Loading presentation...

Present Remotely

Send the link below via email or IM

Copy

Present to your audience

Start remote presentation

  • Invited audience members will follow you as you navigate and present
  • People invited to a presentation do not need a Prezi account
  • This link expires 10 minutes after you close the presentation
  • A maximum of 30 users can follow your presentation
  • Learn more about this feature in our knowledge base article

Do you really want to delete this prezi?

Neither you, nor the coeditors you shared it with will be able to recover it again.

DeleteCancel

Projekty pro muzea

No description
by

Michaela Slussareff (Buchtová)

on 16 February 2015

Comments (0)

Please log in to add your comment.

Report abuse

Transcript of Projekty pro muzea

Prachatické muzeum
Cíl projektu
: navrhnout inovaci webových stránek Prachatického muzea tak, aby lépe odpovídaly současným standardům, byly přehlednější, uživatelsky příjemnější a zjednodušila se práce s nimi z pozice administrátora.
Návrh může mít podobu statických wirefrimů nebo dynamického prototypu.
Link
: www.prachatickemuzeum.cz
Tým
: vhodné pro 2 studenty
Projekty pro muzea
Regionální muzeum v Jílovém u Prahy
Cíl projektu
: vytvoření informačního portálu, digitální aplikace nebo alespoň interaktivní mapy, která by seznamovala veřejnost s dosaženými výsledky již dokončeného historicko-archeologického průzkumu zaniklých tvrzí v okolí města rekonstruujícího život v krajině Jílovska od pravěku až po raný novověk
Link:
http://muzeumjilove.cz/
Tým
: vhodné pro 2-3 studenty
Operace Historikon - Letecké muzeum Kbely
Cíl projektu: tvorba geocachingové hry pro edukativní projekt "Operace Historikon" určený žákům ZŠ a SŠ; resp. herní plán, návrh počtu a obsahu jednotlivých kešek (venkovní areál muzea). Obsah hry by se měl vztahovat k období 1914-1945 a korespondovat s Leteckým muzeem. Studenti mohou ke hře vytvořit také pracovní list s příběhem (např. forma komiksu), se kterým by hráči skrze informace z kešek pracovali (popř. ho nějak dotvářeli).
Link: http://www.vhu.cz/muzea/zakladni-informace-o-lm-kbely/
pracovni listy pr. http://www.vhu.cz/historikon-pracovni-listy/
Tým: vhodný pro 2-3 studenty
Muzeum historických nočníků a toalet
Cíl projektu:
zpracování promo videa - prezentace na internetu a výstavách. Promo video - cca 3 min., mělo by vystihnout podstatu muzea včetně jeho osvětových aktivit a vyzdvihnout atraktivní a nosné předměty v expozici tak, aby zvýšilo zájem potencionálních návštěvníků.
Link
: http://www.muzeumnocniku.cz/
Tým
: vhodné pro 2-3 studenty
Interaktivní časová osa vývoje ÚISK v kontextu historie oboru

Cíl projektu
: vytvořit grafický a obsahový návrh interaktivní časové osy znázorňující vývoj ústavu od roku 1950 do současnosti. Časová osa by měla sloužit coby interaktivní část webové stránky výstavy pořádané k 65. výročí založení UISK. Výstava se bude konat 19. 5. 2015 v prostorách FF UK, vybrané milníky z časové osy by měly být též vytištěny na výstavních panelech
Tým
: vhodné pro 3 studenty
Cíl předmětu
1/ vybrat si projekt
2/ sestavit tým
3/ realizovat s vybraným muzeem projekt, kt. bude stimulovat využití nových technologií nebo vylepšovat jejich dosavadní využítí
4/ diskutovat s ostatními svou cestu projektem
Muzeum Karla Zemana (AV)
Cíl projektu
: tvorba videospotů a fotografií, které umístíme na webové stránky muzea a sociální sítě. Cílem je vytvořit natolik vizuálně atraktivní obsah, že dojde i jeho samovolnému šíření po internetu. V tuto chvíli pracujeme pouze s videi, která vznikají z animačních workshopů a které umisťujeme na Youtube.
Link:
www.muzeumkarlazemana.cz, současná programová nabídka bit.ly/1Byl2bc., youtube kanál bitly.com/1vm0fRN
Tým
: vhodné pro 2-3 studenty
Muzeum Karla Zemana (web)
Cíl projektu
: analýza webových stránek, odhalení a popsání jeho slabých stránek (vizuální podoba, snadná orientace, rozvržení informací apod.), vytvoření praktických návrhů na zkvalitnění stávající podoby webových stránek a po odsouhlasení jejich aplikace (Joomla)
Link
: http://www.muzeumkarlazemana.cz/
Tým
: vhodné pro 2 studenty
Městské muzeum Horažďovice
Cíl projektu
: analýza profilace muzea v on-line prostředí (web, sociální sítě s provázaností na web města a jeho prezentaci kulturních památek, informací pro specifické cílové skupiny). Preferovaná SWOT analýza silných a slabých stránek. Návrhy zlepšení on-line prezentace muzea (vhodné interaktivní prvky, formy prezentace (druhy propagačních materiálů, suvenýrů, informace o technickém zázemí pro specifické skupiny návštěvníků)
Link:
http://www.muzeumhd.cz/
Tým
: vhodné pro 3 studenty
Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského
Cíl projektu
: natočit krátký propagační film, který by návštěvníkům představil muzeum a jeho aktivity (projekce na obrazovce u vstupu do muzea).
Link:
www.npmk.cz
Tým
: vhodné pro 2-3 studenty
Hrdličkovo muzeum člověka PřF UK
Cíl projektu
: navrhnout microsite o historii muzea, která se začlení do webových stránek muzea. Úkolem studentů bude navrhnout design a strukturu informací, které by mapovaly minulé stavy muzea (včetně zamýšleného a nikdy nerealizovaného projektu) až současný stav expozice, na jehož změně se pracuje. Dodání série wirefrimů (nebo dynamický prototyp). Projekt je v podstatě možné pojmout jako virtuální výstavu včetně designu interaktivních prvků pro návštěvníky.
Link:
muzeumcloveka.cz
Tým
: vhodné pro 2-3 studenty
Do 22.2. sestavte týmy a za každý tým pošlete na mail nina.seyckova@gmail.com a michaela.buchtova@ff.cuni.cz "motivační dopis", ve kterém popíšete vaši motivaci, zkušenosti a prvotní ideje, jak pojmout projekt (max. 1/2 A4)
Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského
Cíl projektu
: Scénář k geolokační hře (po dohodě možno i přímo realizace hry), která by fungovala jako interaktivní prvek při prohlídce stálé expozice věnované dějinám školství a vzdělanosti.
Link:
www.npmk.cz
Tým
: vhodné pro 2-3 studenty
Full transcript