Loading presentation...

Present Remotely

Send the link below via email or IM

Copy

Present to your audience

Start remote presentation

  • Invited audience members will follow you as you navigate and present
  • People invited to a presentation do not need a Prezi account
  • This link expires 10 minutes after you close the presentation
  • A maximum of 30 users can follow your presentation
  • Learn more about this feature in our knowledge base article

Do you really want to delete this prezi?

Neither you, nor the coeditors you shared it with will be able to recover it again.

DeleteCancel

Düş Bahçesi PYP

No description
by

Mustafa Koray Köseoğlu

on 6 October 2012

Comments (0)

Please log in to add your comment.

Report abuse

Transcript of Düş Bahçesi PYP

Bingo Oyunu ULUSLARARASI BAKALORYA ORGANİZASYONU MİSYONU Kahve Çekirdekleri (Bireysel Çalışma)
Masalarınızda yer alan kağıtlara ya da post-itlere, kahve hakkında bildiklerinizi yazın. PYP ÇALISTAYI Sorgulama - Öğrenen Profili Özellikleri - Ölçme ve Değerlendirme Dağıtılan formda yer alan soruları en kısa zamanda yanıtlayan oyunu kazanır.
Bir kutucuğa birden fazla kişiyi yazmamalısınız.
Aynı formda bir kişinin ismi sadece bir kez kullanılmalıdır.
Oyun marakas sesiyle başlayıp marakas sesiyle sona erer. Temel Anlaşmalar Masalarınıza bırakılan "sticker"lardan birer tane alın . Seçtiğiniz renklere göre masalarda gruplar oluşturun. PYP ile ilgili ön bilgilerinizi düşünerek, barem üzerinde yerinizi işaretleyiniz. Uluslararası Bakalorya Organizasyonu, (IBO), kültürler arası anlayış ve saygı yoluyla daha iyi ve daha huzurlu bir dünya yaratmak isteyen, sorgulayan, bilgili ve duyarlı gençler yetiştirmeyi amaçlar.
Bu amaçla IBO, uluslar arası geçerliliği olan üstün eğitim programları ve titiz ölçme- değerlendirme programları geliştirmek için okullar, hükümetler ve uluslararası kuruluşlarla işbirliği yapar.
Bu programlar, dünyanın her köşesinden öğrencileri, kendinden farklı olanların görüşlerinin de doğru olabileceğini anlayan, aktif, sevecen ve yaşam boyu öğrenen kişiler olmaya teşvik eder. Masalarınızda yer alan öğrenen profili özelliklerine ait başlıklar ile bu başlıkların açıklamalarını eşleştirerek fon kartonuna yapıştırın. Eşleştirmelerinizi öğrenen profili özellikleri ile karşılaştırın. ÖZLEM - ESER - ZÜHAL - KORAY Bizi Dinlediğiniz İçin Teşekkürler :) 29 Eylül 2012 Eşleştirdiğiniz profil özellikleri ve IB misyon cümlesi arasında nasıl bir bağlantı görüyorsunuz? Şimdi "Üç Soru" hikayesini dinleyeceksiniz.

Hikayeyi dinlerken, eşleştirme yaptığınız öğrenen profili özelliklerini dikkate alın ve hikayede öğrenen profili özelliklerinin nasıl kullanıldığını düşünün. Grup arkadaşlarınızla birlikte, kahve hakkında mümkün olduğunca fazla sayıda soru oluşturun.

Merak ettiklerinizi yazın.

Grup olarak, cevabını en çok merak ettiğiniz soruyu seçin ve yazın. Sorunuzu "Merak Ettiklerim" köşesine asın. Öğrendiklerinizi nasıl sunabilirsiniz? ARAŞTIRMA Seçtiğiniz sorunun cevabını araştırmak için 10 dakika süreniz var.

Araştırma için istediğiniz kaynaklardan yararlanabilirsiniz. Sunum sırasında dikkat etmemiz gereken kriterler neler olmalı? Öğrendiklerinizi göstermek için sunum yönteminize karar verin.

5 dakika içerisinde, 2 dakikalık bir sunum hazırlayın. Sunumunuzu tekrar yapsaydınız neleri değiştirirdiniz? Başka neleri merak ediyorsunuz? Afiyet olsun :) Masalarınızda yer alan materyalleri kullanarak bir çiçek çizin. İkişerli eşleşerek yanınızdaki arkadaşınızın çizdiği çiçeği, 1-9 arasında değerlendirerek puanlayın. Şimdi arkadaşınızın çizdiği çiçeği, rubriğe göre değerlendirin ve puanlayın. I see, I think, I wonder Gördüklerim, Düşündüklerim, Merak Ettiklerim Resimde gördüğünüz 10 şeyi yazın. Resim hakkında düşündüğünüz 10 şeyi yazın. Resim hakkında merak ettiğiniz 10 şeyi yazın. Çıkış Kartları Size verilen çıkış kartlarını doldurun. (cc) photo by theaucitron on Flickr Ne Biliyorum? Neleri Merak Ediyorum? Arastirma Gösterme Dönüsümlü Düsünme Sorgulama Döngüsü Ölçme ve Değerlendirme “ Sonucunu bilerek başlamak, varacağın noktayı açık bir şekilde görmeni sağlar.”
Steven Covey Ne istediğini bilmek. Ne tür kanıtlara ihtiyacım var? Hedefime ulaşmak için hangi adımları atmalıyım? Kanıtlarımı hangi yöntemle toplamalıyım?
Full transcript