Loading presentation...

Present Remotely

Send the link below via email or IM

Copy

Present to your audience

Start remote presentation

  • Invited audience members will follow you as you navigate and present
  • People invited to a presentation do not need a Prezi account
  • This link expires 10 minutes after you close the presentation
  • A maximum of 30 users can follow your presentation
  • Learn more about this feature in our knowledge base article

Do you really want to delete this prezi?

Neither you, nor the coeditors you shared it with will be able to recover it again.

DeleteCancel

Baltā nakts

No description
by

Andris Laurans

on 20 September 2017

Comments (0)

Please log in to add your comment.

Report abuse

Transcript of Baltā nakts

Baltā nakts
"Baltā nakts" ir starptautisks mūsdienu kultūras forums, kas notiek lielākajās Eiropas un pasaules pilsētās. Baltās nakts pirmsākumi meklējami Francijā, Parīzē, bet vēlāk stafeti pārņēmušas arī Madride, Amsterdama, Brisele, Roma un citas pilsētas visā psaulē.

Baltā nakts (franču - Nuit Blanche) – radoši pavadīta bezmiega nakts, kad durvis ver gan muzeji, gan mākslas galerijas, uz ielām tiek rādīts kino, veidotas performances, teātra izrādes, dejas priekšnesumi un citas radošas aktivitātes.
Baltā nakts
Mēness muzejs
„Museum of the Moon / Mēness muzejs” ir Lielbritānijas mākslinieka Luka Džeroma (Luke Jerram) un vairāku sadarbības partneru veidota ceļojoša instalācija – 7 metrus liels, ar gaisu pildīts un izgaismots Mēness modelis, uz kura attēlots precīzs NASA Mēness virsmas satelītuzņēmums mērogā 1:500 000 (1 cm atbilst aptuveni 5 km dabā).
Izgudrojumu nakts
Zinātnes centrs „AHHAA” „Baltajā naktī” piedāvā radošās darbnīcas un zinātnes šovus, aicinot izzināt aizraujošus dabaszinātņu noslēpumus. Apmeklētājiem būs iespēja uzzināt, kā iedegt „lavas lampu”, kā pašam izgatavot LED gaismekļus un veikt citus atraktīvus uzdevumus.

Līdztekus radošajām darbnīcām trīs reizes notiks „AHHAA” zinātnes centra šovi, kuru ietvaros pieredzējuši ekperimentu veicēji iepazīstinās skatītājus ar dažādiem teju alķīmiskiem trikiem.

Zinātnes centrs „AHHAA” atrodas Tartu, Igaunijā, un tas ir lielākais zinātnes centrs Baltijas valstīs, kura mērķis ir popularizēt zinātni un tehnoloģijas.
Gints Gabrāns - SAN
„SAN” ir vidē ieausta jauna planetāra mēroga virtuāla telpa neierobežotai radošai brīvībai, kas kļūst redzama ar bezmaksas aplikācijas „SAN” starpniecību. Viedtālruņa vai planšetdatora īpašnieks „SAN” objektu – virtuālo skulptūru – parādi var aplūkot, ejot pa Daugavas abu krastu promenādēm no Akmens tilta līdz Salu tiltam. Pārdaugavā, Mūkusalas Mākslas salonā, kas uz laiku ir kļuvis par „SAN” informācijas centru, „Baltās nakts” apmeklētāji var veikt holoportāciju un nosūtīt savu 3D modeli uz jebkuru paša izvēlētu pasaules malu.
Paldies par uzmanību!
Full transcript