Loading presentation...

Present Remotely

Send the link below via email or IM

Copy

Present to your audience

Start remote presentation

  • Invited audience members will follow you as you navigate and present
  • People invited to a presentation do not need a Prezi account
  • This link expires 10 minutes after you close the presentation
  • A maximum of 30 users can follow your presentation
  • Learn more about this feature in our knowledge base article

Do you really want to delete this prezi?

Neither you, nor the coeditors you shared it with will be able to recover it again.

DeleteCancel

www.kalemtezhazirlama.com

kalem tez hazırlama danışmanlık destek hizmetleri.
by

kalem tez

on 23 August 2016

Comments (0)

Please log in to add your comment.

Report abuse

Transcript of www.kalemtezhazirlama.com

Tez hazırlama Kalemtezhazirlama.com
tez hazırlama
TEZ HAZIRLAMA
Lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimlerinde mezuniyet için tez hazırlamak gerekir. Tez hazırlama yüksek lisans ve doktora eğitiminde alınan eğitim ve uzmanlık alanıyla tamamen örtüşürken lisans eğitiminde bu durum bölüm anabilim dallarından birinin tercihidir. Diğer bir ifadeyle lisans tezi genellikle bölüm kararına göre verilir. Tez hazırlama da amaçlanan öncelikle öğrencinin akademik araştırma becerisini geliştirmektir. Bunun yanı sıra stratejik bir plan oluşturmak, plan dahilinde araştırılıp toplanan bilgiyi derleyip, düzenli ve sıralı hale getirilmesi de tez hazırlamanın diğer amaçları arasında yer almaktadır. Tez hazırlama disiplinli çalışma ve sabır gerektirir. Tez hazırlama da başarı stratejik planlama, araştırma yapma, derleme ve özgünlükle mümkündür.
Eğer mükemmeli arıyor ama vakit, kaynak gibi engellere takılıyorsanız endişelenmeyin. Bize başvurun sizin mükemmel bir tez hazırlayalım.

PREPARATION OF THESIS
You have to prepare a thesis for graduation in license, master and doctorate education. While the preparation of the thesis coincides with the education got in master and doctorate period, this is the chose of one of the departments in license education. In other words license thesis is generally given by the decision of the department. The primary aim of thesis preparation is to enhance the academic research skills of the students. In addition creating a strategic plan, the regulation of the researched and collected information within the plan is among the other aims of the preparation of the thesis. The preparation of thesis requires a disciplined approach and patience. The success in the preparation of thesis is possible with strategic planning, research, compilation and specificity.

If you are looking for perfection but you have obstacles such as time and resource, don’t worry about it. Contact us; we will prepare a perfect thesis for you.
http://www.kalemtezhazirlama.com
Full transcript