Loading presentation...

Present Remotely

Send the link below via email or IM

Copy

Present to your audience

Start remote presentation

  • Invited audience members will follow you as you navigate and present
  • People invited to a presentation do not need a Prezi account
  • This link expires 10 minutes after you close the presentation
  • A maximum of 30 users can follow your presentation
  • Learn more about this feature in our knowledge base article

Do you really want to delete this prezi?

Neither you, nor the coeditors you shared it with will be able to recover it again.

DeleteCancel

Moje Hobby

Ta prezentacja bedzie przedstawiała moje zainteresowania.
by

Agnieszka Kłak

on 22 February 2013

Comments (0)

Please log in to add your comment.

Report abuse

Transcript of Moje Hobby

Moje zainteresowania:
Muzyka,
Sport
Fotografia, Czym jest dla mnie muzyka? Muzyka Co to jest muzyka?
Czym jest dla mnie muzyka?
Jakiego typu muzyki lubie słuchac?
Co to jest POP i HIP-HOP
Przykładowe typy piosenek Co to jest muzyka? Muzyka dla jednych jest tylko ciągiem dźwięków tworzących pewną całość, a dla innych coś wiecej. Muzyką możmy wyrazić swoje emocje, siebie. Dla mnie muzyka jest czymś ważnym. W sumie to moja pasja. Słucham tego, co mnie porusza i wywołuje we mnie pewne emocje. Nie ograniczam się do żadnego gatunku, dalatego słucham wszystkiego po trochę. Rodzaje muzyki, które słucham Muzyka HIP-HOP/RAP POP Przkłady muzyki: HIP-HOP/RAP B.R.O - Mój narkotyk B.R.O - Droga Do Celu B.R.O - Znasz ją? HuczuHucz - Bezsilność WWO - Uważaj jak tańczysz Sokol - Ucze sie uczuc Przykłady muzyki : POP Rihanna - We Found Love Pink - Try Lana Del Rey - Summertime Sadness Adele - Promise This Adele - Hometown Glory Sport Co to jest POP i HIP-HOP POP jest muzyką popularną, rozrywkową. Charakteryzuje się melodyjnością. Rozwój muzyki pop sprawił, że wykształciły się nowe style, mające wiele wspólnego z tym gatunkiem.POP powstał w latach 50 XX wieku, w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytani. HIP-HOP jest rytmiczny typ muzyki, która budzi skrajne uczucia – od uwielbienia wśród młodych zbuntowanych ludzi aż po nienawiść wśród osób z pokolenia ich rodziców. Jest to muzyka bardzo rytmiczna, wokaliści hip – hopowi bardziej recytują niż śpiewają swoje teksty, które obowiązkowo muszą się rymować. 1. Czym jest sport?
2. Czym jest sport dla mnie?
3.Jakie sporty lubie uprawiac?
4. Opis wyznaczonego sportu. Czym jest sport? Sport to aktywna forma czowieka. Dzisiaj sport jest wazny dla wielu ludzi, szczególnie dla sportowców.Jest to pasja, która kazdy moze uprawiac. Sport staje sie coraz bardziej popularny zarówno wród dzieci i modziezy jak i dorosych. Wiele osób uczeszcza do klubów pikarskich, sekcji plywackich, szkól tanca, na zajecia fitness i sztuk walki, odwiedza silownie czy chodzi na zajecia z tenisa, squasha lub siatkówki. Czym jest dla mnie sport? Jak wspomniam wczesniej moldziez uczeszcza zazwyczaj do rózych klubów sportowy, aby uprawiac sport.
Dla mnie sport jest czyms innym niz dla innych np. brac udzial w zawodach. Dla mnie jest to rozrywka przy której lubie sie odstresowac. Jakie sporty lubie uprawic ? Pierwszym sportem który lubie wykonywac jest bieganie.

Lubie biegc, gdyz sprawia mi to przyjemnosc, mozna powidziec, ze biegam z nudy. Podczas biegu lubie przemyslec wiele spraw. Drugim ulubionym sportem jest kolarstwo. Kolarstwo jest czyms fajnym, mozna powiedziec, ze jest jedna wielka atrakcja. Lubie jezdzic rowerem. Nie biore udzialu w róznych zawodach kolarskich w recz przeciwnie jezdze dla siebie. Fotografia 1. Znaczenie słowa fotografia.
2. Krótka historia fotografii.
3. Jaka powstaja zdjecia ?
4. Jaki typ fotografii wykonuje?
5.Dlaczego akurat lubie fotografie?
6.Przykładowe zdjęcia. Fotografia , to zbiór wielu róznych technik, których celem jest zarejestrowanie trwałego, pojedyńczego obrazu za pomoca światła. Potoczne znaczenie zakłada wykorzystanie układu optycznego, choć nie jest to konieczne – fotografia otworkowa, rayografia. Znaczenie słowa fotografia Historia fotografii Prawdziwa historia fotografii zaczela sie juz w starozytnoci,wtedy to uzywano pudelka z otworem zwanego "camera obscura" jako pomocy w malarstwie do wyznaczania perspektywy oraz przez astronomów do obserwacji slonca. Pierwsze, bardzo niedoskonae zdjcie, przedstawiajce dach stodoy i grusz, zrobi w roku 1826 Francuz Joseph Nicephore Niecpce. Ten pierwszy fotograf nazwa swe dzieo heliografi czyli ”obrazem namalowanym wiatem sonecznym”. Pierwsze zdjcia, które powstaway musiay by bardzo dugo nawietlane – nawet do omiu godzin. W dziewietnastym wieku wykorzystano do wywoania zdjec zaczeto uzywac oparów rteci, co skrocio czas jego naswietlenia do pól godziny. Kolejnym milionowym krokiem w dziedzinie forografii byo zastosowanie roztworu soli kuchennej do utrwalania obrazu. Bylło to w roku 1837, a pomysłlodawcą był Louis Jacąues Mande Daguerre. W 1839 roku Akademia Nauk w Paryżu opublikowała szczegóły wynalazku i tak rozpoczął się szybki rozwój fotografii, który trwa do dziś. Od tej chwili rozwój fotografii jest coraz szybszy, firmy na skalę przemysłową produkują aparaty, obiektywy i materiały światłoczułe, powstają pierwsze migawki szczelinowe (1882 r.), w roku 1887 Hanibal Goodwin zastosował taśmę celuloidową jako podłoże do warstw światłoczułych, wcześniej używano płyt szklanych lub metalowych. Następuje rok 1914 - Oskar Barnack konstruuje prototyp aparatu fotograficznego na perforowaną błonę szerokości 35 mm. Jedenaście lat później w 1925 roku firma Leitz w oparciu o prototyp Barnacka rozpoczyna przemysłową produkcję aparatu na błonę filmową perforowaną o wielkości klatki 24 x 36 mm. W roku 1928 powstaje pierwsza lustrzanka. W 1935 rok - firma Kodak wprowadza do sprzedaży pierwszy film barwny. W roku 1947 wchodzą na rynek pierwsze aparaty natychmiastowe - Polaroid. W roku 1981 firma Sony skonstruowała aparat Mavica który zamiast filmu używał do rejestracji obrazu płytki magnetyczne, rok ten można uznać za poczaątek ery aparatów cyfrowych a to juzż nie jest historia tylko teraźzniejszoscść. Jaka powstaja zdjęcia? Do robienia zdjec fotograficznych potrzebujemy odpowiedniego
sprzetu który nazywany jest aparatem fotograficznym.
Przez ulamek sekundy swiato wpada do aparatu fotograficznego tworzc,
maly, slaby obraz który pózniej dzieki urzdzeniom znajdujcym sie
w srodku aparatu przeksztaca si on w obraz, który kolejnie w aparatach starszego typu jest naswietlany na klisze. Jednak ten obraz nie jest jescze fotografia. W rzeczywistosci, jest on nieosiagalny, dlatego ze, jedynym powodem, dla którego istnieje jest ciemnosc,
panujaca we wnetrzu aparatu. Migawka po chwili sie zamyka
i obraz jest bezpowrotnie utracony. W celu uchwycenia przeletonego
obrazu i udostepnieniu go widzowi, jest on zapisywany na
swiatloczulym nosniku tj. kliszy. Najlepszym tworzywem do zapisu
zdjec fotograficznych jest warstwa emulsji fotograficznej.
Ta niezwykle cienka sklada sie z zelatyny zawierajacej
równomiernierozprowadzone swiatloczule sole srebra
tak zwane halogenek srebra. Dlaczego lubie robić zdjecia? Robie zdjęcia tak po prostu. Sprawia mi to wiele przyjemności i umila czas. Fotografuje wszystko co sie da, co się porusza i takie tam . Podczas zdjęc dobrze sie bawie, to dobra zabawa i jest śmiesznie. Zdjęcia Wykonała :
Agnieszka Kłak
klasa 1 "c"
Full transcript