Loading presentation...

Present Remotely

Send the link below via email or IM

Copy

Present to your audience

Start remote presentation

  • Invited audience members will follow you as you navigate and present
  • People invited to a presentation do not need a Prezi account
  • This link expires 10 minutes after you close the presentation
  • A maximum of 30 users can follow your presentation
  • Learn more about this feature in our knowledge base article

Do you really want to delete this prezi?

Neither you, nor the coeditors you shared it with will be able to recover it again.

DeleteCancel

Cer Makinesi Yenilikleri

No description
by

mahmut özer

on 13 June 2017

Comments (0)

Please log in to add your comment.

Report abuse

Transcript of Cer Makinesi Yenilikleri

Cer Makinesi Yenilikleri
hazırlayanlar

Daha fazla şerit düzgünlüğü için optimize edilmiştir

Trützschler kendini ispat etmiş, baskı çubuklu 4-üzeri-3-çekim ünitesini daha da geliştirmiştir: Ayarlanabilen baskı çubuğu ana çekim alanında kısa liflerin kontrollü bir şekilde aktarılmasını güvence altına alırken, 4. üst silindir de çekim ünitesinin çıkışında daha özenli bir şerit dönüşünü temin eder.Çalışma ömründe altı kat artış

Çalışma ömrünü artırmak için hem baskı çubuğu hem de temizleme çubuğu yeniden tasarlanmıştır: Temizleme çubukları bu şekilde altı pozisyonda kullanılabilir, böylece çalışma ömürleri altı kat artırılır. Üst silindirler kalıcı olarak yağlanmıştır. Son derece düşük ısı üretmeleri sebebi ile, optimal bir şekilde çalışırlar kaplamaların çalışma ömrünü uzatırlar. Bir bakışta avantajlar:

Sarmanın sistematik önlenmesi
Ekartman mesafelerinin hızlı ve kolay ayarı
Güçlü emiş için optimal ayar
AUTO DRAFT – Kendini tam otomatik ayarlayan mükemmellik

Kendi kendini ayarlama prensibi

AUTO DRAFT, ön çekimi regüleli cer için tam otomatik optimize eder. TD 8 Cer makinesine opsiyonel olarak entegre edilebilen sistem, bir dakika içerisinde malzemeye özel, ideal bir ön çekim tavsiyesinde bulunur.


İplik kalitesinde belirleyici unsur ön çekimdir.

İpliğin düzgünlüğü ve mukavemeti, hata sayısı ve iplik makinesinin çalışma özellikleri, ön çekim miktarı tarafından önemli derecede etkilenmektedir. Buna karşılık, ana çekiminin iplik kalitesine fazla bir etkisi yoktur.

Bir bakışta avantajlar:

Butona basmakla kendi kendini ayarlama
Tüm malzemeler için uygun
Sık parti değişiminde ideal

SERVO DRAFT: Son derece kısa düzeltme uzunluklarının anahtarı

SERVO DRAFT ile hedef şerit ağırlığı sapmaları, yüksek bir dinamizm ile dengelenir. Konvansiyonel konseptler ile mümkün olmayan bu kısa süreli regülasyon seviyesini elde etmek için SERVO DRAFT özel tahrik sistemleri kullanır, aktüel değerleri hassas şekilde hesaplar, hatasız bir sinyal işlemesini garanti eder ve ayar sinyalini direkt uygulamaya koyar.Yeni oluk ve yoklama silindiri ünitesi DISC LEVELER

Sensör, sürtünmesiz ve life duyarlı bir ölçüm yöntemi ile çalışır. Sistem, malzeme kalınlıklarındaki farklılıkların gerçek kütle farklılıklarına eşdeğer olabilmesi için, ölçüm yerinde yüksek derecede, ayarlanabilir bir basınca izin verir. Sensör, dış arıza kaynaklarının etkisinde kalmadan, en yüksek hassasiyet ve sinyal kalitesi ile öne çıkar.

Bu sinyallerin SERVO DRAFT ile çekim değişikliklerine dönüştürülmesi sonucu, mükemmel düzgünlükte bir şerit ve sabit bir şerit numarası istikrarı elde edilir. DISC LEVELLER, bilinen konstrüksiyonlara nazaran daha mukavemetli, buna rağmen ve parti değişimlerinde oluk ve yoklama silindirlerinin hızlı ve kolayca değiştirilmelerine olanak sağlayan yenilikçi ve kalıcı yağlamalı yataklara sahiptir.
OPTI SET: Regüle uygulama noktası regüle kalitesini kararlaştırmaktadır

Regüle cer ünitelerinde son derece önemli olan uygulama noktasının hassas bir biçimde tayin edilebilmesi için şimdiye dek, laboratuar ortamlarında uzun uğraşlı deneme dizileri gerekmekte idi. Bu külfet ise, Trützschler kuruluşunun regüleli cer ünitesi TD 8 sayesinde ortadankalkmaktadır.
Bu sistemin standart olan OPTI SET sistemi donanımı ile makine ayarı gibi parametrelerin, malzeme karakteristiğinin ve çevre ikliminin de dikkate alınmaları kaydıyla, optimal nitelikte olan değer tam otomatik bir biçimde tayin edilmektedir.
Dijital servo motorlar: Bakımdan muaf ve yüksek hassasiyetli

Trützschler TD 8 Cer makinesi, çekim ünitesi silindirlerini dişli kayışlar vasıtası ile en kısa yoldan tahrik eden dijital servo motorlara sahiptir. Çekim ve sevk hızları için gerekli olan diferansiyel dişliler veya değiştirme dişlileri tamamen ortadan kalkmıştır.

Direkt tahrik ve mekanik dişlilerden vazgeçilmesi, cer makinesinin elektrik tüketimine de olumlu olarak yansımıştır: Güç kullanımı sadece gerekli olduğu seviyededir.Bir bakışta avantajlar

Daha az enerji tüketimi ile daha fazla ekonomiklik
Kolaylıkla yapılan hız ve şerit numarası ayarı
Bakım masraflarında azalma
Hazırlayanlar

031130564 Oğuzhan USLU

031130592 Gamze FİLİZ

031030576 Gül Çelik
Kaynak

www.truetzschler-spinning.de
SERVO CREEL: Cağlıktaki yeni mükemmellik

Trützschler'in TD 8 Cer makinesinde şerit giriş bölümü sağlam bir cağlık olarak tasarlanmıştır. Alternatif olarak yeni ayrı tahrikli SERVO CREEL şerit besleyicinin kullanımı da mümkündür. Her iki seçenek torsiyon mukavemetli alüminyum profil malzemeden imal edilmiştir; desteklerin yüksekliği ayarlanabilir ve kullanılan kova yüksekliklerine göre uyarlanabilir.


İlk kez ayrı tahrik ile

Yeni şerit besleyici SERVO CREEL gerçek bir teknik yenilik sunuyor. Bir cağlıkta ilk kez ayrı tahrik sistemi kullanılıyor.


Bir bakışta avantajlar:

Cer makinesi ile mekanik bağlantı yok
Cer makinesine olan gerginlik çekimi son derece hassas optimize edilir (dokunmatik ekrandan kademesiz olarak)
Regüle motoru artık cağlık tahriki tarafından frenlenmez
Az yer gereksinimi
Otomatik kova değişimi sayesinde daha da fazla avantaj

Trützschler'in cer makineleri genel olarak otomatik kova değiştirme sistemleri ile donatılmıştır. Dolu kovalar yatay sevk rampası üzerinden bir stoklama haznesine aktarılır– kova çapı 500 mm'ye kadar olan kovalarda ise, seçime göre bir taşıma arabasına sevk edilebilir. Çapı 1000 mm'ye kadar olan kovalarda, kova değiştirici zemin içerisine de gömülebilir. Kovalar daha sonra zemin üstünden alınabilir. Standart kova girişinin yerine, opsiyonel olarak tahrikli bir kova girişi de kullanılabilir. Bu seçenekte kovalar iki düz kayış vasıtası ile dolum istasyonuna getirilir.


Şerit istifleme geometrisi, arızasız çalışmanın hizmetinde

Trützschler cer ünitelerinin şerit sarım geometrisi, şeritlerin takip eden aşamada aksaklık olmadan işlenebilecek biçimde tasarlanmıştır. Dolum dokunmatik ekrandan idare edilir. Münferit tahrik sistemine sahip kova tablaları, kademesiz olarak ayarlanabilir.
İÇİNDEKİLER

ÇEKİM ÜNİTESİ
AUTO DRAFT
SERVO DRAFT
DISC LEVELLER
KUMANDA SİSTEMİ
SERVO CREEL
KOVA DEĞİŞTİRİCİ
Full transcript