Loading presentation...

Present Remotely

Send the link below via email or IM

Copy

Present to your audience

Start remote presentation

  • Invited audience members will follow you as you navigate and present
  • People invited to a presentation do not need a Prezi account
  • This link expires 10 minutes after you close the presentation
  • A maximum of 30 users can follow your presentation
  • Learn more about this feature in our knowledge base article

Do you really want to delete this prezi?

Neither you, nor the coeditors you shared it with will be able to recover it again.

DeleteCancel

Przykładowa prezentacja

No description
by

Jarek Foltman

on 5 February 2015

Comments (0)

Please log in to add your comment.

Report abuse

Transcript of Przykładowa prezentacja

Tycjan Vecelli
To jest wstęp
Tycjan ma to wspólnego z Michałem Aniołem, że urodził się szlachcicem. Jego ojciec nazywał się Gregorio Vecelli; jego przodkowie mają sięgać XII-go wieku, i nasz artysta miał przywilej wybrać sobie patrona w swoim własnym rodzie. Święty Tycjan, biskup Oderzo, był Vecellim.
Tycjan
Tycjan Vecelli urodził się w 1477 roku w Pieve, zameczku położonym na granicy Friuli, miasta stołecznego siedmiu gmin Cadore.
Wenus i Adonis
Diana
Noli me tangere
Konkludując:
Tycjan to kawał drania

Opuszczając stronę cudowną i poetyczną, przejdźmy prosto do historii To pewne, że młody Tycjan, po odebraniu niejakich początków od Sebastiana Zuccati, był posłany przez swego ojca do Wenecji na naukę, do Jana Bellini’ego.

Tycjan
Drugie
W rzeczy samej wziął się do pracy, i gdy w przeciągu dwóch niespełna godzin rysunek był nakreślony, Antonello przybliżył dosyć płótno, ażeby szlachcic mógł siebie rozpoznać; podobieństwo było zupełne; lecz co najbardziej zdawało się zastanawiać nieznajomego, to owa jędrność ciała i niejaka pełność kolorytu, jakiej dotąd w obrazach nie widziano.

Trzeci
– Ta flaszeczka zawiera rodzaj płynu bardzo kosztownego, otrzymanego przeze mnie z pewnych ziół, jakie się znajdują w okolicach Etny. Leje się kilka kropel tego płynu na spodek, macza się w nim pędzelek i tym sposobem malowidłu nadaje się zupełny pozór życia,

Al fresco
Będąc raz panem tej palety niezmierzonej i uroczej, jaką natura na swoje niwy rzuciła, młody Tycjan nie potrzebował już ani ołówka, ani pióra do kreślenia swoich postaci. Wyciskał po prostu sok ze swoich nadobnych kwiatów, a al fresco było jednocześnie pomyślane i wykonane.
Michał Anioł
Chociaż do zakresu naszego pisma nie wchodziła biografia Bellini’ego, nie możemy się przecież wstrzymać od chęci opowiedzenia wypadku, który ukazywał, jak dalece popędy duszy tego malarza surowego i prawidłowego, prowadziły walkę z przepisami szkoły. Zresztą, bliższe poznanie nauczyciela lepiej nas z uczniem zapozna.
Inne
Nasz artysta tak przebrany stanął w pracowni swego kolegi, i prosił go o łaskę zdjęcia jak najprędzej jego portretu; bowiem spieszył się z odjazdem w daleką podróż; co do ceny, szlachcic z góry zapowiedział, że jej oznaczenie pozostawia samemu malarzowi. Antonello, uwiedziony dobrą miną nieznajomego, nie chciał opuścić tak pięknej zręczności, i odpowiedział wielmożnemu panu, że jeżeli tylko raczy przybrać pozycję, nic mu nie przeszkadza rozpocząć natychmiast jego portretu.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Tycjan
Full transcript