trasy koncertowej Taste of Chaos w 2005 roku w Stanach, Australii i Europie. 7 października 2008 ukazała się nowa płyta zespołu pt. „Appeal To Reason”. 17 sierpnia 2009 Rise Against zagrał w Polsce. Koncert odbył się w klubie Proxima w Warszawie. 15 marca 2011 Odbyła się premiera, szóstego albumu „Endgame”, zaś rok później 15 marca 2012 po raz kolejny odbył się koncert zespołu w klubie Stodoła w Warszawie. http://www.riseagainst.com/
http://www.riseagainst.pl/
http://pl.wikipedia.org/wiki/Rise_Against
http://www.youtube.com/
https://www.google.pl/ (grafika) Wykonał: Radosław Łapiński
Full transcript